квітня

25

Четвер

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Згідно із першими писемними згадками, Старочорторийську майже тисячу років, Колкам і Городку – близько 700, Серхову – 565, Куликовичам – 530.

 

Сучасні населені пункти, як і люди, повинні мати, а багато з них уже мають, своєрідні паспорти з чітко зазначеним числом, місяцем і роком їх народження, тобто заснування. Якщо з числом і місяцем важче, оскільки таке визначення не завжди можливо встановити навіть з давніх документів, то з роком їх умовної «реєстрації» на білому світі простіше, щоправда, – не в усіх випадках.
На практиці прийнято вести відлік історії будь-якого населеного пункту від часу, зафіксованого у виявленій першій писемній (найдавнішій) згадці про нього. Погоджуюся з тими, хто вважає, що це не найдостовірніший аргумент. Однак у наукових  колах він чи не найбільш прийнятний.
Традиційне встановлення часу виникнення того чи іншого поселення на основі віднайденої першої писемної згадки про нього у відповідних документах походить ще з ХІХ століття, коли історики дуже довірливо ставилися до письмових джерел.
Детальніше читайте у "Новій добі"
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua