лютого

23

Субота

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Микола Свентий - уродженець села Старий Чорторийськ ще змалечку знає, що таке працювати, нести відповідальність та керувати технікою 

 

- З шкільних років я був "прив'язаний" до трактора, на якому працював  мій тато, - пригадує  Микола Андрійович. - Після закінчення школи  два роки відслужив у армії.  Вже під час служби я був свідомий того, що працювати з технікою на землі - моє покликання.

За рекомендацією колгоспу імені Щорса Микола Свентий вступив до Володимир-Волинського технікуму механізації сільського господарства, де здобув спеціальність механіка  машинно-тракторного парку.  Практику проходив у колгоспі "Зоря комунізму" с. Цміни і зарекомендував себе здібним працівником.

З 1973 року почав працювати у колгоспі імені Щорса. Спочатку 15 років трактористом,  потім бригадиром тракторної бригади.

 - Моя бригада була передовою у районі, - гордиться ветеран праці. - Нас завжди нагороджували  грошовою премією  до Дня працівника сільського господарства.

За сумлінну працю в колгоспі 7 липня 1986 року Миколі Андрійовичу вручено  орден Трудової слави ІІІ ступеня.

- Також вручали мені туристичну путівку в Болгарію, був відзначений десятиденною поїздкою півднем України, -  з гордістю розповідає чоловік.

Працівники колишнього колгоспу згадують Миколу Андрійовича як дисциплінованого працівника, який ніколи не запізнювався, вчасно і якісно виконував свою роботу, завжди давав мудрі настанови молодим, був прикладом для інших.  Серед нагород, які отримав -  цінний подарунок з області - годинник, який ще й досі працює.

- Приємно було, коли на дошці передовиків в районі і на дошці пошани в колгоспі була моя фотографія, - усміхнено пригадує  Микола Андрійович.

Часто чоловік їздив у відрядження в Ростовську, Херсонську, Кіровоградську області, і всюди на тракторі.

- То солому возив на станцію, то землю обробляв. Не хотілось їхати у відрядження, звик на своїй землі працювати,- ділиться Микола Свентий.

- Мої молоді роки даремно не пройшли, - каже чоловік. - Зараз все, що треба я маю: дружину, дітей, онука. І я цим задоволений. А працю від мене не відбереш, бо в селі нема куди дітись - мусиш трудитись.

Бо ж бути господарем на землі - його покликання.

Інна КОШУЛИНСЬКА,

С. Ст. Чорторийськ.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua