жовтня

23

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Питання належного виховання дітей, досягнення порозуміння між ними та батьками завжди були важливими та актуальними. У статті 51 Конституції України сказано, що батьки зобов’язані утримувати дітей до їхнього повноліття.
Зміст виховання, відповідальність батьків за розвиток дитини у сім’ї визначає стаття 59 Закону України «Про освіту». На кожного із батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Таким чином, батьки та особи, які їх замінюють, зобов’язані:
• постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їхніх природних здібностей;
• поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної та рідної мови, сім’ї, старших за віком;
• сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;
• виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини та інші.
Пам’ятайте, що за невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей батьки можуть бути притягнені до різних видів юридичної відповідальності.
Зокрема, Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за  ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей (ст. 184 КУпАП), а також за доведення неповнолітнього до стану сп'яніння його батьками, особами, які їх замінюють, або іншими особами (ст. 180 КУпАП).
Згідно із вимогами Кримінального кодексу України до кримінальної відповідальності батьки, або особи, що їх замінюють, можуть бути притягненні за вчинення наступних кримінальних правопорушень:
- за злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки (ст. 166 КК України) – покарання у вигляді обмеження волі на строк від двох до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк;
- за використання батьками або особами, які їх замінюють, малолітньої дитини для заняття жебрацтвом  (ч.1. ст.150 - 1 КК України) - обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк;
- за злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні (ч.1. ст. 164 КК України) - у вигляді громадських робіт на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арешту на строк до трьох місяців, чи обмеження волі  до двох років;
- за втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, у пияцтво, у заняття жебрацтвом, азартними іграми (ч.1. ст. 304 КК України) - позбавлення волі на строк від трьох до семи років. 
Відповідно до ст. 164 Сімейного кодексу України батьки можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання батьківських обов'язків по вихованню дітей, не забрали дитину з пологового будинку, жорстоко поводяться з дітьми, є хронічними алкоголіками чи наркоманами, вдаються до експлуатації дитини, примушують до жебракування та бродяжництва.
Злісне ухилення батьків від виконання обов'язків щодо здобуття їх неповнолітніми дітьми повної загальної середньої освіти також може бути підставою для позбавлення батьківських прав (ст. 47 Закону України «Про загальну середню освіту»).
Разом із тим, пам’ятайте, що шкода завдана дітьми, які не мають самостійного доходу, відшкодовується батьками, або особами, які їх замінюють. 
Марина ВЛАСЮК,
прокурор місцевої прокуратури.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua