грудня

14

П'ятниця

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Відповідно до п.17 ч.6 ст.55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Вашій увазі пропонується звіт голови районної ради про діяльність Маневицької районної ради сьомого скликання.

 

Маневицька районна рада, представляючи спільні інтереси територіальних громад району, разом сільськими і селищними радами спрямовувала роботу на забезпечення комплексного розвитку території району, управління об’єктами спільної власності, затвердженням районного бюджету, соціальний захист населення, розвиток охорони здоров′я, освіти, культури, молоді та спорту.

Виражаючи та захищаючи інтереси відповідної територіальної громади і  її частини – виборців  свого виборчого округу, виконуючи їх доручення в межах повноважень, наданих законом, депутати районної ради активно  використовують таку форму роботи як депутатський запит та депутатське звернення. Районною радою прийнято до розгляду та підтримано 49 депутатських запитів. Ряд з них враховано при розподілі коштів від перевиконання районного бюджету та надіслано за належністю.

З приводу важливих політичних кроків, прискорення розв’язання суттєвих проблемних напрямів прийнято 3 звернення, в тому числі до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України та облдержадміністрації. Маневицькою районною радою підтримано 10 звернень депутатів інших рад.

                Велика увага районною радою приділялася питанням підготовки та затвердження на сесіях районної ради програм по різних напрямках діяльності. В 2016 році  затверджено 19 районних програм.

         На виконання заходів 48 районних програм в 2016 році виділено з районного бюджету майже 6 млн.грн.

Завдяки спільній роботі депутатів районної ради, районної державної адміністрації, органами місцевого самоврядування, податковими, правоохоронними органами щодо наповнення дохідної частини місцевих бюджетів, вдалося в складних економічних умовах забезпечити виконання  всіх бюджетів району.

За 2016 рік до загального та спеціального фондів місцевих бюджетів району надійшло 72 375,6 тис. грн. власних надходжень, що складає 121,8 % до бюджетних призначень на рік (59 395,9 тис. грн.). До загального фонду зведеного бюджету району надійшло в цілому 63772,6 тис. грн. власних доходів, що складає 119,6 % до  бюджетних призначень на рік (53 196,6 тис. грн.). До  загального фонду бюджетів селищ району надійшло 10 916,0 тис. грн. власних доходів, до бюджетів сіл – 15 918,6 тис. грн. і районного бюджету – 36 938,0 тис. грн., що складає відповідно  124,3 %, 128,2 % та 115,4 % до бюджетних призначень на рік.

 Власні доходи загального фонду  за 2016 рік зросли в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 20 494,7 тис. грн., зокрема за рахунок збільшення надходжень з податку та збору на доходи фізичних осіб на 12 489,5 тис. грн., плати за землю на 3 421,7 тис. грн., єдиного податку на 3 606,4 тис. грн., рентної плати за використання лісових ресурсів на 698,1 тис. грн., акцизного  податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на 781,5 тис. грн., та плати за розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів 1011,4 тис. гривень.

Бюджетні призначення по власних надходженнях виконали усі бюджети.

За поточний рік дохідна частина, місцевого бюджету згідно з уточненими призначеннями перевиконана  на 12 626,8 тис. гривень. У звітному періоді  район отримав  17 740,5 тис. грн. базової дотації, 4 029,2 тис. грн. стабілізаційної дотації, 333 091,7 тис. грн. субвенцій з державного  та обласного бюджетів. Разом дотацій та субвенцій по загальному фонду надійшло 354 861,4  тис. гривень.

В плані узгодження пропозицій і рекомендацій з питань, що вносяться на розгляд районної ради належне місце відводиться президії, як дорадчому органу ради, що утворена відповідним рішенням в кількості 12 чоловік і діє на основі затвердженого Положення.

Процес підготовки нормативних актів неможливо уявити чи недооцінити в ньому роль і значення провідних колегіальних органів ради – постійних комісій, на засіданнях яких предметно, професійно і прозоро, з урахуваннями критичних зауважень, попередньо розглядаються проекти рішень.

Районною радою утворено п’ять постійних комісій.

Загалом відбулося 50 засідань постійних комісій, де детально опрацьовано 291 питання.

Членами постійної комісії з питань бюджету, фінансів,  використання майна спільної власності територіальних громад сіл і селищ району (голова Ольга Наумчук) належним чином аналізувалися суперечливі проблеми з наповнення районного бюджету, використання майна спільної власності територіальних громад сіл і селищ району, звернення та запити до районної ради щодо виділення коштів. Всього за цей період надійшло 207 бюджетних запитів. Усі клопотання розглянуто та за рекомендаціями постійної комісії направлено наявний фінансовий ресурс на вирішення першочергових проблем, піднятих установами, організаціями, селищними та сільськими радами та постійними комісіями.

Протягом звітного періоду проведено 7 засідань постійної комісії районної ради з питань охорони  здоров’я, соціального захисту та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи (голова Яків Смокович), на яких розглянуто 39 питань.

Виїзне засідання дозволило результативно вивчити та проаналізувати організацію надання екстреної медичної допомоги на території Маневицького району комунальним закладом "Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф".

Неоднозначна суспільна думка та суперечливі погляди громадськості щодо проведення реформ в державній медицині спонукали до розгляду та активного обговорення проблемних питань медичної галузі району на засіданнях комісії при звіті головних лікарів Маневицької центральної та Колківської районної лікарень, Маневицького районного центру первинної медико-санітарної допомоги, а також при затвердженні Статутів вищезазначених лікувальних закладів району.

Дієво працювала постійна комісія з питань економічного розвитку, інвестицій, земельних відносин та використання природних ресурсів, зосереджуючи увагу на контролі за виконанням рішень і цільових комплексних програм у сфері житлово-комунального господарства, залучення інвестиційних ресурсів (голова Василь Перкевич).

Найближчим часом у планах роботи комісії спільно з районною державною адміністрацією організувати роботу в населених пунктах району по роздільному збиранню побутових відходів та їх утилізації. Залишатимуться на контролі питання по очищенню русла річки Стир, стану електрифікації новозбудованих вулиць населених пунктів району.

Членами депутатської комісії з питань депутатської діяльності та етики, законності, боротьби зі злочинністю, взаємодії з органами місцевого самоврядування та засобами масової інформації (голова Аліна Базарнова) скрупульозно аналізувалися питання щодо організаційної підтримки та інформаційно-просвітницького сприяння добровільному об’єднанню територіальних громад, забезпечення пожежної безпеки, перспектив розвитку територіальних громад району. Двічі на рік розглядалися питання про результати діяльності Маневицької місцевої прокуратури та стану оперативно-службової діяльності Маневицького відділення поліції Головного управління Національної поліції України у Волинській області.

Актуальні напрями розвитку міжнародного співробітництва та міжрегіональної співпраці Маневицького району, оздоровлення та відпочинку дітей, роботи закладів культури по організації дозвілля молоді, розвитку фізичної  культури і спорту, підготовки навчально-освітніх установ до нового навчального року, розвитку туризму та рекреації у Маневицькому районі обговорювалися в депутатській комісії з питань освіти, культури, гуманітарної політики, міжнародного співробітництва та туризму (голова Світлана Давидюк). В нелегких умовах депутатам комісії доводилося виробляти виважені рекомендації щодо оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів району. Плідно і продуктивно велася робота по питанню утворення опорного закладу навчально-виховного комплексу „Колківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей”.

Особисто мені доводилося брати участь в роботі засідань багатьох профільних комісій. При цьому підкреслю: всі вони проходили на належному організаційному рівні, а вироблені рекомендації-рішення спонукали визначених суб’єктів тільки на реалізацію висловлених зауважень та пошуку нових ідей в розбудові територіальних громад.

Дуже важливо, що при нинішньому чіткому політичному структуруванні районної ради вдалося не лише налагодити нормальну роботу, але й навчитися    виробляти узгоджені компромісні рішення та забезпечувати контроль за їх виконанням. Нині на контролі перебуває 63 рішення ради. На постійному контролі, як цього вимагає законодавство, перебувають зауваження і пропозиції, висловлені на пленарних засіданнях. Про хід їх виконання, знову ж таки, намагаємося періодично інформувати склад нашого депутатського корпусу.

З метою ознайомлення депутатів районної ради, селищних, сільських голів, керівників окремих структурних підрозділів районної державної адміністрації із реалізацією проекту «Розбудова сільськогосподарської діяльності Маневицького району Волинської області та Володимирецького району Рівненської області за рахунок підтримки регіональних програм покращення грунтів і просвітницької діяльності серед населення (пілотний проект)», який фінансується в рамках програми Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», 13 липня відбувся виїзний День депутата Маневицької районної ради на території Рівненської АЕС.

Цікавою і повчальною видалася поїздка на територію Троянівської сільської ради, де проводився фестиваль фольклору "Поліський водограй".  В такому напрямку ми будемо працювати і надалі.

У 2016 році підбито підсумки трудового суперництва між селищними та сільськими радами. Переможцями тудового суперництва стали: по І групі – Прилісненська сільська рада; по ІІ групі – Довжицька сільська рада; по ІІІ групі – Копиллівська сільська рада. Переможці отримали грошові винагороди у сумі 10 тис. гривень кожна.

З метою розширення і поглиблення взаємодії та координації дій рад щодо забезпечення розвитку територіальних громад сіл і селищ району укладені угоди про співпрацю між Маневицькою районною та селищними, сільськими радами  району.

В плані розбудови територіальних громад хочемо раціонально використати можливості перспективного інвестування, залучити в район найбільш привабливі інвестиційні проекти.

Відповідно до Угоди про партнерство між Маневицькою районною державною адміністрацією, Маневицькою районною радою та Програмою Розвитку Організації Об’єднаних Націй,  в районі реалізовувася спільний проект ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ». Створено та зареєстровано  три громадських організацій: «Дзвін – Троянівка»; «Пролісок –  Нова Руда»; «Шанс – Боровичі – Грузятин», проведено районні семінари, два семінари у відібраних сільських радах, перші діалоги з громадами, які впроваджують свої ініціативи,  шість семінарів-тренінгів із активами громадських організацій, два засідання Форуму місцевого розвитку району. 

В рамках проекту впроваджувалися 4 мікропроекти:

- громадською організацією «Дзвін-Троянівка»протягом 2015 року реалізовано   проекту «Капітальний ремонт дошкільного навчального закладу в  с.  Троянівка Маневицького району Волинської області». В рамках проекту замінено покрівлю дошкільного навчального закладу на металопрофіль, встановлено водостічні труби і відливи на загальну суму 289383 грн., в тому числі за рахунок коштів ПРООН  – 217 000 грн., коштів громади – 14 473 грн., коштів обласного бюджету– 28 955 грн., коштів бюджету сільської ради  –28 955 грн.;

- громадською організацією «Шанс-Боровичі-Грузятин»  протягом 2015-2016 років впроваджувався проект  «Капітальний ремонт приміщення загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів села Грузятин Маневицького району Волинської області шляхом впровадження енергозберігаючих технологій»: замінено 23 вікна та 5 дверей на металопластикові, утеплено фасад приміщення на  суму 279396  грн., в тому числі – кошти ПРООН – 209560 грн., громади – 13962 грн., обласного бюджету – 30000 грн., районного бюджету – 25874 грн.;

- Будківською громадською організацією «Полісся» протягом 2015-2016 років  реалізовано проект  «Капітальний ремонт приміщення загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Будки Маневицького району Волинської області шляхом впровадження енергозберігаючих технологій»: проведено заміну  94 вікна та дверей  на металопластикові в загальноосвітній школі на суму 297246 грн., в тому числі за рахунок коштів ПРООН – 212 000 грн., громади – 14866 грн., обласного бюджету – 30000 грн., районного бюджету – 40380 грн.

- громадською організацією «Пролісок-Нова Руда» протягом 2015-2016 років  впроваджено проект  «Капітальний ремонт приміщення загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Нова Руда Маневицького району Волинської області шляхом впровадження енергозберігаючих технологій»: проведено заміну 43 вікна та  14 дверей  в приміщенні школи села Нова Руда, на  суму 215950  грн., в тому числі за рахунок коштів ПРООН  – 136250 грн., громади – 14000 грн., обласного бюджету – 30000 грн., районного бюджету  – 35700 грн.

Протягом 2016 року Маневицькою районною радою в рамках реалізації проекту „Розбудова сільськогосподарської діяльності Маневицького району Волинської області та Володимирецького району Рівненської області за рахунок підтримки регіональних програм покращення ґрунтів і просвітницької діяльності серед населення (пілотний проект)”, який фінансується програмою Європейського Союзу „Підтримка політики регіонального розвитку в Україні” було виконано ряд заходів:

- придбано спектрометри енергії гамма-випромінювання, використання яких дозволить вимірювати вміст радіонуклідів у вирощеній сільськогосподарській, молочній продукціях та інших товарах вироблених на території Маневицького району;

- проведено агрохімічне обстеження ґрунтів власників витребуваних паїв Маневицького району загальною площею 5 тис гектарів. Виготовлено та в найближчий час будуть передані 1000 штук агрохімічних паспортів;

- проведено роботи по закупівлі, навантаженню, перевезенню, внесенню 2700 тонн місцевих вапнякових матеріалів на експериментальних полігонах Маневицького району загальною площею близько 600 гектарів;

- для наглядної демонстрації ефективності дії відходів Рівненської АЕС в якості вапнякового матеріалу було підготовлено полігон по вирощуванню 14 основних місцевих с/г культур на двох фонах: з вапнуванням та без. Проведено для громадськості району демонстраційний показ де представлено ефективність його дії на врожайність цих культур.

Протягом 2016 року Маневицькою районною радою на реалізацію проекту використано 1 487 129 гривень, з яких 89% - грантові кошти та 11% - кошти районного бюджету.

З метою підтримки місцевих ініціатив щодо вирішення проблемних питань соціально-економічного та екологічного характеру, створення сприятливих умов для сталого розвитку територіальних громад сіл, селищ району районна рада вирішила  організувати та щорічно проводити районний конкурс проектів та програм розвитку місцевих ініціатив. Своїм рішенням районна рада затвердила Положення про районний конкурс проектів розвитку місцевих ініціатив територіальних громад.

         Підсумовуючи нашу роботу у звітному періоді, особливу увагу слід приділити питанням управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл та селищ району, адже саме право володіння і розпорядження майном є однією з головних ознак матеріальної та фінансової автономії органу місцевого самоврядування. Ефективне управління комунальним майном, а це мережа закладів освіти, охорони здоров’я,  культури, позашкільні заклади, є суттєвим джерелом наповнення районного бюджету і засобом реалізації соціально-економічної політики в регіоні. Тож саме на вирішення цього питання спрямовувались наші зусилля.

        За звітний період згідно з чинними договорами від надання в оренду  2162,88 кв.м нерухомого майна отримано 267717, 11 грн. орендної плати. Протягом звітного періоду районною радою постійно приймалися рішення щодо приведення у відповідність до вимог законодавства установчих документів комунальних установ, проводилося звільнення та призначення їх керівників.

        23 лютого 2016 року набули чинності зміни до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині відкритих поіменних голосувань. На виконання зазначених змін до законодавства, рішенням районної ради дещо розширено загальний склад та повноваження секретаріату сесії, зокрема їм доручено проведення підрахунку голосів під час відкритого поіменного голосування на планерних засіданнях районної ради. 9 грудня, під час пленарного засідання 14 чергової сесії районної ради, депутати опанували Електронну систему поіменного голосування. Якщо раніше для підрахунку голосів депутатів витрачалося по 3-5 хвилин на кожне питання, то сьогодні, під час сесій, всі присутні в залі, мають змогу протягом кількох секунд після завершення голосування, бачити на LED-екрані результати голосування за питання порядку денного, в тому числі й поіменно.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада заслуховує щорічний звіт голови  про здійснення виконавчим апаратом районної ради державної регуляторної політики.

Відповідно до вищезазначеного, ставлю вас до відома, що районна рада в звітному періоді актів, які мають ознаки регуляторних, не приймала.

           Основним інструментом для висвітлення діяльності районної ради та забезпечення доступу до публічної інформації є газета, радіо та веб-сайт районної ради, який постійно належним чином утримується і оновлюється.             Завдяки сайту громадяни мають вільний доступ до основних документів ради, до проектів та вже прийнятих рішень ради та всієї іншої інформації, що стосується районного представницького органу.

        Я, як голова районної ради, ніколи не втручався у редакційну політику районної  газети і радіо. Цензування матеріалу не було і, запевняю, не буде.        На мою думку, в інформаційному просторі реалізується конституційне право громадян на інформацію. Відтак районна рада розуміє, що від ділової взаємодії з засобами масової інформації залежить ефективність нашої роботи і довіра до влади.

Окремого аналізу вимагає робота зі зверненнями та листами. Ця діяльність в районній раді набула системного характеру і будується на основних засадах Конституції і Закону України „Про звернення громадян”. До Маневицької районної ради у 2016 році надійшло 253 звернень: 28 – на усному прийомі голови та заступника голови районної ради,  225 – письмових.

Аналіз питань, з якими звертаються жителі району, свідчать, що найгострішими є проблеми соціального захисту, праці і заробітної плати, аграрної політики і земельних відносин, житлової політики, житлово-комунального господарства. Актуальними залишаються проблеми, освіти, охорони здоров’я, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізації прав і свобод громадян.

Протягом 2016 року до депутатів районної ради звернулося 105 жителів району щодо виділення коштів на лікування та вирішення соціально-побутових питань. На дані цілі було використано 102 тис. грн.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова ради в межах своїх повноважень видає розпорядження. За звітний період мною видано 61 розпорядження з основної діяльності.

При Маневицькій районній раді працює Трудовий архів району. У 2016 році на зберігання до Трудового архіву було прийнято документи сільськогосподарського виробничого кооперативу «Тельчі» (с. Тельчі Маневицького району), Приватного підприємства «Дикороси» (с. Прилісне Маневицького району), Товариства з обмеженою відповідальністю «Ю-ТРАНС-ОК» (смт Маневичі) та документи Окружної виборчої комісії з проміжних виборів народних депутатів України 17 липня 2016 року територіального виборчого округу №23 (смт Маневичі).     У 2016 році Трудовим архівом Маневицького району виконано 1012 запитів соціально-правового характеру, з них – 1011 з позитивним результатом по наявних документах.

Дякую за висловлену довіру депутатам, представникам органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування і всім, хто допомагав мені – порадою, підтримкою чи навіть просто добрим словом,  хто долучався і долучається до розробки, прийняття та виконання важливих для нашого краю самоврядних рішень і програм, хто працює на благо Маневиччини та маневичан.

Анатолій МЕЛЬНИК,

голова Маневицької районної ради.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua