березня

28

Четвер

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

В Маневицькій райполіклініці запрацював кабінет мамографії, в якому за направленням лікаря жінки району можуть пройти безкоштовне обстеження.
З метою своєчасного виявлення онкопатологій молочних залоз, із середини січня цього року у Маневицькій районній поліклініці працює кабінет мамографії, де встановлено сучасний цифровий мамографічний комплекс «Мадис». Він дозволяє виконувати всі види скринінгових та діагностичних обстежень молочної залози, які передбачені в мамології. За словами головного лікаря Маневицької ЦРЛ Олега Бегаля, потреба в такому приладі була давно, адже більшість жителів нашого району є потерпілими внаслідок аварії на ЧАЕС і рівень захворюваності на рак молочної залози досить високий. Вартість обладнання становить 1 млн. 275 тис. грн. Придбано його за кошти субвенції з державного бюджету для соціально-економічного розвитку території. 
За останнє десятиріччя рівень захворюваності в Україні на рак молочної залози зріс втричі. Медицині відомі випадки прояву хвороби і у чоловіків, але, зазвичай, це жіноча хвороба, що за поширеністю займає перше місце в структурі онкологічної захворюваності і смертності від раку у жінок. В Україні 10,1 % жінок помирає протягом року після встановлення діагнозу рак молочної залози. Рівень виживання протягом 5 років після  діагностування хвороби при належному лікуванні складає 50%, а в країнах Євросоюзу ця цифра набагато вища – 84-86 % завдяки тому, що якісне технічне оснащення дозволяє встановлювати діагноз на ранніх стадіях хвороби. 
Прогресує рак молочних залоз і у  нашому районі. Якщо у 2016 році було зафіксовано 9 випадків онкології грудей, то у 2017 – 15: в 11 жінок – І-ІІ-ої стадії, у 2 –  ІІІ-ої, вироком став діагноз для 2 жінок, у яких захворювання було виявлено на останній, ІV-ій стадії. З них 5 жінок віком до 60 років,  наймолодшій з яких – 33. А загалом на обліку зараз перебуває 120 онкохворих.
Андрій Міщенко, один із чотирьох рентгенолаборантів райполіклініки, що пройшли спеціалізацію і почергово проводять обстеження на мамографі, зауважує, що роблять мамографію лише за направленням сімейного лікаря, хірурга чи гінеколога. Описує знімки лікар-рентгенолог Олег Мельник. Якщо є якісь відхилення, то потрібно звернутись до хірурга-онколога Тетяни Панкрашкіної. Тетяна Григорівна  наголошує, що придбання мамографа спрямоване, в першу чергу, на раннє виявлення раку молочних залоз, що дозволить вчасно його пролікувати і забезпечити жінці повноцінне життя, адже запущена стадія хвороби – майже стовідсоткова летальність. Рання діагностика є можливою  при самообстеженні молочних залоз, проходженні лікарських профоглядів,  лікуванні передпухлинних патологій та при виконанні скринінгових програм. 
Після 20 років кожна жінка регулярно, раз на місяць, найкраще до 8-12 дня після менструації, стоячи перед дзеркалом, повинна самообстежувати молочні залози.  Якщо змінилась форма грудей чи сосків, з'явились затвердіння, почервоніння чи виділення, шкіра в деяких місцях стала схожою на апельсинову кірку, то необхідно негайно звернутися до лікаря. Ще варто знати, що мамографія під час місячних чи напередодні їх малорезультативна через гормональні зміни в жіночому організмі. Ідеальним терміном для обстеження є 7-12 день менструального циклу. Якщо у жінки вже наступила менопауза, то обстеження може проводитись в будь-який день. 
Зазначає Тетяна Григорівна і те, що у жінок до 35 років для виявлення патологій проводиться УЗД молочних залоз. Жінки 35-40 років мамографію проходять при підозрі на пухлину молочних залоз. Всі жінки старші 40 років раз в 2 роки повинні проходити мамографію. Щороку мають обстежуватись жінки, що стоять на обліку з приводу доброякісних захворювань молочних залоз. Все жіноче населення старше 18 років повинне проходити профілактичні огляди у спеціалістів, адже при онкопрофоглядах в минулому році було виявлено чимало передракових станів: 8 кістозно-фіброзних мастопатій, 10 листовидних фіброаденом, 51 дифузну мастопатію. Всіх хворих було скеровано на дообстеження у Волинський обласний онкологічний диспансер, а відтепер наявність мамографа дозволить робити уточнення діагнозу в умовах районної поліклініки. 
Шановні жінки, цінуйте своє здоров'я і пам'ятайте, що головна причина смертності від раку грудей –  несвоєчасне звернення до лікаря. А в районній поліклініці ви отримаєте і консультації спеціалістів, і безкоштовне обстеження на мамографі. 
 Юлія Музика.
Фото автора

You have no rights to post comments

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua