травня

26

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

30 вересня відбулось перше богослужіння в новозбудованому храмі святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії УПЦ КП, що в Маневичах.
Свято розпочалось подячним молебнем у дерев’яній церкві, яку відкрили у 2003 році. Взявши хрест, прихожани урочистою ходою перейшли до новозбудованого храму, який того дня не зміг вмістити усіх вірян. Величний і просторий, він вразив усіх таким рідкісним елементом іконостасу, як «Богородиця стоїть на хресті», що відображає історію християнського Полісся. Вражало центральне панікадило із жовто-блакитними тризубами. Цей символ нашої держави має і християнське значення. Знаки у вигляді тризуба збереглися на деяких давніх храмах. Таке панікадило єдине на Волині. У його придбанні посприяли Андрій Біланчук, Олександр Жданов, Едвінас Дзялтувас, Олександр Матвійчук, Юрій Васюхник.
Очолив урочисту літургію декан Маневицького району отець Андрій у співслужінні із настоятелем храму отцем Михайлом і собору священиків. Під час першої Божої служби віряни щиро молились за створення в Україні Єдиної Помісної Православної церкви.
Урочиста літургія закінчилась спільним виконанням духовного гімну України «Боже Великий Єдиний». Разом із церковними хорами співали і діти, і дорослі, і старенькі. Щира молитва піднімалась увись, переповнюючи серця невимовною радістю та гордістю. 
На цій урочистій події були присутні не лише жителі Маневич, а й навколишніх сіл.
- Це дійсно свято – пам’ятне, незабутнє, довгоочікуване, - каже Василь Коніщук із Замостя. – Приїжджав на недільні богослужіння, із нетерпінням очікуючи відкриття новозбудованого храму. І хоч підводить здоров’я, роки беруть своє, та прибув аби порадіти із усіма, сказати : «Слава Богу! Із святом!»
Після хресного ходу навколо храму священики привітали всіх вірян із святковою подією. Звучали слова сердечної вдячності від настоятеля церкви о. Михайла, всім жертводавцям, хто вніс свою лепту, аби золоті купола храму піднялись до небесної блакиті, аби звучали тут слово Боже, прославляючи Господа і нашу матінку Україну, та молитви за мир. Дякували тим, хто підтримали ще на самому початку цю добру справу і вже, на жаль, відійшли у Вічність.
Було оголошено, що освячення храму відбудеться в листопаді.
Вшанували відкриття храму святковим салютом з гармати представники козацько-стрілецького братства із Луцька. На подвір’ї храму на усіх чекав величезний казан із кулішем, солодощі, на дітей – облаштований невеликий дитячий майданчик. А з безхмарного блакитного неба яскраво світило сонце, немов радіючи разом із усіма народженню церкви, на яку так очікували й молили Господа Бога про цей незабутній день.
Олена БИЧКОВА.
Фото автора.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua