грудня

14

П'ятниця

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Душевне тепло, позитивні емоції, святковий настрій, спомин про українські народні звичаї та традиції дарували усім присутнім українські вечорниці, що провели члени клубу «Золотий вік» та «Університету третього віку», що діють при територіальному центрі соціального обслуговування населення РДА.
Завітали до нас не тільки мешканці селища, їхні діти, онуки, але і високоповажні гості - голова районної ради Анатолій Мельник, перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Бурак, голова Маневицької селищної ради Олександр Гаврилюк, начальник управління соціального захисту населення Руслан Козак, голова районної ветеранської організації Дмитро Фальковський, директор територіального центру соціального обслуговування населення РДА Андрій Леферович.
У сільську світлицю перетворили кімнату рушники, ткані скатертини, рядна та доріжки, розмаїття різнобарвних хусток. А українське старовинне вбрання!  Воно додало вечорницям, ще більш яскравого колориту. Для мене особисто було  трепетно і приємно одягнути український костюм, який ще виготовляла моя покійна матуся Ганна Кучміюк. Він є найдорожчою пам’яттю, адже  тримає в собі дивну енергетику минувшини.
Чомусь враз згадалося, як ще в  дитинстві мене відвозили на гостини до тітки в село Троянівка. І ось на великі свята дівчата та жінки з дітьми  вбиралися саме в такий український одяг, із всіх кінців села йшли до церкви, село наче розквітало. Тож в цей святковий день кожен учасник хотів показати своє неповторне вбрання, всі милувалися костюмами. Аби не гаяти в забаві часу, кожен займався ділом. Одні лущили біб, інші скубли пір’я, а дехто займався вишиванням та в’язанням.
Лилися пісні жартівливі і ліричні, а вже від почутих жартів, частівок, інсценізацій у присутніх відразу з’являлися на обличчях щирі посмішки. Неабиякий інтерес викликала оповідь про те, як колись ткали полотно із конопель, який  був обряд сватання до коханої дівчини. Присутню молодь зацікавило ворожіння дівчат, яке відбувалося саме в цей вечір.
Свято закінчилось частуванням варениками. Усіх присутніх Андріїв, Андрійовичів та Андріївних вітали символічними саморобними ангелочками. Президент клубу Наталія Степанюк вперше була не учасницею дійства, а просто глядачем. Вона подякувала своїм колегам по товариству за чудові вечорниці. Висловили своє захоплення почесні гості, а ми, в свою чергу, подякували Леоніду Марчуку, який приєднався до нашого гурту і був гарним музичним меценатом.
У членів нашого осередку за плечима багато  десятків років, але вражає їхні завзятість, енергія, ентузіазм. У кожного розкривається мистецька складова: хтось починає співати, хтось танцювати і навіть проявляє неабиякі акторські здібності. 
Еліксир молодості шукає не одне покоління вчених, філософів, народних цілителів… А це дуже просто. Приходьте за рецептом до нашого товариства і ви будете тримати курс на молодість завдяки активності, позитивним емоціям та здоровому способу життя. 
Надія Роденко,
член ради клубу «Золотий вік», 
слухачка «Університету третього віку»,
смт Маневичі.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua