червня

20

Четвер

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

У сороковини волинської поетеси Світлани Бусел-Костюк у її рідному с. Кукли жителі відправили в місцевому храмі панахиду, а в школі відбувся вечір пам’яті. Вечір спогадів, вечір болю, вечір усвідомлення величі душі Світлани і її Богом дарованого таланту.
«Я з роду Буслів, із поліщуків, і надзвичайно йменням цим горджуся», - з гордістю писала Світлана Бусел-Костюк про своє коріння.
Про те, яким було її дитинство, шкільна юність, зворушливо розповідали учителі Федір Бусел, Ніна Хомич, Неоніла Савчук, однокласниці Валентина Макарчук (Касьян) та Любов Покидюк (Колядюк), рідна сестра Галина Кирилюк, яка нині працює заступником директора ЗОШ І-ІІІ ст. с. Чорниж.
Неодноразово добрим словом згадували матір Світлани Тетяну Романівну, яка важко трудилася, сама виховувала двох доньок, дала обом вищу освіту. Працюючи бібліотекарем, журналістом, учителем, директором школи, проживаючи у Маневичах, с. Будятичі Іваничівського району, Нововолинську, Світлана ніколи не забувала малої батьківщини:
Село чарівне звалося Кукли.
(Моя душа туди і досі рветься!)
Для нинішнього директора школи смерть Світлани стала пекучою незагойною раною, адже Ніна Миколаївна була не тільки її класним керівником, а й хрещеною матір’ю. Коли не стало рідної неньки, Світлана приїжджала у сім’ю Хомичів, як до найближчих родичів. 
Духовною наставницею для майбутньої поетеси в шкільні роки була учитель української літератури Неоніла Адамівна. Оригінальність мислення, чуттєвість, глибокий аналіз побаченого й почутого передалися від педагога учениці.
Цікаві епізоди із шкільного життя, які характеризують Світлану як активну, творчу, світлу особистість, розповідали її однокласниці, які стали учителями-філологами: Валентина Степанівна з Будківської ЗОШ та Любов Володимирівна із Великояблуньківської ЗОШ.
Маневичанка, уродженка Кукол, Галина Пащук зворушливо читала вірші і закликала шкільне товариство вшановувати пам'ять славетної землячки на загальносільському, а то й  районному рівні.
Дійсно, Світланою Бусел-Костюк, поетесою, автором близько 50 пісень, переможцем та дипломантом багатьох всеукраїнських та міжнародних літературних конкурсів, яка отримала пропозиції від міжнародних організацій про подання її кандидатури на здобуття Нобелівської премії у 2016 році, ми маємо гордитися і гідно вшановувати пам'ять про неї.
Перший крок у цьому напрямку зробила ЗОШ І-ІІІ ст. с. Кукли, біля вхідних дверей якої написано «Школа – твій рідний дім». Тут чисто (ні пилинки, ні смітинки), затишно, світло, просторо. Тут навчають жити і любити, бо «лише любов врятує світ». Тут пам’ятають кожного свого вихованця навіть тоді, коли його «душа босоніж в небо йде – шукати Бога».
Алла БУБНЮК.
Фото автора.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua