травня

19

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Колківське вище професійне училище у цьому році відзначило свій 55-річний ювілей. Із колишньої школи механізації виріс потужний навчальний заклад системи професійної освіти Волині, досягнення якого відомі не тільки в Україні, а й за її межами.
Щороку майже 500 учнів здобувають  професії кухаря-кондитера, тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва, слюсаря з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, водія автотранспортних засобів. Проводиться підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації населення з таких професій як тваринник, плодоовочівник, машиніст (кочегар)  котельні, тракторист. Надаються платні послуги з підготовки водіїв автотранспортних засобів категорій «С» і «В».
Згідно із стратегією розвитку навчального закладу, заплановано проліцензувати такі нові професії як бджоляр, водій навантажувача, мототранспортних, автотранспортних засобів, машиніст дорожньо-будівельних машин.
Постійно оновлюється потужна навчально-матеріальна база. Машинно-тракторний парк модернізується і нині налічує 36 тракторів різних марок, 4 комбайни, 80 одиниць причіпної і навісної с/г техніки, 11 вантажних і 7 легкових автомобілів. Завдяки участі у проектах Євросоюзу, училище отримало 14 одиниць нової сучасної техніки, що дає можливість проводити стажування майстрів виробничого навчання інших ПТНЗ Волині. 
Учні, які здобувають  професію тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, вперше були учасниками  міжнародного конкурсу з оранки, який відбувся в Естонії за участю 11 країн світу. Серед 35 учасників наші конкурсанти показали хороший результат і запрошені на наступний рік.
Завдяки міжнародній співпраці працівники училища  переймають досвід колег з Естонії, аби впровадити його в навчально-виробничий процес нашого училища. Крім цього, естонські колеги подарували нам сучасну комп’ютерну техніку. 
Навчально-практичний центр (НПЦ) Колківського ВПУ з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників АПК співпрацює з науковцями Харківського університету,  Поліською дослідною станцією і Волинським інститутом агрохімії та ґрунтознавства. Робота НПЦ спрямована на вивчення інноваційних технологій аграрного виробництва. Училище має 172 га землі, з них майже 100 га орної, на якій вирощуються різні сільськогосподарські культури, розвивається  тепличне господарство під керівництвом викладача М.Г. Губар. Учні навчаються ягідництву, отримують практичний досвід на навчальній фермі, де  вирощуються поросята і вівці. Є й новостворена пасіка. 
Зміцнюється навчально-матеріальна база з професій  харчової промисловості: кухар, кухар-кондитер. Теоретичні знання і практичні навички майбутні кулінари відпрацьовують на уроках виробничого навчання, в етнічній їдальні училища «Гостинна хата», в виробничій дільниці навчального закладу. А виробничу практику проходять на престижних підприємствах Волині, та гірськолижного курорту Буковель Івано-Франківської області. 
Чимало відзнак отримано на обласних, всеукраїнських конкурсах професійної майстерності, майстер-класах, виставках. Особливою відзнакою став сертифікат про прийняття Колківського ВПУ до асоціації кулінарів України. Та найголовнішою оцінкою якості підготовки учнів є великий попит роботодавців на наших випускників, їхнє  працевлаштування з достойною оплатою праці.
В училищі створений Центр професійної кар’єри. Після апробації у Волинській області роботу Центру було схвалено Академією педагогічних наук України і присвоєно статус експериментального майданчика всеукраїнського рівня.
Багато повноважень в училищі має учнівське самоврядування. Постійно пропагується здоровий спосіб життя, а потужна спортивна база училища сприяє цьому. Учасники художньої самодіяльності радують своєю творчістю і перемогами на конкурсах, фестивалях. 
Особливе місце займає патріотичне виховання і волонтерська робота. Конкурси патріотичної пісні і строю, розгортання найбільшого прапора України,  випікання смаколиків солдатам АТО, участь у міжнародній патріотичній грі «Звитяга» – це лише окремі яскраві приклади прищеплення учням почуття патріотизму. Високою відзнакою є медаль «Жертовність і любов до України» за гідне виховання підростаючого  покоління.  
Педагоги училища є учасниками різних всеукраїнських конкурсів, конференцій. На всеукраїнських виставках «Сучасні заклади освіти» та «Інноватика в сучасній освіті» щорічно відбуваються презентації кращих педагогічних та методичних розробок і публікацій, які неодноразово відзначались високими нагородами.
Напевне, формула успіху нашого давнього і завжди молодого навчального закладу, – в любові, адже переважна більшість усього трудового колективу є випускниками саме Колківського ВПУ.  Серед них і директор – Людмила Панасюк (на знімку вгорі в центрі), яка зростала від учениці, викладача, старшого майстра, а у грудні 2012 року очолила рідний колектив. Талановита, мудра, наполеглива, завжди у постійному пошуку нових методів покращення якості підготовки робітничих кадрів. Відкрита до співпраці з роботодавцями, соціальними партнерами, місцевою владою, громадськістю, завжди готова поділитися власним досвідом.
Та найвищою оцінкою як керівника, так і усього педагогічного колективу, є вдячність випускників. Тих, яким училище дало путівку не тільки у світ професії, а й допомогло стати впевненими й успішними у житті особистостями, які розбудовують своє майбутнє саме на тій землі, яка їх зростила. 
Галина Садюк, 
заступник директора 
з навчальної роботи.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua