травня

26

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

26 вересня під патронатом голови Маневицької райдержадміністрації Андрія Линдюка в районі проведено спільний семінар відділів освіти Маневицької райдержадміністрації та Радехівської Львівської області.
Офіційно тема семінару звучала як «Модернізація освіти в умовах децентралізації», але фактично гості із Львівщини прибули до нашого району, аби перейняти набутий  досвід в галузі освіти та на власні очі пересвідчитися в ефективності діяльності як відділу освіти РДА, так і місцевої влади.
У складі делегації  – науковці Львівського державного аграрного університету: зав. кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності професор Юрій Губені та старший лаборант кафедри Ірина Солтис, доцент кафедри права Петро Оліщук, а також керівник відділу освіти Радехівської РДА Любов Репетило із директорами шкіл Радехівського району, серед яких директор Вузлівського ОНВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ліцей», доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки та соціального управління Інституту права та психології Національного університету «Львівська політехніка» Петро Сікорський. Маневицький район представляли очільники району Андрій Линдюк та Анатолій Мельник, заступник керівника апарату РДА Наталія Шевчук, начальник відділу освіти РДА Валентина Книш та методист цього відділу Володимир Козачук.  
Знайомство із Маневицьким районом розпочалося у залі засідань РДА. Очільник виконавчої влади району Андрій Линдюк коротко ознайомив гостей із основними показниками соціально-економічної діяльності Маневиччини, розповів про зроблене за час його перебування на посаді. 
Про освіту та освітні заклади, які залишилися під підпорядкуванням Маневицької РДА, після створення двох ОТГ, про складний шлях оптимізації освітніх закладів району повідала головний освітянин району Валентина Книш. Розповідаючи про нову українську школу (НУШ), вона зазначила, що на ремонт і оснащення 35-ти 1-х класів району із державного бюджету надійшло лише 1 млн 522 тис. грн, чого явно при теперішніх цінах на все необхідне не вистачало. Проте у районі лишилися 5 млн гривень  освітньої субвенції із минулого року, які голова РДА зголосився використати на забезпечення усіх потреб НУШ. Було зазначено, що останні роки для потреб шкіл фарба купується за кошти районного бюджету. А цьогоріч ситуація ще покращилась і крім фарби, надавалися й інші будматеріали.  Гості активно ставили запитання та отримували вичерпні відповіді.
Аби не бути голослівними, маневичани на місцях показали те, що було зроблено за останні роки, в тому числі і за попередніх керівників району. 
Спершу відвідали відділ освіти РДА та поспілкувались із його працівниками. У ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. Героя України Андрія Снітка смт Маневичі було оглянуто перші класи із новими сучасними ремонтами та меблями згідно із вимогами нової української школи. Згодом знайомились із роботою Центру творчості для дітей та юнацтва та Центру надання адміністративних послуг. Вже після перших 30-ти хвилин пішої екскурсії по зазначених закладах у гостей було стільки вражень, що, коли сіли в автобус відділу культури і переїжджали до Маневицької школи-гімназії, окремі намагались жартувати: «Може не підемо у вашу гімназію, а то у нас серце не витримає від вражень». 
Класи для першачків у «новій» маневицькій школі теж дуже сподобались гостям, та це було ще не все. Їм було запропоновано оглянути нещодавно відкритий інклюзивно-ресурсний центр, який знаходиться на першому поверсі Маневицького НВК і його інтернат, де невдовзі зможуть поселитися більше 20 учнів з району, які забажають навчатися у школі-гімназії. Емоції від побачено настільки переповнювали радехівчан, що вони лиш охали та ахали, все знімаючи на телефони. Мені довелося теж побачити це вперше, тож поряд із усіма радів, що в Маневичах є такі чудові заклади.
Далі радехівчанам було запропоновано відвідати кілька сільських шкіл. Якщо в когось із гостей, можливо, і закрадалась думка про те, що в селах району ситуація не така, як в райцентрі, то вони переконалися у зворотному  вже після відвідин школи у Костюхнівці. Директор закладу Василь Давидюк охоче показав школу та один із найкращих у районі перший клас, розповів про партнерські стосунки із поляками. Після цього побували у Центрі діалогу «Костюхнівка», де оглянули музей польської історії.
Далі були відвідані школи сіл Вовчицьк, Лісове та Будки. Усі перші класи сільських шкіл – більших та менших – були також належно естетично оформлені й мали нові парти, меблі, плазмові телевізори, ноутбуки, принтери та ламінатори. Усі гості були в захваті і скаржилися лише на те, що пам'ять телефонів вже була заповнена вщент і не вміщала нових фотознімків та відеозаписів.
Підведення підсумків семінару відбулось в оновленій шкільній бібліотеці ЗОШ І-ІІІ ст. с. Кукли (фото 1), яка теж справила чудове враження на відвідувачів. За овальним столом було сказано чимало гарних слів про роботу цілої команди однодумців – керівників району, відділу освіти, директорів шкіл, які брали активну участь у підготовці та втіленні ідей  НУШ в нашому районі. 
Після поїздки окремі освітяни Радехівського району поділилися своїми враженнями:
Директор Лопатинської ОЗСШ Степан Дмитрів: «Вражений і я, і всі директори шкіл нашого району. Сьогодні нам пощастило спілкувалися із приємними та відповідальними людьми – керівниками району, директорами шкіл, де ми побували,  і те, що  ми побачили, вразило всіх. Хотів би подякувати усім освітянам вашого району за добру працю і за співпрацю, яка, гадаю, продовжуватиметься й далі». 
Начальник відділу освіти Радехівської РДА Любов Репетило: «Ми переповнені емоціями від побаченого та почутого. Дякую голові райдержадміністрації Андрієві Линдюку, який присвятив цілий день для нас, освітян. Вражена як він володіє інформацією по освіті. Маневицький район успішно втілює реформу нової української школи, дуже гарна матеріальна база, гарні школи, оснащені сучасним обладнанням. Нам показали школи різних рівнів і всі вони готові до навчального року».  
Окремі учасники семінару поділились своїми враженнями і в мережі Фейсбук.
Доцент Петро Оліщук: «Маневиччина вкотре приємно вразила змінами, котрі направду дають надію на майбутнє України. «Маневицький стандарт» варто вивчити та перейняти». 
Професор Юрій Губені: «Це вражає: чи велика, чи невеличка школа, але перші класи НУШ на Маневиччині як "під копірку" - чудово, зі смаком і функціонально оформлені. Як сказав Петро Оліщук: "Маневицький стандарт". Парти, оформлення класу, комп'ютеризоване місце вчителя і плазмовий ТВ (ми жартували: напевне перевозять із школи в школу). А головне – вчителі, які вірять в зміни. А ці зміни генерує голова РДА,  наш колега, науковець Андрій Линдюк та освітянська команда на чолі з Валентиною Книш. Директори радехівських шкіл повторювали: "Молодці"!».
Сергій ГУСЕНКО.
Фото автора.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua