травня

19

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Восени 2018 року на базі Рівненської АЕС у м. Вараш  стартувала “Ядерна  школа “, долучитися до якої мали змогу учні 9-11 класів.  
”Ядерна школа“ - молодіжний освітній проект, який є єдиним в Україні та унікальним за своїм форматом. Створено його з метою популяризації атомної енергетики, ознайомлення молоді із принципом роботи АЕС та допомоги у виборі майбутньої професії. Усе навчання було поділено на три модулі, які проходили  під час осінніх, зимових і весняних канікул. І хочеться зазначити те, що знання нам подавали не теоретично, як у шкільних підручниках, а практично, тобто ми мали змогу все побачити на власні очі.
На першому модулі у нас відбулася ознайомлювальна зустріч із керівництвом РАЕС. Ми дізнались цікаві факти з історії будівництва Рівненської АЕС, правила безпеки та поведінки на території станції. Хочемо також додати, що безпека там на найвищому рівні. 
Цікавими були відвідини музею РАЕС. На прикладі сучасного макету  пояснили як працює реактор, з яких деталей складається і яке їх призначення. Усі були в захваті від побаченого, але найцікавіше було попереду - це екскурсія по території станції. Зблизька градирні  та будівля реактора виглядають зовсім інакше - більш вражаюче. Екскурсії нам проводили молоді спеціалісти, у яких  ми могли запитати усе, що нас цікавило.
2-й модуль “Ядерної  школи“ відбувався у грудні. Ми познайомилися ще з декількома об’єктами РАЕС, побували в навчально-тренувальному центрі (НТЦ), споруді очищення добавленої води (СОДВ) і на центральному посту автоматизованої системи контролю радіаційного стану.
Вражаючою була зустріч із молодими спеціалістами. Вони розповідали нам про себе, про те, чим займаються. Спілкування з ними принесло чимало задоволення. А ще ми переконалися у тому, що вони дійсно професіонали своєї справи. Саме завдяки їм учні нашої групи серйозно задумалися про майбутнє в атомній енергетиці. Додому повернулись сповнені вражень - нові знайомства, цікаві і мотивуючі люди, насичена програма і небачені, величезні об’єкти РАЕС. 
А в кінці березня ми знову приїхали до Вараша на третій модуль. Нашим найважливішим завданням було підняття на купол реактора № 3. Було страшно, але цікавість брала гору. 
Спочатку ми були на уроці хімії. Нам показували як проводять досліди і як працюють прилади. Було дуже цікаво, навіть хейтерам хімії було не нудно і припало до душі. Піднялися і на купол реакторного відділення. Краєвиди, які відкривалися з тієї висоти,  захоплювали дух. Саме звідти ми змогли оцінити величні масштаби РАЕС. Ну і, звичайно ж,  після такого передозу емоцій, смачненько підкріпилися  і вирушили на наш “випускний“. Знову ж нові знайомства. Ми обговорили перспективи АЕС у майбутньому, працівники поділилися своїми знаннями і заохотили нас брати участь у подібних проектах. Усі ми отримали сертифікати і корисні презенти по завершенню навчання в “Ядерній школі“, нові знання, масу емоцій, познайомилися з працівниками РАЕС. Для нас це був безцінний досвід.  
Ми дякуємо тим, хто був з нами усі ці три модулі, - керівництву РАЕС, молодим спеціалістам,  усім працівникам. 
А ще ми переконалися, що АЕС - це абсолютно безпечно. І від усіх нас хочемо додати: “Ми любимо РАЕС і “Ядерну школу“.
Ангеліна Дерлюк, 
учениця 10Б класу 
ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 імені Героя України Андрія Снітка  
смт Маневичі,
Каріна Каращук,
 учениця 10А класу НВК 
«Маневицька ЗОШ І-ІІІ ст. 
№ 2-гімназія».

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua