жовтня

23

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Підводячи підсумки роботи за перше півріччя 2017 року, слід зазначити, що на окремих напрямах прокурорської діяльності вдалося досягнути позитивних тенденцій.

 

Маневицькою місцевою прокуратурою упродовж першого півріччя 2017 року вживалися організаційно-практичні та координаційні заходи, спрямовані на протидію злочинності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування спричиненої шкоди.

Як наслідок, кількість злочинів на 10 тисяч населення становить – 36,1%, що майже  вдвічі менше середньообласного показника, який становить  - 62,1%. Однак, це не є межею, на якій потрібно зупинятися, враховуючи, що Маневицький район серед районів області займає восьме місце по кількості вчинених злочинів на 10 тисяч населення.

Значно вищим від показника по області є відсоток розкриття кримінальних правопорушень за остаточними результатами досудового розслідування - 42,5%, напроти обласного - 36,9%.

Упродовж 2017 року до органів досудового розслідування подано 2327 заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення (1773 за аналогічний період минулого року). Із вказаної кількості заяв, відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено по 252 заявах у зв’язку із наявністю у них інформації про факт вчинення кримінального правопорушення (за аналогічний період 2016 рокузареєстровано 275 заяв про вчинені злочини).

Збільшилась кількість кримінальних проваджень направлених до суду з обвинувальним актом. Так, упродовж 2017 року до суду скеровано 52 обвинувальні акти, що на п’ять більше аналогічного періоду 2016 року.

Водночас, завдяки активізації роботи правоохоронців вдалося зменшити залишок розслідуваних кримінальних проваджень. Станом на даний час слідчими СВ Маневицького ВП ГУНП у Волинській області досудове розслідування здійснюється у 352 кримінальних провадженнях (перше півріччя 2016 року - 390).

         Залишається незмінним у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року кількість злочинів учинених неповнолітніми, а саме - три кримінальні правопорушення.

Упродовж 2017 року особами, які раніше вчиняли злочини повторно вчинено 24 кримінальних правопорушень. Даний показник у відсотковому значенні є меншим від середньообласного 28,9% напроти 41,1%.

На 57% вдалося зменшити кількість злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів (9 проти 21).

Однак, упродовж поточного року збільшилась кількість особливо тяжких злочинів: із 6 до 7, причиною цьому є реєстрація повідомлень по безвісти зниклих особах. Також збільшилася кількість тяжких злочинів із 47 до 51.

На 23% зросла кількість злочинів проти власності (91 проти 74).

Стан досудового розслідування у кримінальних провадження у сфері незаконних порубок деревини знаходиться на постійному контролі місцевої прокуратури.

У 2017 році у провадженні СВ Маневицького ВП ГУНП в області перебувало 41 кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 246 КК України. Із вказаної кількості, одне скеровано до суду з обвинувальним актом. У минулому році провадження вказаної категорії до суду не скеровувалися. Із вказаної кількості кримінальних проваджень,  по 20 - прийнято рішення про їх закриття, решта -  залишається у провадженні.

Актуальною у районі залишається проблема незаконного видобутку бурштину сирцю.

Упродовж  2017 року надійшло 3 повідомлення про можливі факти незаконного видобутку бурштину (одне розглянуто у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян», по  двох - внесено відомості до ЄРДР). За аналогічний період 2016 року кількість аналогічних повідомлень становила - 15.

За результатами вжитих організаційно – практичних заходів правоохоронними органами не допущено масового видобутку бурштину на території Маневицького району.

Разом із тим, місцевою прокуратуро вживались заходи і для підвищення ефективності представницької діяльності.

Зокрема, за позовами апарату Маневицької місцевої прокуратури у 2017 році задоволено 15 позовів на загальну суму 20 933 тис. грн., із яких одна позовна заява в сфері охорони дитинства на суму 327 тис. грн., позовні вимоги за якою виконано в добровільному порядку після відкриття провадження у справі. Разом із тим, на даний час на розгляді судів перебуває 4 позовні заяви на загальну суму   837 тис. грн.

Для порівняння, за аналогічний період минулого року задоволено сім позовів місцевої прокуратури на суму 166 тис. грн.

Для прикладу, рішенням господарського суду Волинської області у справі № 903/132/17 від 06.03.2017, яке набрало законної сили 23.03.2017, задоволено позов місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Великоведмезької сільської ради до ФГ «Каменне» про стягнення із відповідача заборгованості зі сплати орендної плати за землю, пені, інфляційних та 3% річних (загальна сума - 255 163, 33 грн.), розірвання договору оренди землі від 14.07.2009, а також зобов’язання ФГ «Каменне» повернути у власність держави в особі Великоведмезької сільської ради земельну ділянку площею 30, 3988 га., нормативно – грошова оцінка якої становить 20 278 433, 37 грн., шляхом підписання відповідного акту прийому передачі.

На даний час рішення суду виконано частково, зокрема – повернуто у власність держави в особі Великоведмезької сільської ради земельну ділянку площею 30, 3988 га.

Кількість звернень, розглянутих місцевою прокуратурою у поточному році становить – 94. На аналогічний період минулого року кількість розглянутих звернень становила – 141. Зменшення кількості надходжених до прокуратури звернень пояснюється, в першу чергу, внесеними змінами до Закону України «Про прокуратуру». Разом із тим, на особистому прийомі прийнято 43 громадяни.

Безумовно, що цифрові показники, наведені у даній статті свідчать про покращення роботи місцевої прокуратури на законодавчо закріплених напрямах діяльності за перше півріччя 2017 року у порівнянні із аналогічним періодом минулого року. Однак, враховуючи, що немає межі досконалості, на усіх із вказаних напрямах роботи існують питання, що підлягають до врегулювання, зокрема, із залученням усіх, хто проживає на території нашого району. І так, рівень злочинності можна суттєво зменшити, якщо кожен із нас стане більш вимогливим до себе і недопустить вчинення кримінально караних діянь своїми рідними та  близькими. Пам’ятайте, що покращення у державі, зокрема, у нашій адміністративно – територіальній одиниці, яка є її складовою, починається із  кожного із нас. 

Олег НЕМИРІВСЬКИЙ,

керівник місцевої прокуратури.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua