травня

25

Субота

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

На Рівненській АЕС відбувся цикл занять для школярів Володимирецького та Маневицького районів – учасників молодіжного освітнього проекту «Ядерна школа РАЕС».
Для більш як півсотні учнів загальноосвітніх шкіл Володимирецького та Маневицького районів, а також Володимирецького колегіуму в період осінніх канікул стартував перший модуль пізнавальних занять у «Ядерній школі РАЕС». Традиційно знайомство з найпотужнішим підприємством західного регіону старшокласники розпочали в інформаційному центрі електростанції «Полісся», де мали змогу поспілкуватися із керівництвом РАЕС та представниками Українського ядерного товариства.
Ввідну лекцію-бесіду провів для учнів генеральний директор РАЕС Павло Павлишин. Під час зустрічі учнівська молодь дізналась про історію створення Рівненської АЕС та Компанії; основні цілі, принципи та особливості роботи електростанції; її роль та місце в енергетиці країни; кадрову політику підприємства; тенденції розвитку атомної галузі в світі та безліч іншої цінної інформації. Павло Яремович дав вичерпні відповіді на усі питання, що цікавили потенційних енергетиків, зокрема, що стосується продовження терміну експлуатації енергоблоку № 3 РАЕС, паливної кампанії, постачальників та диверсифікації ядерного палива, поводження з відпрацьованим ядерним паливом, можливості проходження практики для студентів профільних вишів, експорту електроенергії тощо. Заступник генерального директора РАЕС з персоналу Ігор Вітковський та голова ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області Дмитрій Галкін заохочували юних гостей до участі у різноманітних наукових конкурсах, брейн-рингах та інших профорієнтаційних заходах, які впродовж року проводяться Рівненською АЕС.
В рамках освітнього проекту школярі відвідали промислові об’єкти та споруди енергогенеруючого підприємства. Серед них: машинний зал та блочні щити керування енергоблоків № № 1, 2, машинний зал енергоблоку № 3, відкритий розподільчий пристрій 110/330 кВ, а також гідротехнічні споруди – блочна насосна станція та 150-метрові баштові градирні.
За словами дев’ятикласника ОЗ "ЗОШ І-ІІІ ст. с. Прилісне" Олександра Чередниченка (на знімку), «Ядерна школа РАЕС» – це унікальна можливість відкрити для себе світ атомної енергетики та пізнати зсередини процеси виробництва електроенергії. «Раніше обладнання, яке експлуатується тут, ми могли бачити лише в книжках з фізики, – коментує один із наймолодших учасників проекту. – Вражає масштабність такого величезного механізму, як атомна електростанція. Сьогодні я переконався, що працівник атомної станції, в першу чергу, повинен бути відповідальним та професіоналом свої справи. Сподіваюсь в майбутньому стати інженером на РАЕС, тож в планах - вступ до Київського політехнічного університету на спеціальність «Атомна енергетика».
Попереду на учасників «Ядерної школи РАЕС» чекає ще багато цікавого, у тому числі лекції від провідних фахівців атомної електростанції; зустрічі з молодими спеціалістами та профспілковим активом РАЕС; екскурсії до навчально-тренувального центру, еколого-хімічної лабораторії служби охорони навколишнього середовища, центрального посту автоматизованої системи контролю радіаційної стану, споруди очищення додаткової води. Вражаючою обіцяє стати екскурсія до самих «серця» та «легенів» РАЕС – на купол реакторного відділення та в середину градирні.
Довідково: «Ядерна школа РАЕС» - це єдиний в Україні унікальний за своїм форматом проект Рівненської АЕС та Українського ядерного товариства, створений з метою популяризації атомної енергетики, підтримки її позитивного іміджу та формування потенційного кадрового резерву електростанції.
Управління
 інформації та зв'язків 
з громадськістю 
Рівненської АЕС.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua