березня

25

Понеділок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Нещодавно у Будинку культури с. Ст. Чорторийськ відбулось офіційне вручення нагород учасника визвольного руху, члена Української повстанської армії Якова Лисого, про якого нещодавно писалося у «Новій добі». Відтепер Срібний хрест бойової заслуги УПА другої «кляси» (виданий указ у 1948 році) та Бронзовий хрест за заслуги (1952 р.) упівця зберігатимуться у шкільному музеї села. 
З нагоди знаменної події та вшанування пам’яті провідника ОУН-УПА, уродженця с. Старий Чорторийськ Якова Лисого на псевдо «Ярослав» у Будинку культури села проведено тематичний захід «А пам’ять серця не згасає».
Місцевий краєзнавець Іван Чеб зробив короткий екскурс у минуле і розповів про участь старочорторийців в УПА, а учні школи – Ігор Підгатець та Михайло Джус – ознайомили присутніх із історичною довідкою про життя, діяльність та обставини загибелі «Ярослава». 
Піднесено зі сцени звучали слова Василя Григоровича Кушніра, почесного голови Братства ветеранів ОУН-УПА ім. полковника Клима Савура, який відзначив, що волинська земля завжди була багата на героїв. 
Лунала поезія у виконанні Марії Ткачук, станичної Луцької міської організації Братства ветеранів ОУН-УПА. До виступів із власними спогадами про Якова Лисого  та його помічника Олексу Колбуна  долучилися присутні на заході Зосим Колбун, Микола Джус, Степан Шкабура та Федір Костюкевич.
Перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик вручив нагороди, зокрема, Срібний хрест бойової заслуги другої "кляси" (1948 р.) та Бронзовий хрест за заслуги (1952 р.), яких був удостоєний Яків Лисий перебуваючи в рядах УПА, директору школи Оксані Брик та завідувачці шкільним музеєм Олені Байцим. 
У залі звучали повстанські пісні, поезії у виконанні Олександра Свєнтого,  Сергія Вейни та Анастасії Вейни.
Усі присутні в залі схилили голови у хвилині мовчання перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя, виборюючи незалежність України. До меморіальної дошки Дмитра Брика та пам’ятника Івану Соколу були покладені живі квіти.
Імена героїв УПА  увійшли в історію, вкарбовані у вічність… І лише словом великої Правди повертаються у людські душі.
Лідія КАЛЬКОВЕЦЬ,
педагог-організатор 
ЗОШ І-ІІІ ст. 
с. Ст. Чорторийськ.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua