червня

20

Четвер

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Сьогодні вже нікого не треба переконувати в тому, що відродження України як держави християнської безпосередньо пов’язане з вихованням дітей і молоді, врешті-решт і самих дорослих. Духовність – це стан душі людини. Це коли вона простягує руку допомоги іншим, критично оцінює свою поведінку, прагне до самовдосконалення, це те, що робить людину красивішою, морально чистою. Дорога до цього важка і довга. Полегшити її допомагає вивчення у загальноосвітніх навчальних закладах предметів духовно-морального спрямування, метою яких є формування в учнів саме християнських моральних чеснот. 
«Християнська етика в українській культурі» у 1-4 класах, «Основи християнської етики» у середній школі віднесені до варіативної складової навчального плану. Це означає, що учні опановують ці курси лише тоді, коли позитивний вибір роблять керівники ЗНЗ, батьки. І лише в окремих школах «Основи християнської етики» введено в інваріантну, обов’язкову складову навчального навантаження. Сьогодні саме життя вимагає, аби предмети духовно-морального спрямування віднести до  числа пріоритетних дисциплін у всіх класах і в усіх школах.
Вважаю, що виграють у плані навчання та виховання моральної культури і культури поведінки школярів ті школи, які з розумінням підходять до вирішення даного питання. Звичайно, при умові, що предмети духовно-морального спрямування у навчальних закладах викладатимуть священики або добре підготовлені учителі. 
Особливістю змісту курсу, який мають засвоїти учні, є не тільки і не стільки власне знання, скільки досвід поведінки і діяльності людини в різних життєвих ситуаціях, що ґрунтується на загальнолюдських і християнських цінностях. Як показує досвід кількох років, впровадження курсів морально-духовного спрямування у нашому навчальному закладі сприяє не лише соціалізації особистості, але й її духовно-моральному зростанню.
Яким повинен бути сучасний урок християнської етики, мали можливість побачити викладачі цієї навчальної дисципліни під час районного семінару з проблеми «Впровадження інноваційних технологій під час вивчення предметів духовно-морального спрямування», що відбувся на базі нашої школи.
Урок у 5 класі на тему «Благовіщення Діві Марії», підготовлений вчителем  Вірою Ільїною, захопив присутніх. На уроці панувала духовна атмосфера християнського спілкування, під час якого учитель посіяла в душах дітей «добірні зерна» - міцні знання, чисте сумління й благородство, світлі думки. 
Продовженням уроку став позакласний захід «Добро спішіть творити, люди», підготовлений учителями початкових класів, які викладають «Християнську етику в українській культурі». Вдало продумана презентація до заходу, змістовно підібраний тематичний матеріал, вірші та пісні, які звучали в ході свята, слугували формуванню почуттів любові, доброти і милосердя у вихованців школи.
Вважаю, що ніколи не загине народ, який керується у житті християнськими принципами, бо вони роблять його незламним. 
Ніна ХОМИЧ,
директор ЗОШ І-ІІІ ст. 
с. Кукли.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua