березня

25

Понеділок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Почесним громадянином Маневицького району у 2016 році став завідуючий відділенням реанімації та інтенсивної терапії Маневицької ЦРЛ Михайло Головенець.
Михайло Григорович родом із Любомльщини. Після закінчення школи у рідному с. Підгородне за порадою матері вступив до Любомльського медучилища. Після трьох з половиною років навчання молодого фельдшера направили працювати у Крим. Не встиг освоїтися на новому місці, як Батьківщина нагадала про священний обов’язок – службу в армії. Два роки служби санінструктором у Ленінграді (нинішньому Санкт-Петербурзі) пролетіли швидко і залишили хороші спогади.
Саме у казармі хлопець задумався над здобуттям вищої освіти. У юнацькому запалі вже хотів подати документи у військово-медичну академію ім. Кірова, однак, роздумавши, вирішив спочатку спробувати студентського щастя в Україні. Після успішної здачі вступних екзаменів до Івано-Франківського медінституту з головою поринув у таємничий світ медичних знань.
1981 року двадцятисемилітній лікар-анестезіолог за розподілом приїхав у Маневицьку районну лікарню. Молодого спеціаліста з кількома  колегами керівництво лікарні поселило у готелі.
Через шість років Михайло Головенець поєднав свою долю з місцевою красунею Ларисою Жебрун. У парі прожили майже 30 літ. Вінцем подружнього життя стали діти – Тетяна та Андрій. На жаль, підступна хвороба два роки тому навіки розлучила з дружиною. Біль від непоправної втрати і до сих пір ятрить серце. А ще того самого року довелося навіки попрощатися із батьком Григорієм Костянтиновичем, який своє життя доживав поруч із сином у Маневичах.
- Ми з братом з дитинства звикли, що тато постійно на роботі, що, коли він дома, треба поводитися тихо, аби мав змогу кілька годин спокійно поспати, - розповідає донька Тетяна. – Бачили, як він бере близько до серця чужий біль. Малоговіркий, хоча завжди був у курсі наших дитячих проблем. Господарством займалася мама, але забезпечував сім’ю батько. На думку тата, найцінніше, що є у людини, - це свобода, а здоров’я є її найголовнішою передумовою.
У 2017 виповниться 20 років, як Михайло Григорович очолив відділення реанімації та інтенсивної терапії. Через його руки пройшли сотні хворих, які знаходилися на межі між життям і смертю. Разом з ними він відчував жах непоправного, разом з ними одужував.
- Часто буває, хочеш допомогти, все робиш для того і бачиш – безрезультатно. Але найважче, коли у відділенні маленькі пацієнти, - ділиться своїми відчуттями лікар вищої кваліфікаційної категорії.
Реанімація у перекладі з латинської означає оживлення організму. Кожного дня за щільно зачиненими для стороннього ока дверима відділення ведеться нелегка боротьба лікарів зі смертю. Боротьба здебільш нерівна, адже на реанімаційні заходи відведені лічені хвилини, інакше всі намагання будуть марними, бо людський мозок помирає за 5-6 хвилин. Тому тут часто відбуваються чудеса, коли уже майже мертвого витягують з того світу.
Відділення розраховане на шість місць. Сьогодні тут працює 23 працівники. Всі вони якнайкраще справляються зі своїми нелегкими обов’язками. Про завідуючого – як у колег, так і у пацієнтів та їх рідних – найтепліші, найсердечніші відгуки. Уважний, доброзичливий, досвідчений, порядний… Як тільки не називають цього скромного чоловіка, якого Господь наділив великою майстерністю – повертати до життя помираючих.
Алла БУБНЮК.
На фото автора: Михайло ГОЛОВЕНЕЦЬ з очільниками влади району під час церемонії нагородження.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua