травня

26

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Серйозна, на перший погляд строга, вчителька російської мови і літератури Зінаїда Оксентіїва Поліщук (по чоловікові Карпюк) приїхала разом із чоловіком Петром Михайловичем у Велику Осницю у 1977 році. Дали їм двокімнатну квартиру у будинку для вчителів.

 

Директор школи Михайло Славінський покладав великі надії на Зінаїду Оксентіївну, бо сам дуже любив російську мову і літературу. А молодий педагог полонила серця й душі дітей умінням викладати предмет, своєю добротою, повагою і великою любов'ю до  вихованців.

Як класний керівник Зінаїда Оксентіївна випустила тільки один клас, бо учительська доля розпорядилась так, що 22 роки довелось працювати заступником директора з навчально-виховної роботи.

Завжди спокійна, врівноважена, усміхнена, Зінаїда Оксентіївна вела колектив школи шляхом педагогічної діяльності разом із директорами Миколою Луєм, Миколою Мирончуком. Ніколи вона не боялась труднощів і так виховувала молодих вчителів. Не одному  з них додавало сил мудре слово завуча, її порада і влучний жарт, завжди доречний.

Якби спробувати охарактеризувати всю діяльність Зінаїди Оксентіївни, певно, найточнішим би було слово "натхнення". Натхнення, що йде і від доброго серця, і від розуму, і від учительського таланту. А така людина неодмін­но надихає інших.

Мабуть, все, що відбувається в житті кожної людини, закономірно йде від Бога. І недарма день народження у Зінаїди Оксентіївни восени - 15 вересня. Адже осінь багата і щедра, а наша вчителька - людина багата на людяність і щедра на добро. У неї золоте серце. Про це скажуть усі жителі навколишніх сіл і  Великої Осниці.

А народилась Зінаїда Оксентіївна у селі Дідичі Ківерцівського району в сім'ї хліборобів  Поліщуків - Оксентія Юхимовича та Ольги Артемівни. Вона була першою дитиною в сім'ї, а ще має двох  братів - Миколу і Володю, які сьогодні із сім'ями проживають у рідному селі.

1963 року пішла у перший клас. На вибір професії вплинула улюблена вчителька Ядвіга Владиславівна Сильницька з Олицької СШ, де в 9-10 класах навчалась дівчина. Після закінчення десятирічки в перший рік мрія не здійснилась, тож довелось працювати у Цуманському звірогосподарстві.

Роки навчання у Луцькому педінституті пролетіли швидко. Залишились приємні спогади про студентські будні і свята, а ще залишились друзі, щирі, добрі і вірні. А їх у Зінаїди Оксентіївни багато. Та найвірнішим виявився Петро Михайлович. Із 1976 року він її незмінний супутник життя, чоловік, порадник, опора і батько двох доньок - Ірини та Оксани.

2010-2011 навчальний рік для вчительки вищої категорії став прощальним. Тепер вона у безстроковій відпустці - на заслуженому відпочинку. Продовжує трудитись на городі, із чоловіком ведуть домашнє господарство. У школі буває на зустрічах з випускниками, на святах.

 Дорога Зінаїдо Оксентіївно! Спасибі Вам за щирість і добро, за любов і повагу, якими  Ви засівали душі  дітей і колег. Добра Вам, радості, достатку, здоров'я і щасливого довголіття.

Любов МИРОНЧУК,

вчитель-пенсіонер с. Велика Осниця.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua