грудня

14

П'ятниця

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Для роботи з дітьми у районі створено достатньо організацій. Серед них – служба у справах дітей райдержадміністрації. Що являє собою даний підрозділ, чим він займається, у нашій розмові з його начальником Людмилою Карпюк.

 

-Людмило Мойсеївно, розкажіть, будь ласка, які конкретно обов’язки покладені на службу у справах дітей РДА.

- Штатна чисельність  нашої служби  на сьогодні становить 3  працівники. Основні завдання та права служби у справах дітей райдержадміністрації регламентовані  Законом України ”Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей” та положенням  про службу у справах дітей Маневицької районної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням першого заступника голови райдержадміністрації  від 16 травня 2013 року №181. Пріоритетними завданнями є запобігання дитячій безпритульності та бездоглядності; облік дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах;  забезпечення реалізації права дітей на виховання в сім’ї, облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених  дітей, кандидатів в опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, усиновителі; профілактика негативних проявів у дитячому середовищі.

- За даними відділу статистики, в Маневицькому районі проживає 14202 неповнолітні особи. Скільки із них сьогодні потребує допомоги вашого підрозділу?

- Станом на 1 січня 2017 року  на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 71  (30 сімей) дитина, яка опинились в складних життєвих обставинах. Це діти із 30 сімей. З них 70 дітей  (29 сімей), де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 1 -  зазнала сексуального насилля. Протягом 2016 року на профілактичний облік поставлено 6 дітей з 3 сімей. Знято з обліку 11 дітей з наступних причин: надано статус дітей, позбавлених батьківського піклування, – 2 дитина, досягнення повноліття – 4,покращення ситуації в сім’ї - 5. Створена і постійно поновлюється електронна база дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. З метою своєчасного виявлення дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, налагоджене взаємоінформування між сільськими та селищними радами, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, навчальними закладами. Протягом 2016 року проведено  102 обстеження умов проживання дітей, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.  

       - Яке покарання несуть такі горе-батьки?

-З ініціативи служби у справах дітей протягом минулого року до Маневицького відділу поліції ГУНП у Волинській області подано  12 подань  на батьків щодо притягнення їх до адміністративної відповідальності за ст.184 КУпАП, попереджено 76 осіб за неналежне виконання батьківських обов’язків щодо виховання своїх дітей. Протягом року проводилось вилучення 5 дітей: 2 – умови проживання загрожували життю та здоров’ю, 3 – систематичне залишення місця проживання та навчання.

Органом опіки та піклування протягом 2016 року подано до суду 4 позовні заяви про позбавлення батьківських прав,   позбавлено батьківських прав 5 батьків  відносно 7 дітей.  Однією з основних причин дитячої бездоглядності є пияцтво батьків. Роботу із сім’ями, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, умовно можна поділити на три етапи: виявлення, облік та проведення профілактичної роботи.   Законодавством України на сьогодні не передбачено примусових заходів  для батьків. Тому робота з батьками проходить  ”методом переконання”.  І коли такі методи не дають результату – більш переконливими мають стати : вилучення дітей та позбавлення батьківських прав. Станом на 1 січня 2017 року на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 76: 19 дітей-сиріт та 57 дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом року 9 дітей поставлено на первинний облік, 15 дітей знято з обліку. Із загальної кількості  - 70 дітей  влаштовано під опіку та піклування, 6 – в прийомні сім’ї   та дитячий будинок сімейного типу. На виконання статті 6 Закону України ”Про забезпечення організаційно - правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” служба у справах дітей райдержадміністрації  вживає вичерпних заходів щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ю. В  минулому році 9 дітей було влаштовано  під опіку, 3 з яких з подальшим усиновленням.

- Чи багато ваших підопічних мають шанс  бути усиновленими?

- З метою забезпечення права дитини на виховання в сім’ї, службою у справах дітей ведеться облік кандидатів в усиновителі, опікунів, прийомних  батьків та батьків – вихователів. Нині на обліку перебуває 3 сім’ї потенційних усиновлювачів. Протягом року дві сім’ї було поставлено на такий облік. Сформований електронний банк даних дітей, які мають підстави для усиновлення. Таких дітей 6. Але разом з тим, варто зазначити, що вік дітей 13-17 років, тому можливості бути усиновленими в них практично мізерні.

 Однією із форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – це прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. В районі функціонує 3 прийомні сім’ї, та один дитячий будинок сімейного типу, в яких виховується 14 дітей.  На даний час одна прийомна сім’я має бажання набути статусу дитячого будинку сімейного типу та взяти на виховання ще 3 дітей.

- Завжди на особливому контролі перебувало  питання захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

- Із загального числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, лише  6  мають  житло на праві власності.   За  70 дітьми закріплено право користування житлом. Із них 36  дітей мають  право проживання у житлових приміщеннях опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів; 34 – у житловому приміщенні біологічних батьків. Над житлом, де діти мають право власності, призначено опікунів.

Службою у справах дітей райдержадміністрації спільно  з виконкомами сільських та селищних рад  щорічно здійснюється аналіз проживання кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, у житлових приміщеннях опікунів, піклувальників, батьків після досягнення ними 18-ти років.  Відповідно до п.64 Постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866, якщо у дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, відсутнє житло, яке належить їй на праві власності чи користування, або якщо повернення до нього неможливе, після досягнення 16 річного віку виконавчий орган сільської чи селищної ради вирішує питання про взяття такої дитини на квартирний чи соціальний квартирний облік.  В результаті проведеної роботи на даний час в районі на квартирному обліку перебуває   7 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.         З метою захисту прав дітей на житло в районі діє “Районна цільова Програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа на 2013-2016 роки” та службою у справах дітей розроблена така ж Програма на 2017-2021 роки”. На виконання  даної Програми у 2016 році виділено з обласного та районного бюджетів 100 тис.грн, за які була придбана квартира для дитини-сироти в с. Оконськ.

         -За даними відділу інформаційних технологій управління національної поліції України у Волинській області протягом 2016 року зафіксовано 2 злочини, скоєних неповнолітніми  ( ДТП та самовільна порубка лісу). Яка робота ведеться у нашому районі щодо профілактики правопорушень неповнолітніми?

-Спільно із  зацікавленими органами та службами здійснюється постійний контроль за охопленням дітей шкільного віку навчанням. Щороку з 1 вересня  проводиться рейд „Урок”, в ході якого виявляються діти, що з різних причин не приступили до навчання та вживаються заходи щодо залучення їх до занять у школі. В поточному році було виявлено 2 дітей шкільного віку, які не приступили 1 вересня до навчання. В ході проведеної роботи  діти залучені до навчання.

З метою виявлення неповнолітніх, що займаються бродяжництвом, жебракуванням, схильних до вживання спиртних напоїв, спільно з працівниками райвідділу поліції  протягом 2016 року було проведено 10 рейдів, під час яких  виявлено трьох неповнолітніх в стані алкогольного сп’яніння, четверо курили в громадських місцях, п’ятеро систематично залишали місця проживання та навчання.  Діти, що виявлені,  повернуті в біологічні сім’ї, батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. В ході проведення рейду двоє дітей було вилучено із сім’ї та влаштовано в дитяче відділення Маневицької ЦРЛ, три дитини  поставлено на облік дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах.

- З метою соціального захисту дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування розпорядженням голови райдержадміністрації за кожною дитиною закріплені шефи-організації, які надають суттєву допомогу підопічним.

-Так, у грудні проводиться  традиційне свято  ”Дарунки  св. Миколая”, на яке запрошують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, опікунів, піклувальників, батьків-вихователів, прийомних батьків, шефів – представників установ, підприємств та організацій району. Двічі на рік – на Великодні свята та до свята Миколая – представники влади та релігійних громад відвідують дітей загиблих учасників АТО.  З нагоди Міжнародного Дня захисту дітей вперше в районі у 2016 році відбувся районний фестиваль «Сонячні долоньки» для  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей  учасників АТО,  дітей  соціально незахищених категорій.

Розмовляла Алла БУБНЮК.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua