лютого

23

Субота

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Іменинниками 2018 року по праву можуть вважати себе всі, хто народився у 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006 роках, тобто в рік Собаки. Як стверджують астрологи, народжені у цей рік люди володіють величезною здатністю любити щиро, самовіддано і абсолютно безкорисливо. Вони мають унікальну здатність викликати довіру оточуючих, насамперед, своєю добротою та вірністю, легким характером, принциповістю, цілеспрямованістю. Їх, як кажуть, веде по життю любов.

 

Серед найстаріших іменинниць року, яка святкуватиме поважне 96-річчя саме у рік жовтого земляного Собаки, і жителька села Боровичі Агрипина Іванівна Смусь (на фото із родиною в центрі).
Твердження астрологів про щиру і самовіддану любов для неї є не просто словами, і саме почуття до її коханого Павла (на жаль, нині покійного), з яким прожили у парі більш, ніж півстоліття, давали наснагу і силу долати всі труднощі, а їх на її долю випало ой як немало.
Пам’ятає вона,  як розривалося серце, коли вагітною проводжала чоловіка на війну, у молитвах благала Бога, щоб повернувся живим, і як сльози скроплювали личко їхнього первістка Петрика, як згодом обводила олівцем маленьку ручку синочка, і фронтовий трикутник летів до коханого із приписом «Дуже любимо і чекаємо».
Можливо, це її любов врятувала Павлу життя. Він був поранений, звільняв Україну та Литву, де поховав брата, з яким воював в одній артилерійській обслузі,  Польщу, брав Берлін.
У важкі післявоєнні роки народилось ще четверо діток, на її чекала  нелегка праця в колгоспі, переживання за чоловіка, який був головою Боровичівського сільпо, господарство, хатня робота, турботи та клопоти за сім’ю.
-  І досі стоїть верстат, на якому мама ще років із п’ятнадцять тому ткала, - розповідає Петро  Павлович Смусь.  – Скільки себе пам’ятаю, мама постійно була у роботі. Їдемо на навчання – ненька кожному пече чемодан пирогів, аби на тиждень вистачило. Аби мали обновки – ткала, шила, вишивала, змалечку і нас до праці привчала. Строга була, як-то кажуть «мови мало – більше діла». На ній трималось три кутки нашої хати.
Нині Агрипина Іванівна тішиться 11 внуками, 17 правнуками. За кожного із них возносить до Всевишнього молитву, щоб були здорові й щасливі. Особливо  ревно молилась за внуків Ростислава  і Романа, адже вони захищали незалежність України на сході. А що таке війна бабуся знає не зі слів. Тож здоров’я вам, мирного неба над головою.
Усіх найстаріших іменинників року ми щиро вітаємо із Новоріччям. А це також  Варвара Яківна Лук’янчук із Маневич, Уляна Климівна Турик із Троянівки, Ніна Омелянівна Левкова із Нових Підцаревич, Парасковія Іванівна Романюк із Великої Яблуньки, Софія Петрівна Артесюк із Борович та Катерина Іванівна Лук’янець із Старосілля.  Щасливого Нового року вам, хай завжди зігрівають вас родинне тепло та затишок,  любов і увага близьких.
Олена Петрук.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua