травня

25

Субота

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Днями народний депутат України Ірина Констанкевич із робочим візитом перебувала на Маневиччині.

 

У с. Комарове нардеп відвідала дитячий садок, де спільно сільською радою, ТОВ «Баффало» та Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» реалізовано проект, в результаті якого для дошкільного навчального закладу придбали ігровий майданчик. Поважну гостю зустріли Комарівський сільський голова Сергій Ліщук, персонал закладу, вихованці та їхні батьки із короваєм, після чого відбулося живе спілкування нардепа з громадою. 
«Я рада, що ми зібралися із гарного приводу, нас об’єднала турбота про сільських дітей. Адже якщо порівняти село з містом, то у сільських діток менше розваг, тому добре, що у комарівських дітей вже є цей майданчик і чудово, що це результат спільної справи. Тож перший крок зроблено, будемо співпрацювати далі й крок за кроком вирішувати наболілі проблеми. Так потрібно діяти і в межах держави – спільно розв'язувати болючі питання», – зазначила Ірина Констанкевич.
Від імені батьків дітей за турботу про них подякував Ірині Мирославівні місцевий житель Олександр Ліщук. На що нардеп зауважила, що сьогодні, коли в Україні ненайкраща демографічна ситуація, українське село потребує неабиякої підтримки – насамперед осучаснення пенсій сільських жителів, які мали великий стаж, але низьку заробітну плату,  вирішення проблеми відсутності роботи, правового захисту українських селян в разі зняття мораторію на продаж землі.
Після огляду приміщення дитсадка, відбулась зустріч із жителями Комарового у Будинку культури. Ірина Констанкевич зазначила, що за її дворічну депутатську діяльність, на 23  округ було залучено  більше 46-ти млн гривень коштів державного бюджету по тих заявках, що формувалися у населених пунктах. Безпосередньо Маневиччина на розвиток своїх територій отримала 12 млн. Народний депутат зазначила, що зареєструвала (як автор та у співавторстві) близько 80 законопроектів,  що в більшості стосувалися  питань соціальної сфери: освіти, медицини, пенсійного законодавства, харчування дітей-чорнобильців. Зауважила і те, що вона не завжди голосує «за», оскільки не всі законопроекти, які виносяться на розгляд Верховної Ради, вважає корисними для людей. Зокрема, Ірина Мирославівна утрималася під час голосування за медичну реформу. На її думку, вона не враховує інтереси сільського населення, а лише жителів великих міст. Не підтримала і пенсійну реформу, тому що у її результаті  сільські жителі не отримують суттєвого підвищення пенсій. 
Звертаючись до присутніх, Ірина Констанкевич зазначила, що відвідує населені пункти округу, аби у спілкуванні із простими людьми мати можливість розуміння того, що відбувається в країні. Тому знає усі проблеми, а з окремих організовує брифінги у Верховній Раді, аби домогтися на найвищих щаблях влади їх вирішення. А більшість піднятих на зустрічах проблемних питань стають предметом подальшої роботи. 
Під час зустрічі комарівці піднімали питання ремонту сільської дороги. Зокрема, пенсіонер Федір Зубаль цікавився, як законодавчо дати можливість лісівникам долучатись до ремонту місцевих доріг, адже саме вони інтенсивно експлуатують їх, проводячи свою господарську діяльність. Його доповнив сільський голова, який вказав, що згідно із постановою Кабміну у сільський бюджет лісівники відраховують кошти лише за санітарні рубки, а за суцільні рубки нічого не надходить. Аби змінити цей порядок, то були б кошти на ремонт місцевих доріг, адже кілометр асфальтової дороги вартує 4 млн. грн. 
Місцевий житель Іван Город зазначив, що сьогодні сільське населення обділене в плані медичної та пенсійної реформ. Він розуміє, що цей досвід береться від провідних європейських країн, але чи він підходить Україні? Чоловік також попросив Ірину Констанкевич допомогти у придбанні твердопаливного котла для місцевого храму. 
Жителька с. Новосілки піднімала питання доріг, більш якісного довозу дітей до школи, що в с. Старий Чорторийськ, ремонтів сільського клубу, огорожі ФАПу.
Сільський голова прохав народного депутата допомогти із освітленням вулиць с. Комарове (мають виготовлений проект на 195 тис. грн), на що депутат пообіцяла включити його у заявку в осінній транш по соцеконому. Всі менші проекти можливо реалізовувати громаді спільно з  Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» на умовах співфінансування. 
Нардеп вручила невеликі подарунки для ФАПу с. Комарове – дитячу цифрову вагу, інгалятор та медичну сумку-укладку, для ФАПу с. Новосілки – інгалятор, інструментальний столик і сумку-укладку. Для двох бібліотек – художню літературу. 
По дорозі на наступну зустріч Ірина Констанкевич завітала у с. Гута-Лісівська до неповнолітніх Руслани та Назара Кортелісеців, які нещодавно втратили матір. Нардеп поспілкувалася із дітьми та  їхньою бабусею, вручила їм рюкзаки із усім необхідним для занять у школі та скерувала своїх помічників слідкувати за долею напівсиріт й усіляко допомагати їм у будь-яких складних життєвих ситуаціях.  
Цього дня Ірина Констанкевич вперше побувала в Куклах. Куклинський сільський голова Наталія Бортнік коротко розповіла шановній гості про сільську раду, здобутки та проблеми громади, після чого нардеп мала можливість поспілкуватися із місцевими жителями у чудовому актовому залі місцевого Будинку культури. 
Присутніх на зустрічі цікавили питання пенсійної реформи, в тому числі запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування. Піднімались питання корупції, запровадження страхової медицини, зменшення кількості народних депутатів та контролю відвідування ними сесійних засідань, заробітної плати народних обранців. Запитували і про те, чи голосувала Ірина Мирославівна за арешт депутата Надії Савченко, на що отримали відповідь "Так", цікавились думкою депутата про Олега Ляшка.
Фельдшер місцевого ФАПу прохала Ірину Констанкевич  про допомогу у перекриті даху медустанови, а сільський голова – про спорудження котельні для обігріву ряду сільських інфраструктурних об’єктів. Ірина Констанкевич пообіцяла вивчити дані питання, однак зазначила, що в будь-якому разі необхідно мати проектно-кошторисну документацію, аби залучати на ці об’єкти державні кошти. 
У с. Череваха, де також пройшла зустріч депутата із громадою, окрім схожих проблемних питань жителі цікавились питаннями децентралізації та електрифікації нового молодіжного житлового масиву. Народний депутат повідомила присутнім приємну новину  про те, що невдовзі будуть виділені кошти у сумі 220 тис. грн на встановлення у селі вуличного освітлення.
Сергій ВОРОНОВ.
Фото автора.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua