жовтня

23

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Проведена у жовтні-листопаді минулого року перевірка Рівненської атомної електростанції експертами Паризького центру ВАО АЕС визначила ряд позитивних практик для поширення їх на інших АЕС. Також міжнародними спеціалістами були окреслені й "області для покращення", тобто питання, які потребують вдосконалення для доведення їх до рівня, прийнятного у світі. Усунення зауважень та втілення рекомендацій має відбутися до проведення повторної перевірки ВАО АЕС.

 

Отримано пропозицію від керівництва регіонального центру ВАО АЕС щодо дати проведення повторної партнерської перевірки (ППП) ВАО АЕС на РАЕС, за попередньою домовленістю вона відбудеться у жовтні 2018 року. Увага команди експертів ППП ВАО АЕС буде спрямована на перевірку поточного стану областей для покращення (ОДП) у відповідності до критеріїв ВАО АЕС, проведення оцінки стану виконання рекомендацій SOER (досвід експлуатації) і визначення прогресу в ознаках культури ядерної безпеки. Підготовка до ППП ВАО АЕС носить плановий характер. За коментарем начальника служби забезпечення якості Віктора Саворони, за кожним напрямом перевірки призначені відповідальні особи, загальне керівництво здійснює головний інженер - перший заступник генерального директора Павло Ковтонюк. Також призначено робочу групу під головуванням заступника генерального директора з якості та управління Віктора Кравця.

Як зазначив голова робочої групи, заступник генерального директора Віктор Кравець, для усунення зауважень партнерської перевірки ВАО АЕС-ПЦ - 2016 розроблено перелік коригуючих заходів, який наразі проходить погодження в регіональному центрі ВАО АЕС. Встановлено процедуру контролю за їх виконанням. Робочою групою визначено основні питання, терміни їх виконання, достатність ресурсів. Стан виконання заходів контролюється за допомогою автоматизованої системи управління документацією АСУД, де відслідковується кожен етап конкретного заходу, відтак кожного дня є оперативна інформація за кожним напрямком. За словами Віктора Кравця, кращому виконанню заходів сприятиме і запланована на наступний рік місія технічної підтримки ВАО АЕС за темою "Менеджер на об'єкті".

Під час обговорень підготовки чи підсумків перевірок РАЕС міжнародними експертами, спеціалістами Компанії генеральний директор Павло Павлишин завжди підкреслює незмінну позицію - повна відкритість з боку рівненських атомників, відвертий чесний діалог та співпраця. Саме такий підхід дає можливість розвиватись та рухатись вперед.

Рівненську АЕС вперше відвідали волинські газовики-енергетики

На Рівненській АЕС відбулась оглядова екскурсія для персоналу Локачинської газотурбінної електростанції. Волинські гості ознайомились з процесом виробництва електроенергії на АЕС та потренувались на повномасштабному тренажері блочного щита керування.

Оглядини для газовиків-енергетиків Локачинської газотурбінної електростанції провела начальник прес-центру управління інформації та зв'язків з громадськістю РАЕС Вікторія Леонова. Їхнє знайомство з атомною станцією розпочалось у інформаційному центрі "Поліс­ся". Там гостям розповіли історію будівництва і розвитку РАЕС та її міста-супутника, а також принципи роботи основного обладнання електростанції.

На території відкритого розподільчого пристрою (ВРП-750 кВ) гості поглибили знання щодо передачі струму напругою 750 кВ від трансформатора далі до енергосистеми, побачили електротехнічне обладнання великої потужності.

Цікавою та захоплюючою для виробничого персоналу Локачинського нафтогазпромислу стала година практики на повномасштабному тренажері блочного щита керування з реактором типу ВВЕР-440, який знаходиться у навчально-тренувальному центрі РАЕС. Тут газовикам пояснили принцип роботи реактора, розповіли та наочно продемонстрували як працює блок у разі збою або відмови обладнання, а також пояснили якими знаннями та якостями має володіти персонал РАЕС, щоб робота підприємства була максимально безпечною та ефективною. Змодельована аварійна ситуація продемонструвала гостям важливість миттєвого реагування і швидкого, вивіреного, кваліфікованого прийняття рішень.

"Для нас сьогоднішній день - день відкриттів. Наш колектив здивований масштабом РАЕС. Найбільш цікавим, з професійної точки зору, для нас було обладнання ВРП-750 кВ - саме там наші працівники зрозуміли, яким потужним об'єктом є атомна електростанція", - коментує старший інженер-енергетик Локачинського нафтогазпромислу Віктор Дацюк.

"Вразила демонстрація спрацювання аварійної автоматики на повномасштабному тренажері блочного щита керування, - поділився враженнями інженер контрольно-вимірювальних приладів і автоматики Локачинського нафтогазпромислу Сергій Фартушний, - Великим відкриттям стало те, що персонал БЩК має ліцензію на керування реактором. Пізніше зрозуміли чому - такою кількістю параметрів керує лише чотири людини. Вони беруть на себе значну відповідальність, адже  в мить повинні визначити, де виникла проблема, її критичність та як необхідно діяти саме зараз. Це не просто відповідальність, а ще й неабияка сміливість, професійність і висока кваліфікація."

РАЕС дотримується світових вимог норм, правил та стандартів з ядерної безпеки

На Рівненській АЕС відбулася планова перевірка НАЕК «Енергоатом» поточного стану ядерної безпеки. За її результатами РАЕС вкотре довела, що повністю слідує як українським, так і міжнародним вимогам норм, правил та стандартів з ядерної безпеки.

Планова перевірка атомних електростанцій НАЕК «Енергоатом» проходить раз на два роки відповідно до вимог «Правил ядерної безпеки реакторних установок атомних станцій з реакторами з водою під тиском» та «Типовой программы проверки состояния ядерной безопасности АЭС».

Майданчик Рівненської АЕС став третім серед АЕС України, на якому проводиться цього року перевірка експлуатуючою організацією стану ядерної безпеки. Комісію представляли дев’ять інспекторів – представників ХАЕС, ЮУАЕС та Дирекції з нагляду за безпекою НАЕК «Енергоатом» на чолі з директором департаменту з відомчого нагляду Олександром Богуном.

За підсумками планової перевірки підготовлено акт стану ядерної безпеки. Відповідно до нього на РАЕС будуть розроблені необхідні коригуючі заходи. Усі результати направлятимуться до НАЕК «Енергоатом» та Держатомрегулювання України.

 

 

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua