березня

25

Понеділок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Ґрунтуючись на принципах відкритості та доступності, а також з метою реалізації прав громадян і їх об'єднань на участь у розгляді процесів прийняття рішень з питань можливості продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС у понадпроектний термін, спеціалісти РАЕС провели громадські слухання у населених пунктах зони спостереження.
Впродовж лютого-травня поточного року проводиться цикл громадських слухань із представниками міст, селищ, сіл та об’єднаних територіальних громад 30-кілометрової зони спостереження Рівненської АЕС. Формат громадських слухань дозволяє жителям регіону більше дізнатись про діяльність енергогенеруючого підприємства та напрямки його розвитку, хронологію визначних подій, професіоналізм персоналу, а також отримати відповіді на запитання.
У слуханнях, які проводили фахівці Рівненської АЕС у селі Красноволя Маневицького району Волинської області, активну участь взяли представники сільських рад, депутати та громада Красновільської, Великоосницької, Куликовичівської, Гораймівської сільських рад та Колківської селищної ради. Хвилюючими для селян виявились питання відведення волинських земель під гідроспоруду для РАЕС та питання карстових порожнин. Аргументовану відповідь надав начальник служби експлуатації будівель та споруд РАЕС Михайло Черняхович, зазначивши, що явища карстових порожнин на проммайданчику електростанції були виявлені у 1982 році. Після проведення тоді відповідних досліджень та вжиття певних заходів для стабілізації ґрунтів, ситуація нормалізувалась. Постійний моніторинг свідчить про ефективність виконаних робіт. Стабільність ґрунтів підтверджено і звітом Київського інституту інженерних вишукувань і досліджень «Енергопроект» у 2014 році. Стосовно виділення земельної ділянки під гідроспоруду для РАЕС, М. Черняхович підкреслив, що маловодність річки Стир у засушливу пору року може викликати вимушене зменшення потужностей енергоблоків РАЕС. «Гідротехнічна споруда повинна забезпечити необхідний рівень води для роботи насосів берегової насосної станції. Забір води із річки Стир компенсує втрати води у системі зворотного охолодження. Варто відзначити, що гідроспоруда не впливатиме на судноплавство, пропуск риби чи якісь інші екологічні чинники. Для будівництва гідроспоруди також необхідно звести обвідний канал – штучне русло, у якому річка буде прямувати під час будівництва чи ремонту споруди. Саме цей обвідний канал і планується розмістити на лівому березі Стиру, тобто на землях Волинської області», - наголосив атомник.
Представники громади Комарівської, Оконської, Лісівської, Довжицької, Будківської сільських рад та Маневицької селищної ради звернули увагу на недостатній рівень фінансування субвенції, який перебуває у межах близько 30% від гарантованого. Питання розподілення субвенції ставили громади Старорафалівської, Заболоттівської, Любахівської, Лозківської та Половлівської сільських рад. В унісон звучали виступи сільських голів Старорафалівської сільради Ярослава Ємельянова та Заболоттівської сільської ради Романа Хондоки щодо використання не за призначенням коштів субвенцій. «Не фінансуються ремонти доріг, які є шляхами евакуації, - зауважив Р. Хондока. – Також є проблеми із вчасним прибуттям на роботу для жителів, які працюють на РАЕС». Роман Хондока та Ярослав Ємельянов звернулись з письмовими запитами щодо вирішення питання довезення на роботу працівників РАЕС, які мешкають у найближчих селах.
У громадських слуханнях в селі Прилісне, що є адміністративним центром об’єднаної територіальної громади сіл Прилісне, Галузія, Городок, Карасин, Замостя, Лишнівка та Серхів, відзначено відсутність засобів індивідуального захисту та йодиду калію у навчальних закладах цих населених пунктів. Це питання пов’язане зі спрямовуванням коштів субвенцій на ОТГ, що не прописано законодавчо. За словами Петра Кратіка, начальника управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС, генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин звернувся до народних депутатів Володимирецького та Маневицького округів з проханням внести зміни у статтю даного законопроекту та подати на розгляд до Верховної Ради України. Рішення очікується вже навесні поточного року.
Практично одноголосно громади підтримали продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 Рівненської АЕС. Депутат Маневицької районної ради Микола Давидюк (на знімку вгорі) зазначив важливість цього процесу. «Кожен громадянин має розуміти, які наслідки потягне за собою виведення з експлуатації енергоблоку АЕС не лише для регіону, а й для усієї країни в цілому, - підкреслив депутат. - Енергоблок повинен працювати, адже сьогодні частка атомної генерації сягає 70% виробництва електроенергії України, а його зупинення вплине не лише на економіку держави, а й безпосередньо на кожного громадянина».
Управління інформації 
та зв'язків із громадськістю
 Рівненської АЕС.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua