жовтня

23

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Цьогоріч Маневицькій дитячій музичній школі виповнюється 50 років. Документи свідчать, що саме 20 червня 1967 року було прийнято рішення про відкриття цього позашкільного навчального закладу.

 

Музика – дивовижне мистецтво, без якого не можливо уявити наше життя. Воно володіє величезною силою емоційного впливу на людину, тому й відіграє велику роль у вихованні підростаючого покоління. Недарма відомий педагог В.Сухомлинський стверджував, що «музичне виховання – це не виховання музиканта, а перш за все виховання людини».
Сім з половиною сотень залюблених у музику дітей вийшло зі стін Маневицької ДМШ за півстоліття. Приміщення, де вона знаходиться, можна знайти безпомильно за звуками, що линуть із його широких світлих вікон. Це і перші  невпевнені гами на скрипці, і швидкі фортепіанні пасажі, і розливи акордеона...
39 років школою  успішно керує Микола Бугайчук.
- У нашому колективі сформувалися хороші традиції, що сприяють зміцненню розвитку творчого потенціалу і педагогів, і вихованців, - розповідає Микола Адамович. – У процесі навчання (а нині воно здійснюється за 6-річною або 8-річною програмою) учні не тільки навчаються володіти певним музичним інструментом, а й розвивають вокальні дані, формують свій світогляд, естетичні й етичні ідеали, волю й характер. Викладачі ретельно підбирають індивідуальний підхід до кожної дитини. Ми гордимося, що із 26 викладачів 18 - наші випускники.
На сьогодні у школі навчається майже 270 учнів. Відділом народних інструментів, який об’єднує класи бандури, баяна, акордеона, сопілки, домри, завідує Оксана Шмигельська. Тут навчається понад сто учнів, працює 13 викладачів.
На фортепіанному відділі (зав. Світлана Лисковець) під керівництвом п’ятьох викладачів займаються 62 учні.
38 школярів обрали відділ духових інструментів (зав. Олексій Вергун). Грі на трубі, тенорі, баритоні, тромбоні, саксофоні, кларнеті, флейті  навчає три досвідчені педагоги.
Відділом струнно-смичкових інструментів та теоретичних дисциплін (клас скрипки та групові заняття: сольфеджіо, музична література) завідує Наталія Бугайчук. 25 учнів під орудою чотирьох викладачів навчаються гри на скрипці. 
Останні вісім років у школі успішно працює клас хореографії. Під керівництвом Ольги Вергун тут займається 40 дітей.
Раніше школа мала філії у Цмінах та Ст. Чорторийську, нині ж лише у Прилісному. У Маневичі понад 30 дітей доїжджають із сіл Прилісне, Череваха, Троянівка, Карасин, В. Яблунька, Вовчицьк, Черськ, Оконськ, Комарове, Нова Руда. Навіть хлопчина з Любешівського району займається у класі флейти, а дівчинка з Камінь-Каширщини - у класі фортепіано.
- Навчально-виховний процес поєднує індивідуальні і колективні форми роботи, - говорить заступник директора Ліна Марич. – У школі успішно працює 12 учнівських творчих колективів і 6 викладацьких. Більшість з них – лауреати обласних конкурсів та фестивалів. Учні школи беруть участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах, де здобувають призові місця.
Понад 70 вихованців музичної школи отримали вищу освіту в навчальних закладах мистецького спрямування. Зокрема, Київську державну музичну академію ім. П.Чайковського закінчили Ніна Демидюк (домра); Світлана Бугайчук (бандура) – викладач-методист Вишнівської ДМШ Києво-Святошинського району; Ірина Котлицька (бандура) – викладач Луцької ДМШ ім. Ф.Шопена, солістка Волинської обласної філармонії, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів. У Львівській державній музичній академії ім. М.Лисенка навчалися Вадим Войтович (гітара) – викладач Львівського державного музичного училища ім. С.Людкевича, Львівської музичної школи-інтернату ім. С.Крушельницької, лауреат та член журі всеукраїнських та міжнародних конкурсів, учасник телешоу «Голос країни»; Андрій Олексюк (гітара) – один із засновників та басист гурту «Фіолет», учасник "Х-фактору". Одеську державну музичну академію ім. А.Нежданової обрала Галина Макарчук (баян). У 2016 році до Київської державної музичної академії ім. П.Чайковського вступили Марія Бабій (скрипка) та Андрій Горайчук (кларнет).
Серед випускників, що досягли великих успіхів у музиці, також Валентина Скулінець – випускниця Рівненського державного гуманітарного університету, викладач Дніпропетровського коледжу культури та мистецтв; Галина Конах – випускниця Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, лауреат Міжнародного музичного фестивалю «Слов’янський базар», учасниця телешоу «Голос країни». 
Музикантами-професіоналами стали десятки випускників, а сотні зберегли в собі і передають своїм дітям трепетну любов до одного з найчуттєвіших видів мистецтв – музики.
У розмові з керівниками навчального закладу від високого переходимо до буденного. Як директор школи, Микола Бугайчук має постійно дбати про зміцнення матеріальної бази. Приміром, останнім часом за виділені районною владою кошти придбали костюми для ансамблю бандуристів, комплект сопілок, духових інструментів (тенор, труба, кларнет, саксофон), бандуру. За кошти фонду «Тільки разом» купили такий інструмент як дудук.
Микола Адамович переймається тим, що протікає дах і стіни у відремонтованих за батьківські кошти класах вкриваються рудими плямами. Чи не станеться так, що в результаті адміністративно-територіальної реформи утримання дитячої музичної школи буде не по кишені об'єднаній громаді? Чи не перетворить реформа дитячої музичної освіти, про яку говорять у верхах, школу, яка дає міцні, ґрунтовні знання, у гурток?
Ці та багато інших питань не дають спокою директорові ДМШ. Але передсвяткова суєта і радісні усмішки вихованців сьогодні налаштовують його на мажорний лад. Попереду ювілей, отож зустріти його треба гідно.
Алла БУБНЮК.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua