грудня

14

П'ятниця

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Іван Чеб, житель села Старий Чорторийськ, виготовляє різноманітні макети, вивчає історію рідного села, розмальовує стіни і безперервно читає.
Щоразу, коли заходиш у місцеву школу чи Будинок культури, відразу кидаються в око неперевершені праці сільського майстра. Талант до малювання та графічного писання у хлопця зародився ще в дитинстві. В школі захоплювався історією, постійно у бібліотеці читав історичні книги. Після невдалої спроби у 1982 році стати архітектором пішов до Луцького училища № 6, проходив практику в Дніпропетровську. 
По завершенні служби в армії Іван Чеб два роки працював в колгоспі слюсарем-ремонтником, помічником комбайнера. Бажання мати вищу освіту привело в Луцький педагогічний інститут імені Лесі Українки. Після навчання на підготовчому відділенні склав екзамени з української мови та історії на відмінно і вступив на історичний факультет. В інституті постійно малював, навіть археологічну практику не відбув (хоча дуже хотів), бо малював на замовлення 28 стендів у луцьку школу.
Де б не працював Іван Григорович, виконував роботи на замовлення: писав плакатним пером титульні сторінки дипломних і курсових робіт, малював портрети.
У місцевій школі розмалював стіну, у Будинку культури створив український куточок, біля амбулаторії витворив на стіні символіку села (на знімку).
Крім того,  майстер створює неперевершені вироби з пінопласту, дерева, лози. Особливо мене зацікавив макет городища.  
– На городище в мене пішло півтора місяця, саму вежу довго робив: шість тисяч цеглинок з пінопласту склеював, - говорить майстер. - Багато хто в мене питав: чи вистачить терпіння на таку делікатну справу, на що я відповідав: натхнення маю!
Зараз цей витвір знаходиться у шкільному музеї. До слова, праці Івана Чеба є і в Горохові, і в Луцьку.
У чоловіка різносторонні інтереси, але історична тематика йому найближча.
– Історію від мене не відбереш! Це моє! - усміхається.
У нього досить неординарне хобі - перебирати старі речі. 
– Коли бібліотекар списала книги, то я мав велике задоволення гортати пожовклі сторінки книжок, у яких багато корисного знайшов для себе, - ділиться Іван Григорович.
Зараз Іван Чеб працює над книгою історії нашого села від найдавніших часів до середини ХVІІ століття, уже написана перша частина (180 сторінок тексту з фотографіями на аркушах формату А4).
– Ця робота тяжко давалася, то комп’ютера не було, то Інтернету. Перегорнув сотні книжок, працював у архівах, у польських бібліотеках. Матеріалу дуже багато зібрав, - зізнається краєзнавець.
Іван Чеб виношує задум – створити макет Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря. Віримо, що незабаром будемо тішитися новим виробом, адже сам майстер переконує: "Що задумав, те обов’язково мушу зробити!" 
Тож творчого натхнення Вам і нових звершень!
Інна Кошулинська.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua