квітня

25

Четвер

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Остапець для Маневицького району це – епоха, це уособлення відданого служіння своїй роботі. Диву даєшся, як він все встигав.
У колгоспі «Світанок», здається, не було жодного тижня, щоб він не приїхав. Строгий був? – Так! Справедливий? – Так! І до всього людяний.
Щодо строгості наведу один штрих. Приїхав навесні. З Копилля до Борович дев’ять кілометрів. Обіч дороги - поля «Світанку», понад дорогою - електроопори. І треба ж, побачив, що не всі стовпи оборані і обсіяні. Ох і був розгон! Хоч сказати по правді, і Кричкевич був господар що треба, не згірше Остапця, а от прогавив.
Це я навела невеликий штришок щодо строгості. Але був Микола Прокопович і добрий. Не віриться, еге? Та я вам наведу прикладів, скільки хочете, бо завжди бувала на фермі, коли він приїздив, стрічався з людьми. 
У вісімдесяті роки, пам’ятаєте, як було з матеріалами для будівництва? Хати будували масово. Приїжджає Микола Прокопович на ферму, доярки розійшлися, а чергові, як заведено, є. Чергує Максимчук Ольга Захарівна, нині пенсіонерка. Говорить з нею, а вона молода, здорова, гарна, проте сумна. Він і питає, чого така сумна і сердита. 
Ольга Захарівна каже, що у новобудові парового опалення не можуть зробити – труб немає. «Що-що?» – перепитав Остапець. «Труб немає», - з серцем повторює Максимчук. Хмикнув, поплескав її по плечу: «Ну-ну, заспокойся», і ми пішли в друге приміщення. А через кілька днів прибігає доярка до голови колгоспу. «Дмитровичу, мені труби привезли до самого двору!» І стільки радості і здивування було в голосі, що секретар райкому не забув її прохання. А то якось приїхав знову ж на ферму. Ідемо понад коровами Пилипенко Ганни Дем’янівни, це, до речі, була наша передова доярка, нині на заслуженому відпочинку.  Ніколи Микола Прокопович не йшов центральним проходом корівника, а  попід стінами, щоб бачити, яка худоба стоїть. А в Гані Пилипенко корови, як ляльки, чисті, вгодовані, а на вікні дзеркало.  Помітив це він, засміявся, що і корови гарні, і доярка гарна, в зеркало дивиться. А жінка стоїть, рот прикрила рукою і соромиться говорити. «А чого це ти рота рукою закриваєш?» - «Та беззуба, знаєте, які тепер черги, хіба вставиш, от і хліба не відкушу». Повертається Остапець до Кричкевича. «Ото завтра дай легкову, і хай Федотівна на 9 год. ранку привезе її до мене. Хто тут ще беззубий?" Виявилась ще Надія Перкевич.
Другого дня на 9 год. ранку я завезла їх обох у райком партії. Там чекав уже Зільберт, головний лікар району. Остапець коротко Зільберту: «Ото щоб за місяць вони до мене всміхалися, а не закривали роти руками». Звичайно, все закрутилося.
І сталося так, що Надія Перкевич, як передова доярка, того дня, що їхати на примірку зубів, поїхала на нараду в Луцьк. На другий день приїжджає в Маневичі, а зубний лікар говорить, що треба було вчора, а тепер через тижнів два приїдете. Вийшла Надія, подумала та й пішла до Остапця. Після дзвінка з райкому лікарка її прийняла, все зробила, а наостанок  сказала: «Ще треба було в Київ подзвонити».
Скажу й про себе. Коли я у 1989 році попала в автоаварію і лежала з переломом хребта, Микола Прокопович кілька разів заїжджав до хати провідувати. Вдячна йому за це донині.
Це я навела кілька прикладів його великої людяності, всіх же не опишеш, бо і газети не вистачить. Але навіть кілька оцих прикладів говорять, що для нього в роботі не було дрібниць, він всьому приділяв увагу.
Кріпіться, Миколо Прокоповичу, щоб ще у 100 років район вітав Вас з ювілеєм.
Ольга Лук’яненко, 
зоотехнік колгоспу 
«Світанок» 
з 1964 по 2002 рік.
2008 рік. Облаштування 
природного джерела поблизу 
с. Ст.Чорторийськ
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua