травня

25

Субота

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

 

"Той, хто любить паростки кленові, хто діброви молоді ростить, той достойний людської любові, бо живе й працює для століть" - знайо­ма цитата із вірша Максима Рильського відображає сутність любові лісівників до своєї професії.

 

Неодноразово  слухаю розповіді ветеранів галузі, які із блиском в очах  та трепетом в голосі діляться спогадами про те, як розпочинали трудову діяльність, якими неймовірними зусиллями велася заготівля деревини, створювалися лісові культури, де підготовку грунту проводили кінними плугами.  Вони ще й досі живуть та тішаться тим, що бачать,  які могутні ліси шумлять, створені та доглянуті їх руками…

Їм дуже болить те, що ліси хворі­ють, радує, що справу лісівничу ведуть достойно їхні нащадки. Ніколи  не відмовляють у добрій пораді, підтримці молодих лісівників, із задоволенням приходять у колишні колективи…

Робота в лісі непроста і дуже відповідальна. Люди, які працюють в лісі є фанатами своєї справи. Якщо це не так - людина працювати не зможе. Починаючи із самого простого - збору лісового насіння, спостереження за плодоношенням лісових порід, вирощування садивного матеріалу, створення  лісових культур і т. д. Це не просто якийсь процес, який проходить, так би мовити, за конвейєром, а цілий комплекс робіт, залежний від своєї пори.

Колись, як розповідають старші колеги, було державне фінансування на проведення лісокультурних  робіт, на проведення рубок догляду, охорону та захист лісу, зарплата спеціалістам теж виплачувалась із бюджету держави. На жаль, на даний час, коли державні підприємства працюють злагоджено, прозоро, вчасно сплачуючи всі податки та збори в державну казну, не отримують жодної копійки ні на охорону лісу, ні на ведення лісового господарства. До того ж, проявивши солідарність та підтримку, змушені допомагати східним та південним областям, які, не маючи ресурсів для заготівлі та реалізації лісопродукції, залишились без елементарних грошових засобів  на охорону лісу, на забезпечення зарплатою апарату лісогосподарських підприємств… А ліси горять, потребують догляду, необ­хід­но створювати лісові культури, доповнювати та доглядати їх…

Комусь, виходить, дуже не до вподоби те, що  ліс є державним, і замість того, щоб спрямувати зусилля на  вирішення питання фінансування державних лісогосподарських підприємств, ведеться незрозуміла політика, внаслідок якої в суспільстві формується думка про те, що лісівники ведуть лісове господарство не так: ліс крадуть, нищать і скоро буде пустеля… Всі ці нісенітниці зводяться нанівець в результаті перевірок різних інстанцій, які  контролюють, надають дозволи та погодження.

Ліс  - єдиний природний ресурс, який відновлюється в процесі ведення лісового господарства. Після вирубування стиглого лісу, так би мовити, збору  урожаю, неодмінно наступним етапом (відразу ж після очистки ділянки) є проведення підготовки грунту під створення лісових культур, та сприяння природному відновленню. Це  має бути зроблене своєчасно, під контролем кожна ділянка - до переводу молодих насаджень в покриту лісом площу.

Садивний матеріал вирощуємо здебільшого свій, оскільки це оптимальний варіант при тому, що весняна посадка лісу повинна пройти у дуже стислі терміни. Кожен майстер лісу його може накопати, посортувати та висадити і він не пересихає. До того ж  насіння заготовлене здебільшого на постій­них лісонасіннє­вих ділянках, або на рубках головного користування, тобто насіння із спадковими ознаками корінного типу місця виростання.

В ДП "Городоцьке лісове господарство" щороку заготовляється більше 500 кг лісового насіння як основних лісотвірних порід,  так і супутніх - дерев та чагарників. Зокрема, соснового насіння щороку збираємо  близько 70-100 кг та ялинового 6-40  кг щороку  в залежності від врожайності. Вирощуємо більше мільйона стандартних сіянців, які використовуються на посадку та доповнення лісових культур.  Відповід­но до проектів та планів,  проводяться догляди за лісовими культурами до переводу їх у покриту лісом площу. Нині  використовуються для цих заходів  сучасні мотокущорізи, культиватори.

Вирощування високоякісних лісових культур  із дотриманням правил лісовідновлення та рекомендацій лісовпорядкування вже давно в лісгоспі стало пріоритетним завданням.

І ніяк не  можна погодитись із негативними думками окремих людей про  лісівників. Станьте хоч на один день на їхнє  місце, познайомтесь із обов'язками, виконайте хоч невеликий об'єм робіт, проведіть із ними хоча б один робочий день, який, до речі, в лісівників ненормований. Адже доводиться здійснювати охорону лісу від самовільних рубок і в нічний час, вести цілодобово  спостереження  у період  високої пожежної небезпеки і т. ін.

Вдома в кожного є сім'ї, домашнє  господарство, адже переважно ми проживаємо в сільській місцевості. Приходиться нелегко, по-різному… І погодьтесь, що будь-хто не зможе впоратись із такими навантаженнями.

Лісівники  люблять свою професію, працюють на гарний результат, щоб не соромно було за свою роботу перед дітьми та внуками. Нехай  вони в майбутньому оцінять те, що було зроблено заради майбутніх поколінь…

Ласкаво запрошуємо всіх охочих відвідати наше підприємство, ознайо­митись із основними заходами, які проводяться в лісгоспі, взяти участь в акціях "Майбутнє лісу у твоїх руках", "Чистий ліс" і т. д. Тоді  буде краще  зрозуміла місія лісівників у нашій країні. Адже професія лісівника завжди користувалась в народі та й на рівні держави високим авторитетом і  повагою.

Дуже сподівааємося на те, що так воно буде й  на тривалу перспективу.

Олена НЕКРИШЕВИЧ,

голова профкому,

 інженер лісових культур

                                                                                                                         ДП "Городоцьке ЛГ".

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua