жовтня

23

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Рівненський апеляційний господарський суд, приставши на позицію прокуратури, залишив в силі рішення Господарського суду Волинської області, яким задоволено позов Маневицької місцевої прокуратури про внесення змін до договору оренди 4,8 га землі, розташованих за межами населених пунктів на території Старосільської сільської ради Маневицького району. 
Згідно з договором оренди земельної ділянки, укладеним у квітні 2012 року між Маневицькою райдержадміністрацією та СВК "Мрія", розмір орендної плати за користування цією землею становив 2754 грн. на рік. Попри зміни в законодавстві, згідно з якими розмір орендної плати за землю повинен складати не менше 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки, тобто понад 71 тис. грн., прописаний у договорі розмір орендної плати не мінявся. На неодноразові звернення відділу Держгеокадастру у Маневицькому районі та Маневицької РДА з вимогою укласти додаткову угоду до договору оренди щодо розміру орендної плати за землю СВК «Мрія» не реагував.
У ситуацію втрутилася прокуратура, звернувшись із позовом до Господарського суду Волинської області задля приведення договору оренди у відповідність до вимог податкового законодавства України. За результатами судового розгляду позов прокуратури у листопаді 2016 року було задоволено повністю. Не погодившись із ним, кооператив оскаржив його в апеляційному порядку. Проте суд апеляційної інстанції погодився з доводами прокурорів і залишив в силі рішення Господарського суду Волинської області. Відтак орендар таки сплачуватиме орендну плату, передбачену чинним законодавством.
Маневицька місцева прокуратура також звернулася до суду з позовом в інтересах держави в особі Троянівської сільської ради, аби примусити громадянина, який з січня 2014 по листопад 2016 року використовував земельну ділянку площею 1, 6 га в селі Троянівка без правовстановлюючих документів, відшкодувати громаді збитки, завдані його незаконними діями.
Встановлено, що до цього 5 років орендар користувався ділянкою законно, але по закінченню терміну дії договору оренди нового договору не уклав і ділянки, де розміщені майстерні, громаді не повернув. В подальшому, у листопаді 2016 року, між Троянівською сільською радою та орендарем укладено договір оренди цієї землі  строком на 25 років.
Наразі ж прокуратура домагатиметься, щоб чоловік відшкодував місцевому бюджету понад 55 тис. грн. збитків, завданих незаконним використанням земельної ділянки.
Марта Дуднік,
перший заступник керівника
місцевої прокуратури.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua