травня

25

Субота

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

На 33-ій черговій сесії районної ради сьомого скликання, яка відбулась 11 липня ц.р. під головуванням очільника представницької влади району Анатолія Мельника, депутати розглянули понад 20 питань.
Прийнято 
районні Програми
У формі питання-відповіді було розглянуто питання стану дотримання чинного законодавства у сфері поводження із відходами у населених пунктах району, хід виконання Стратегічного плану сталого розвитку Маневицького району на 2009-2019 роки, затвердженого рішенням райради від 16.01.2009 р. № 22/4, питання пільгового медобслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Була затверджена Програма зайнятості населення Маневицького району на період до 2020 року, Програма підтримки діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у Маневицькому районі на 2018-2019 роки.
Депутати розглянули хід виконання вже прийнятих Програм – розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в Маневицькому районі на 2016-2018 роки, комплексної  Програми енергозбереження Маневицького району на 2016-2020 роки, внесли зміни до Програми сприяння та забезпечення належних умов з надання адміністративних послуг у Маневицькому районі на 2017-2018 роки.
Про виконання районного бюджету за І квартал 2018 року інформував начальник управління фінансів РДА Василь Синюк. Були внесені зміни до рішення районної ради від 20.12.2017 р. № 25/3 «Про районний бюджет на 2018 рік».
Рішенням сесії  призначено на посаду директора комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Маневицької районної ради Альону Долю, затверджено план роботи районної ради на друге півріччя 2018 року.
Про призначення 
директорів шкіл
Депутати затвердили Положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти, що є спільною власністю територіальних громад сіл і селищ району. По цьому питанню доповідала начальник відділу освіти РДА Валентина Книш, яка ознайомила із процедурою проведення конкурсу, відповіла на питання  депутатів, зокрема Петра Зінчука (фракція «Аграрна партія»), Людмили Веремчук (фракція «ВО Батьківщина»), Миколи Давидюка (фракція «Свобода) та інших. Як було повідомлено, керівник закладу загальної середньої освіти призначатиметься не більше як на 2 терміни, кожен по 6 років. Перший термін складатиметься із двох випробувальних років, після яких укладатиметься контракт ще на 4 роки, та згодом на другий термін – 6 років. Але не більше 12 років в одній школі. Це стосується лише новопризначених директорів шкіл, тих керівників, хто вже працює, ці зміни не торкаються.
Депутати наголошували на необхідності прозорого проведення конкурсного відбору, детально обговорювали склад комісії, до якої, згідно із  Положенням, можуть входити представники засновника, трудового колективу закладу, громадських об’єднань учнів цього закладу та керівників закладів загальної середньої освіти. Щодо прозорості конкурсного відбору, то, як зазначила Валентина Книш, в Положенні прописано, що уповноважений орган зобов’язаний забезпечити відеофіксацію та за можливості відеотрансляцію конкурсного відбору з подальшим оприлюдненням на своєму веб-сайті відеозапису. Детальніше із Положенням про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти, що є спільною власністю територіальних громад сіл і селищ району, можна ознайомитись на офіційних сайтах відділу освіти та районної ради.
Забезпечення 
комп'ютерами 
медичних амбулаторій
Стан комп’ютерно-технічного оснащення амбулаторій загальної практики сімейної медицини, забезпечення доступом до мережі Інтернет вивчала комісія, до якої увійшла більшість членів комісії районної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту та з питань, пов’язаних із ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, яку очолює Яків Смокович (фракція «Українське об’єднання патріотів – УКРОП"). Саме він довів до відома депутатів узагальнену інформацію, повідомивши, що нині АЗПСМ недостатньо забезпечені комп'ютерами, незважаючи на те, що за кошти Світового банку в район закуплено 15 комп’ютерів. Питання це вкрай важливе, адже нині йдеться не лише про підписання декларацій із лікарями, а й ведення згодом і амбулаторних карток в електронному вигляді, виписку рецептів. Підкреслювалась  важливість  забезпечення якісного Інтернет-зв’язку. 
Наголошувалось і на необхідності якісного програмного забезпечення, навчання медпрацівників.
Головного лікаря 
РЦ ПМСД обиратимуть на конкурсній основі
На порядку денному стояло питання затвердження статуту,  передавального акта та призначення головного лікаря комунального підприємства «Маневицький районний центр первинної медико-санітарної допомоги». Затвердивши документи, депутати прийняли рішення припинити трудові відносини в зв'язку із закінченням терміну дії контракту з головним лікарем Маневицького РЦПМСД Людмилою Сидорук та оголосити конкурс на заміщення цієї вакантної посади.
Про реформування 
районної газети
Із порядку денного було знято питання «Про передачу прав засновника та майна» із перенесенням його на одну з наступних сесій. Це питання пов’язане із реформуванням друкованих ЗМІ, зокрема районної газети «Нова доба». Нині наша редакція розпочала процес роздержавлення. Після завершення реформування (це відбудеться до кінця 2018 року) газета видаватиметься як і раніше. Зберігається назва, цільове призначення, мова видання, тематична спрямованість друкованого засобу масової інформації. Згідно із Законом України «Про реформування засобів масової інформації» органи державної влади, місцевого самоврядування виходять із складу співзасновників.
Кінцевий термін роздержавлення - 1 січня 2019 року, саме до цього часу, виконавши усі необхідні процедури, пройде перереєстрація видання.
Олена БИЧКОВА.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua