17 листопада відбулось освячення новозбудованого храму Святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії УПЦ КП селища Маневичі. Чин освячення очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.
У суботній день владику при вході в храм зустрічали діти із запашним короваєм та квітами. Божественну Літургію відправив митрополит Михаїл у співслужінні із деканом Маневицького району о. Андрієм Закидальським, настоятелем новозбудованого храму о. Михайлом Мельничуком і собором священиків із Волинської та Рівненської областей.
Високопреосвященний звернувся до вірян зі словами проповіді та вітанням із визначною подією  у житті громади, подякував  жертводавцям та будівничим храму. Він вручив нагороду «За заслуги перед церквою» настоятелю храму отцю Михайлу,  медаллю  «За жертовність і любов до України» були відзначені Олександр Мацук, родина Ларіних, Олександр Мороз. Благословенні грамоти з рук владики отримали окремі благодійники.
Звернувшись до присутніх,  о. Михайло підкреслив, що  становлення громади, її дорога до храму була непростою. Дванадцять років зводилась церква, на початку доводилось долати чимало труднощів. Про це повідав і один із перших прихожан Михайло Крисак. Він та інші віряни, які  стояли у витоків становлення громади УПЦ КП у Маневичах отримали із рук владики ікони Почаївської Божої Матері.
Настоятель храму о. Михайло відзначив, що дата освячення вибрана не випадково, адже саме 25 листопада 2003 року, п’ятнадцять років тому, із благословення митрополита Луцького і Волинського Якова благочинний кафедрального собору Святої Трійці в Луцьку о. Володимир освятив у Маневичах малий дерев’яний храм.
Із визначною подією усіх присутніх щиро вітали очільники району – Андрій Линдюк та Анатолій Мельник. Вони підкреслили особливість урочистої події, яка  відбувається у переддень створення Української автокефальної помісної церкви. Вже невдовзі  українці матимуть у своїй незалежній державі незалежну самостійну церкву.
Олена БИЧКОВА.
Фото автора.