березня

25

Понеділок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

14 жовтня, у свято Покрови Пресвятої Богородиці і День українського козацтва та захисника України, делегація Маневицького району (на фото) на чолі з керівником апарату райдержадміністрації Олександром Коробчуком  відгукнулася на заклик Президента України Петра  Порошенка і взяла участь у подячній молитві за автокефалію для української церкви, що відбулася у місті  Києві на Софійській площі.

 

Атмосфера свята була і урочистою, і духовною. Відчувалася велика єдність усіх українців, які зібралися для того, аби подякувати Богу за таку милість. І кожен розумів, що сталася епохальна подія, яку омріювало мільйони українців багато сотень літ. Це ще один великий крок  в утвердженні незалежності України та перемоги над російським агресором.

Першим з вітальним словом до усіх вірян звернувся Петро Порошенко. Його промова час від часу супроводжувалася щирими гучними оплесками присутніх. Понад 20 хвилин говорив Президент, згадавши історію українською церкви, дякував Вселенському Патріарху за сміливість і мудрість щодо прийняття рішення про автокефалію. Президент акцентував увагу на багатьох інших важливих питаннях: "У нас не було, немає і не буде "державної церкви". І в освячену Томосом православну церкву ніхто нікого не "запрошуватиме" силоміць. Це питання вільного вибору кожного віруючого. Я гарантую, що не буде жодного тиску, буде збережено право своєї дороги до Бога кожного українця, що влада поважатиме вибір тих, хто вирішить залишитися у тій церковній структурі, яка зберігає єдність з РПЦ. Це їх вибір, і його треба поважати. Держава захистить права тих священиків та вірян церкви Московського патріархату, які "добровільно вирішать вийти  з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити єдину православну помісну церкву. Спільна розбудова незалежної церкви не може бути підставою для розбрату і протистояння, насильства. Як тільки побачите людей, які закликають "взяти" Києво-Печерську лавру, храм чи монастир - знайте, то московська агентура! Не дозволимо Кремлю розпалити релігійну війну всередині держави". Глава держави додав, що участь у Соборі, після якого обраний предстоятель української помісної церкви отримає Томос, візьме також група єпископів церкви Московського патріархату, "які між кремлівською зіркою і хрестом обрали хрест, а між Україною і РФ - обрали Україну".

Глава держави також зазначив: "Вселенський Патріархат остаточно проголосив незаконною московську анексію київської митрополії, здійснену ще наприкінці сімнадцятого століття. Ясно й недвозначно ним заявлено, що Російська православна церква не має канонічних прав щодо православної церкви в Україні, і наша УПЦ не має підпорядкування РПЦ, а Україна не була, не є і не буде канонічною територією російської церкви. Питання Томосу і автокефалії для Української Православної церкви "виходить далеко за межі церковного життя""Це питання нашої незалежності, питання нашої нацбезпеки, питання нашої державності. Це питання всієї світової геополітики. І якщо це не так, то чому тоді рішення Вселенського патріарха позавчора обговорювалося на Раді безпеки Російської Федерації під головуванням Путіна?", - додав Петро Олексійович.

Він зауважив, що реакція Москви на рішення Синоду і дії Києва "свідчить, що ми - на правильному шляху".

 "І, наголошую, будемо впроваджувати й надалі. ... Автокефалія - з того ж ряду, що й наше прагнення до вступу до ЄС і НАТО. Це основа нашого власного шляху розвитку, розвитку України і розвитку української нації...", - підсумував Президент.

Також перед молебнем виступили предстоятель УПЦ Київського Патріархату Патріарх Філарет, митрополит УАПЦ Макарій та інші представники духовенства.

Нагадаємо, що 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році. 332 роки минуло з тих пір, як Київська митрополія опинилася в Московському патріархаті. Боротьба довжиною у понад три сторіччя для України виграна! Неможливо переоцінити цей унікальний та дорогоцінний момент для нашої країни, її історії, її майбутнього, та  й для всього світу!

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату РДА.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua