червня

20

Четвер

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

У 2017 році християни-протестанти усього світу відзначають 500-річчя від початку масштабного духовного відродження, яке змінило хід історії. 
З огляду на це Рада Євангельських Протестантських Церков України проголосила 2017 рік роком Реформації й ініціювала проведення в Україні низки подій та заходів, спрямованих на підвищення рівня духовності та освіченості громадян. 
Президент України Петро Порошенко, підтримавши цю ініціативу, підписав Указ «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації» (надалі “R500”). Він  наголосив на історичній ролі цієї події в становленні Європи та відзначив важливу роль протестантських церков в історії сучасної України, особливо з урахуванням великої соціальної та гуманітарної місії, яку звершують українські протестанти. Президент під час підписання наголосив на важливості указу, який має продемонструвати позицію влади щодо підтримки протестантських релігійних організацій. 
Рух Реформації розгорнувся після виступу німецького ченця Мартіна Лютера. 31 жовтня 1517 року молодий монах висловив свій протест, який був спрямований проти практики продажу індульгенцій. У своїй проповіді Лютер проголошував, що людина отримує спасіння душі через особисту віру, даровану безпосередньо Богом, а єдиним джерелом Божої істини є Святе Письмо.
Поняття свободи совісті, рівності людей незалежно від їхньої релігійної, національної, расової приналежності, рівності прав чоловіків і жінок, захист малозабезпечених,  дітей, людей похилого віку та хворих, демократичні інститути влади – усе це є результатом Реформації.
В Україні перші протестантські громади були засновані в 30-40-х роках XVI ст. За короткий період протестанти відкрили низку освітніх закладів і друкарень та виховали богословів, перекладачів, педагогів, суспільно-політичних діячів, які залишили слід у політичній і культурній історії України. На сьогодні протестантизм – друга за кількістю громад християнська течія в Україні. 
З метою максимально ознайомити та інформувати громадськість про суспільну діяльність протестантських церков та пояснити основні принципи Реформації та її практичний вплив на наше суспільство у Волинській області планується проведення бесід, лекцій, круглих столів, диспутів тощо для учнівської та студентської молоді, освітян, медиків, управлінців, підприємців. Зокрема, нещодавно в Луцьку відбувся семінар для журналістів та працівників ЗМІ на тему  «Коректне висвітлення діяльності протестантських церков» (на знімку). Ведучим та основним доповідачем став режисер продакшн-студії “Правда PRO”, відповідальний за медіа-відділ оргкомітету, пастор Луцької біблійної церкви Сергій Шараєвський. Окрім цього, передбачається проведення тематичних фестивалів, прес-турів, вело- та автопробігів, концертів та форумів.
Однією з основних цілей  відзначення R500 в області є річний благодійний марафон, який передбачає збір коштів для дітей з обмеженими фізичними можливостями, що потребують оперативного медичного втручання. Практично усі заходи, що будуть відбуватись в рамках R500, сприятимуть цій ідеї.
Волинський обласний 
міжконфесійний оргкомітет R500.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua