січня

21

Неділя

Офіційні вітання

Останні коментарі

Уроків англійської мови вчителя Галини Андріївни Зінько ми чекаємо з великою радістю, бо вони неповторні, нетрадиційні, яскраво оформлені. Нам цікаво разом з вчителем подорожувати країнами світу, демонструвати свої уміння на уроках-вікторинах, уроках-спектаклях, відеоуроках, які здійснюються при  обов’язковій участі всіх учнів класу. 
В рамках Тижня  права у Маневицькому професійному ліцеї було проведено зустріч з представниками правоохоронних органів та райдержадміністрації. 
Нещодавно у ЗОШ  І-ІІІ ст. №1 ім. Героя України Андрія Снітка смт Маневичі пройшов  тиждень  інклюзивного та  індивідуального навчання. Його провели вчителі школи Семенюк О.В, Метенчук А.В, Кальчук О.В., Бубнюк С.В., Кравчук Н.В., Піддубна Л.В., Левчик С.В., Гладких Т.П. 
Цікаво  і змістовно пройшов  тиждень   патріотичного  виховання в ЗОШ І-ІІ ступенів с.Серхів – філії ОЗ ЗОШ І-ІІІ ст. с.Прилісне. Організували і провели його вчитель української мови і літератури  Наталія Андріївна Сидорук та вчитель зарубіжної літератури  Валентина Володимирівна Паламар.
На базі НВК «Маневицька ЗОШ І-ІІІ ст. №2-гімназія ім. А.П. Бринського» діє фольклорний колектив «Ясноцвіт» під керівництвом вчителя української мови та літератури Галини Кузьмук.
Свято народної пісні відбулось  нещодавно у Гораймівському  Будинку культури. Організатором, режисером величного дійства стала керівник церковного хору, вчитель музики місцевої школи Наталія Кравчук. А це було таки справжнє дійство, яке допомогло глядачам поринути у казковий світ прекрасних народних звичаїв та традицій. Серед них - "Благослови, мати, весну закликати" за участю найменших артистів Дмитра Колесника та Ірини Кравчук, інсценізації уривків народних вечорниць з примовками, жартами, дотепним гумором та життєвими історіями, неповторні обряди купальського свята, жнивні та осінні трудові обряди українців.

До Черемського заповідника члени клубу «Золотий вік», який діє при Маневицькому територіальному центрі, давно хотіли завітати. І ось бажання здійснилось. Налаштовані на позитив, дружньо всілися в автобус і відправилися до заповідника на екскурсію. 

Цими днями вчителі ЗОШ І-ІІ ст. с.Велика Ведмежка – філії ОЗ «ЗОШ І-ІІІ ст. с. Цміни» у рамках проведенням Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності побували з групою школярів на екскурсії в смт Маневичі, де відвідали  пожежно-рятувальну частину  №13.
13 жовтня в бібліотеці с. Копилля відбулась зустріч з учасниками АТО та сім’ями загиблих під назвою «Герої живуть поряд із нами». Свято для наших захисників було організовано працівниками культури, сільської ради та за підтримки ТОВ «Баффало».
У Великоосницькій ЗОШ І-ІІІ ст. проведено військово-спортивні змагання «Козацькі ігри», присвячені Дню українського козацтва.

Під такою назвою у приміщенні клубу с. Городок пройшов тематичний вечір до Дня захисника України, спільно організований зав. клубом Оленою Лісовецькою, зав. сільською бібліотекою  Ларисою Горайчук, дирекцією НВК  «ЗОШ І-ІІ ст.- ДНЗ с. Городок».

В останні роки активізуватися процеси співробітництва української професійної освіти з європейською. До них долучився і колектив Колківського ВПУ, який намітив шляхи партнерства з європейськими країнами.
Завдяки співпраці зі Старопольською вищою школою учні училища мають можливість продовжити навчання у магістратурі Європи, здобути європейський диплом бакалавра за 3 роки в Польщі та пройти виробничу практику у країнах Європи. Є успіхи співпраці зі Словаччиною. Учні мають можливість проходити виробничу практику у словацьких закладах харчування.

На Волині  уже традиційним стало свято кондитерського та кулінарного мистецтва «Бурштинова осінь», в рамках якого відбувся восьмий обласний фестиваль «Заяви про себе і свою професію», організований головою Волинського осередку, членом правління Асоціації кулінарів України Миколою Находом.

Урочистості розпочалися із вручення короваю заступнику голови Прилісненкої сільської ради Олексію Гнатюку  та начальнику гуманітарного відділу Оксані Шнайдер, які привітали жителів села Городок зі святом, побажали оптимізму, процвітання, подальших успіхів та підтримки в усіх починаннях.

Часто приходиться чути про гібридну війну, яку розв’язала і веде проти України Російська Федерація. У чому суть цього незвичного для розуміння словосполучення?

Барвистий вересень – це не лише урочиста пора для школярів, а й для дошкільників. Адже після літнього-оздоровчого періоду, під час якого малюки  відпочили, набралися сили на цілий рік, усі вони повертаються у рідні стіни дитячого садка.

Палка любов до великої Вітчизни завжди підкріплюється глибокими почуттями поваги та гордості, закладеними в підсвідомість ще дідусем, бабусею, батьком, мамою, вчителем і обов’язково рідною маленькою батьківщиною – двором, вулицею, селом, околицями, якими чи не найбільше дорожить кожна людина впродовж життя.
Участь у різноманітних конкурсах та проектах відкриває сьогодні перед молоддю нові можливості. Знайомитися з ровесниками, пізнавати нове, вивчати культуру й традиції інших народів та й просто подорожувати світом стає можливим завдяки фінансовій підтримці міжнародних фондів. Так, команда учнів та вчителів Колківського ОЗНВК разом із польськими партнерами  двічі подавала власні проекти на конкурс Польсько-української ради обміну молоддю. Хоча перша спроба не увінчалася успіхом, проте вдруге фортуна посміхнулася – отримали кошти на проведення міжнародної  зустрічі молоді на території Польщі.
Коли їду з Луцька, то радісно в думках звучить: «Скільки сіл осяйних у моїй стороні, Чорторийськ поміж них – наймиліший мені!» Виходжу з автобуса, на повні груди вдихаю чорторийське повітря і вдивляюсь в безхмарне голубе небо. 

Рецепт від Юрія ПАВЛЮКА

Нерідко в засобах масової інформації ставлять питання: як подолати корупцію, державне злодійство?

Я пропоную сміх. Дошкульний, гострий, разючий, викривальний.

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання