травня

25

Субота

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

16 серпня при голові Маневицької РДА Андрію Линдюку за участі голови районної ради Анатолія Мельника відбулася нарада із сільськими та селищними головами, на якій було розглянуто ряд питань сфери медицини, фінан­сів, військової служби, землевпорядкування, пробації, надання правової допомоги та охорони природи.

 

 В. о. головного лікаря РЦ ПМСД Віталія Морозюк доповіла про ситуацію із підписанням населенням району електронних декларацій із лікарями, зауваживши, що вже з 1 жовтня медзаклади отримуватимуть кошти на сімейну медицину відповідно до кількості підписаних декларацій.

Всього на території району функціонує 9 амбулаторій ЗПСМ, які обслуговують населення чисельністю 54464 жителів, декларації підписали 22630 пацієнтів. Згідно із даними,  на 15.08.2018 року відсоток підписаних декларацій по Маневицькому РЦПМСД становив 41,6. Нині 6 лікарів знаходяться у декретній відпустці,що гальмує процес підписання декларацій з пацієнтами. З часу, як стартувала приписна кампанія "Лікар для кожної сім`ї", два сімейні лікарі в Маневицькому районі  вже набрали потрібну кількість пацієнтів, це  Наталія Дарієвська (Маневицька АЗПСМ) та Анатолій Приходько  (Прилісненська АЗПСМ). Процес підписання декларацій із сімейними лікарями ще триває. На роботу прийшли 4 сімейних лікарі - Наталія Давидюк, Ольга Лаврушко (Маневицька АЗПСМ), Ольга Горайчук (Прилісненська АЗПСМ), Світлана Кирилюк (Чорнижівська АЗПСМ).

Обрати фахівця можна незалежно від місця реєстрації пацієнта, його проживання чи сплати за обслуговування, кожна людина тепер вільна у своєму виборі. Наприклад, 107 іногородніх пацієнтів підписали декларації з лікарями Маневицького району, з них 91 - житель Камінь-Каширського району, 4 - Ківерцівського, 4 - Рожищенського, 4  -  м. Луцьк, 2 -  м.Запоріжжя, 1 - м. Київ, 1 -  м. Вараш.

Стан заключення декларацій  по селищних та сільських радах, ОТГ:

Маневицька селищна рада   -51,6 %; Колківська селищна ОТГ -        37 %; Прилісненська сільська ОТГ - 46 %; Будківська сільська рада -35,9 %; Великоведмезька сільська рада - 14 %; Великоосницька сільська рада -34,5 %; Гораймівська сільська рада - 9,1 %; Довжицька сільська рада - 31,9 %; Комарівська сільська рада - 6,1 %; Копилівська сільська рада -  2,2 %;  Костюхнівська   сільська     рада - 33,5 % ; Красновільська сільська рада - 27,1 %; Куклинська сільська рада - 38 %; Куликовичівська сільська рада - 51,2 %; Лісівська сільська рада -37,1 %; Новорудська сільська рада - 28,1 %; Оконська сільська рада - 33,5 %; Старочорторийська   сіль­ська  рада - 51,9 %; Троянівська сільська рада - 45,5 %; Цмінівська сільська рада - 45 %; Черевахівська сільська рада - 39,2 %; Чорнижівська сільська рада - 7,6 %.

Голова РДА Андрій Линдюк наголосив на необхідності своєчасного підписання угод з лікарями, адже з районного бюджету заклади  первинної медицини дофінансовуватись не будуть.

 Начальник управління фінансів райдержадміністрації Василь Синюк ознайомив  присутніх із підсумками виконання бюджету району за січень-липень 2018 року. За цей період до загального фонду зведеного бюджету району надійшло в цілому 48 263,8 тис. грн власних доходів, що складає 67,8 відсотка до уточнених бюджетних призначень на рік (71 170,3 тис. грн). До загального фонду селищного бюджету надійшло 6 828,9 тис. грн власних доходів, до сільських бюджетів - 15 268,6 тис. грн  і  районного бюджету - 26 166,3 тис. грн, що складає відповідно 64,8 %, 79,6 % та 63,1 відсотка до бюджетних призначень на рік. Василь Федорович відзначив, що по фактичних надходженнях сільські бюджети збільшені порівняно з минулим роком у 2,3 рази, нагадав очіль­никам громад про підготовку до наступного бюджетного періоду та повідомив про зміни до Бюджетного кодексу, відповідно до яких у бюджети органів місцевого самоврядування  надходитиме додатковий фінансовий ресурс - податок за лісові землі.

Військовий комісар Маневицького РВК Віктор Павлик проінформував про те, як пройшов весняний призов юнаків на військову службу.  Всього призовну комісію навесні 2018 року пройшло 638 чол. з 853, які підлягали призову. Визнані придатними до військової служби -  484 чол., відправлені у війська  - 30. Не з'явилися на призовну комісію без поважних причин 215 чол. Було повідомлено про початок осіннього призову та дії, які необхідно виконати сільським головам для його успіш­ного проведення. Зазначив військовий комісар і те, що 22 вересня розпочнуться 10-денні збори  військовозобов'язаних стрілецького батальйону. 

Начальник відділу "Маневицьке бюро правової допомоги" Наталія Зоря у своєму виступі зупинилася на видах вторинної правової допомоги та  суб'єктах, які мають право  на безоплатне її отримання.

Завідувач сектору у справах молоді та спорту РДА Руслан Клімчук окреслив основні питання підготовки до проведення районного фестивалю фізичної культури і спорту, який відбудеться 9 вересня у Чорнижі. А голова райдержадміністрації  Андрій Линдюк повідомив, що цьогоріч команда-переможець фестивалю буде нагороджена премією в розмірі  25 тис. грн,  ІІ місце - 20 тис. грн, ІІІ - 15 тис. грн. Ще три сільські ради отримають заохочувальні грошові винагороди по 7 тис. грн.

Із питанням щодо організації суспільно корисних робіт для непрацюючих боржників аліментів перед очільниками громад виступив начальник Маневицького районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" Олександр Солованюк. 

Начальник  відділу Держгеокадастру у Маневицькому райо­ні  Олег Філон наголосив на необхідності проведення нормативної грошової оцінки земель 22 населених пунктів району, яка нині зроблена лише в Троянівці. Процедура це тривала і дороговартісна, тож голова РДА Андрій Линдюк запропонував головам сільських рад, які  до 1 жовтня ц.р. укладуть договори на проведення робіт, але не мають достатньо коштів у сільському бюджеті для оплати послуги, частину необхідної суми компенсувати з районного бюджету.

Про виконання припису Державної екологічної інспекції щодо встановлення прибережних захисних смуг навколо водойм району  йшлося у виступі керуючої справами виконавчого апарату районної ради Вікторії Марчук. Вікторія Васи­лів­на закликала голів сільських та селищних рад внести пропозиції на які саме водойми найперше потрібно виготовити таку документацію і розпочинати роботу в даному напрямку.

Юлія Музика.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua