червня

18

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

На Рівненській АЕС триває реалізація робіт щодо підвищення потужності енергоблоку № 4 на 1,5 %.
Підвищення потужності ядерних установок є загальносвітовою практикою та вважається одним з пріоритетних напрямів діяльності АЕС, адже це один з найбільш економічних і ефективних шляхів отримання додаткової електроенергії. Світовий досвід свідчить, що основне обладнання реакторних установок типу ВВЕР-440 та ВВЕР-1000 має суттєві запаси на збільшення потужності. Як приклад: європейські атомні електростанції «Ловііса» (Фінляндія), «Пакш» (Угорщина), «Богуніце» (Словаччина), «Темелін» та «Дуковани» (Чехія), а також російські – Балаковська, Калінінська, Ростовська і Кольська АЕС.
Сьогодні НАЕК «Енергоатом» здійснює комплекс організаційних і технічних заходів для підвищення номінальних потужностей та КВВП вітчизняних енергоблоків, що передбачено Енергетичною стратегією України до 2035 року. Першопрохідцем у даному напрямку є енергоблок № 1 (ВВЕР-1000) Южно-Української АЕС, теплову потужність якого підвищено на 1,5%. У Компанії створено концептуальне технічне рішення, яке пройшло експертизу в Держатомрегулювання України щодо підвищення дозволеної теплової потужності реакторів енергоблоків-мільйонників Рівненської та інших діючих АЕC країни.
Враховуючи позитивний вітчизняний та зарубіжний досвід, на Рівненській АЕС розпочато реалізацію комплексу робіт відповідно до Програми підвищення теплової потужності енергоблоків №№ 3, 4 (ВВЕР-1000) на 1,5 %. Пілотним на підприємстві обрано енергоблок № 4. Вже проведено серію обстежень та оцінку блоку. Планується, що дозволена теплова потужність становитиме 3045 МВт, електрична – більше 1020 МВт. Збільшення виробництва електроенергії досягатиметься за рахунок підвищення точності вимірювання потужності реактора та точності її підтримання при збереженні основних проектних рішень.
Як відзначає заступник начальника ядерно-фізичної лабораторії відділу ядерної безпеки РАЕС Володимир Сосинець, в проектах вітчизняних реакторних установок ВВЕР-1000 всі невизначеності взяті консервативно і підсумовані в інженерних коефіцієнтах запасу. «Енергоблоки з реакторами типу ВВЕР-1000 проектувалися зі значними запасами в частині продуктивності, міцності і тому подібне, що ґрунтувалось на основі досить консервативних розрахунків. Після проведення різних випробувань обладнання визначено можливе підвищення потужності блоку на 1,5 %, що не вимагає переобґрунтувань його безпечної експлуатації, - наголошує атомник. - Теплова потужність 3030 МВт повинна бути прийнята за номінальну, тоді як дозволена складатиме 3045 МВт, а максимальна допустима 3090 МВт».
На сьогодні спеціалістами відділу ядерної безпеки РАЕС розроблене технічне рішення про дослідну експлуатацію енергоблоку № 4 на дозволеній тепловій потужності 3045 МВт. Ним, зокрема, передбачається, що до підвищення потужності блоку буде внесено тимчасові зміни в експлуатаційну документацію, здійснено контрольні вимірювання параметрів енергоблоку, проаналізовано теплові баланси першого та другого контурів на стаціонарному рівні потужності 3000 МВт, а також проведено навчання і контроль знань персоналу, який бере участь у дослідній експлуатації, що стартує на початку 2019 року. Для контролю реалізації низки заходів на РАЕС створено робочу групу за різними напрямками робіт у складі заступників головного інженера. Відповідно до Програми підвищення потужності енергоблоку великий комплекс робіт було виконано в ході планово-попереджувальних ремонтів 2016-2018 років. 
В перспективі також підвищення теплової потужності енергоблоків № № 1, 2 (ВВЕР-440) РАЕС до 108% (1485 МВт). Відповідне технічне рішення наразі очікує погодження в Компанії, де буде проаналізовано доцільність та економічну вигідність даного питання. Як розповів генеральний директор РАЕС Павло Павлишин, для підвищення потужності перших двох блоків існує ряд умов, які необхідно виконати, і в першу чергу, це розрахунки можливостей палива в активній зоні реактора та масштабна модернізація так званого «хвоста»: турбіни, генераторів та збуджувачів.
Збільшення виробництва електроенергії Рівненською АЕС стане вагомим внеском у підвищення енергобезпеки та в підтримку енергонезалежності країни.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua