травня

19

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

21 листопада в Маневичах  відбулось штабне тренування з керівним складом органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи  цивільного захисту  (ЄДСЦЗ) Волинської області щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на РАЕС.

 

Як повідомив начальник управління з питань цивільного захисту ОДА Олександр Блащук, начальник штабу керівництва, дане тренування проводиться на виконання регіонального плану основних заходів цивільного захисту на 2018 рік.

Про всі необхідні заходи, що заплановані у період  евакуації, готовність до виконання поставлених завдань доповіли члени апарату штабних керувань  - керівники спеціалізованих служб цивільного захисту.

За ввідною №1, що була умовно отримана, розроблено план евакуації 40,3 тис. населення Маневиччини 30-кілометрової зони  спостереження РАЕС, встановлено порядок евакуації через проміжні пункти у Колках (Луцький напрямок), Гораймівці (Ківерцівський) та Копиллі (Рожищенський). Саме у цих трьох районах планувалось  розмістити евакуйоване населення.

Детально окреслили алгоритм дій у випадку виникнення надзвичайної  ситуації  на РАЕС і члени районної комісії з питань евакуації на чолі з головою комісії, першим заступником голови РДА Андрієм Бураком. Йшлося про оповіщення населення, транспортне забезпечення, надання медичної допомоги, забезпечення громадського порядку і безпеки дорожнього руху,  організацію евакуації людей з інвалідністю, матеріально-технічне забезпечення тощо.

Наголошувалось на необхідних діях  цивільних осіб при отриманні сигналу про радіаційну безпеку:

- перебуваючи на вулиці, негайно захистити органи дихання хусткою (шарфом) і поспішити сховатись у приміщенні;

- зняти верхній  одяг і взуття, помістити їх у пластиковий пакет, прийняти душ;

- закрити вікна і двері, включити телевізор і радіоприймач для отримання додаткової інформації про аварію і вказівок місцевої влади;

- загерметизувати вентиляційні отвори, щілини у вікнах та дверях і не підходити до них без особливої необхідності;

- зробити запас води в герметичних ємностях, відкриті продукти загорнути в поліетиленову плівку і помістити в холодильник;

- для захисту органів дихання використовувати респіратор або змочену водою ватно-марлеву пов'язку;

- провести йодну профілактику, приймаючи протягом семи днів  по одній таблетці (0,125 г) йодистого калію, а для дітей до двох років - третю частину таблетки (0,04 г). За відсутності йодистого калію використовувати йодистий розчин: 3-5 крапель йоду на склянку води, дітям до двох років - 1-2 краплі.

Під час оголошення евакуації:

- приготувати засоби індивідуального захисту, в т.ч. підручні (накидки, плащі з плівки, гумові чоботи, рукавички), скласти у валізу або рюкзак одяг і взуття по сезону, одноденний запас продуктів, нижню білизну, документи, гроші та інші необхідні речі; обернути валізу поліетиленовою плівкою;

- дітям дошкільного віку вкласти у кишеню або пришити до одягу записку із зазначенням П.І.Б. дитини та адреси  проживання, номерів телефонів  та П.І.Б. батьків;

- залишаючи квартиру, відключити всі електро- і газові прилади,  винести в сміттє­збірник їжу, яка псується;

- під час посадки в транспорт або формування пішої колони зареєструватися у представника евакуаційних органів;

- прибувши в безпечний район, прийняти душ,  змінити білизну та взуття на незаражені.

Директор ЗОШ №1 ім. Героя України Андрія Снітка смт Маневичі Анатолій Артишук зупинився на роботі збірного евакуаційного пункту, із його  організацією можна було ознайомитись, переглянувши відеоролик. Начальник УСЗН РДА Руслан Козак повідомив про організацію евакуації осіб з інвалідністю. Директор терцентру РДА Андрій Леферович інформував про організацію роботи проміжного пункту евакуації  у селищі Колки. Про те, як у випадку виникнення надзвичайної ситуації на РАЕС проводитиметься оповіщення та евакуація населення Комарівської сільської ради, доповідав очільник громади Сергій Ліщук.

У ході умовного навчання окреслювалися питання, які слід додатково вивчити, зокрема Андрій Бурак підняв проблему ремонту доріг із твердим покриттям від міста Вараш  в напрямку Костюхнівки. Йшлося і про необхідність забезпечення захисним спецодягом працівників поліції, виготовлення додаткової кількості дорожніх знаків, забезпечення транспортом із пониженою посадкою для евакуації людей з інвалідністю тощо.

Питання, що потребують додаткового вивчення, розглядатимуться на засіданні регіональної комісії з питань евакуації. А серед головних побажань, що прозвучали на умовному тренуванні,  -  щоб цей апокаліптичний сценарій ніколи не став дійсністю.

Олена БИЧКОВА.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua