травня

19

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

В центральній районній бібліотеці відбулась презентація книги "Зачароване Полісся" Віктора Давидюка.
Директор ЦБС Любов Солов’янчик представила присутнім шанованого гостя - професора СНУ ім. Лесі Українки, видатного українського фольклориста, автора більше 300 публікацій - Віктора Давидюка. Користувачам бібліотеки він добре знайомий як автор книг «Поліська дома», «Чи казка справді небилиця», «Легенди Полісся», «Первісна міфологія українського фольклору», «Етнологічний нарис Волині» та ін. А ще Віктор Феодосійович - головний редактор періодичного видання «Фольклористичні зошити», член редколегій багатьох фахових видань, був ініціатором створення Волинського державного університету імені Лесі Українки (нині Східноєвропейський національний університет), першим його проректором. Основні напрямки наукової діяльності – генеалогія українського фольклору, культурна антропологія, етнологія, археологія. 
Віктор Феодосійович презентував свою нову книгу «Зачароване Полісся», яка вийшла друком у видавництві «Терен» 2018 року.  В книзі йдеться про Західне Полісся та його населення крізь призму історії, археології, антропології, популяційної генетики, етнології, топономіки та фольклору. Окремо аналізується версія західнополіської батьківщини "Велесевої книги". Подані факти істотно міняють дотеперішні уявлення про минуле краю та його мешканців.
Хлібом, сіллю та українською народною піснею зустрічали поважного гостя учасники народного аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю «Дивоцвіт». Поетичні рядки про рідне село автора Тоболи дарувала Галина Пащук.
Поспілкуватися з неординарною особистістю завітали  вчителі, учні Маневицької ЗОШ  І-ІІІ ст. № 1 ім. Героя України Андрія Снітка та Маневицького професійного ліцею, друзі, земляки, а також студенти СНУ ім. Лесі Українки. Про роки, коли Віктор Феодосійович працював вчителем у школах сіл Костюхнівка та Троянівка Маневицького району, згадували Ніна Павлюк, Валентин Невар. Про діяльність автора та цікаві історії з його життя розповідали друзі та земляки Микола Борбич, Костянтин та Микола Давидюки. За творчий доробок, який використовує на уроках, дякувала вчитель української мови та літератури Тетяна Миткалик. Щирі вітання для свого викладача звучали від кандидата наук, маневичанки Надії Горбач.
Були запитання і відповіді, жваве спілкування з митцем, обговорення доробку письменника і почутого, побажання творчого натхнення та нових зустрічей. 
На завершення заходу присутні мали змогу придбати книгу з автографом та зробити фото на згадку. Підбірку своїх книг, в тому числі і нове видання "Зачароване Полісся", Віктор Феодосійович подарував центральній районній бібліотеці. 
Любов Солов’янчик,
 директор ЦБС.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua