грудня

14

П'ятниця

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Кожної  суботи  колишній фотокореспондент  районки, маневичанин Микола Спиридонович Кобець з нетерпінням очікує  листоношу, щоб прочитати свою улюблену газету «Нова доба». Їй присвятив він  усе своє  життя, бо у трудовій книжці значиться, що  1968 року він прийнятий на посаду фотокореспондента, а 1998-го звільнений у зв’язку з виходом на пенсію.
Фотосправою Микола захоплювався ще зі шкільних років. Дуже хотів мати свій фотоапарат і, щоб його придбати, в 10-му класі   на літніх  канікулах ходив на  роботу у Маневицький лісгосп. За зароблені гроші купив омріяну «Смену». З того часу ніколи не розлучався зі своїм другом. Куди не йшов - брав із собою, а  згодом навчився гарно вибирати ракурси  для різних  світлин природи, друзів, оточуючих людей. Навіть коли призвали до військкомату, захопив із собою фотоапарат. Служив Микола Спиридонович в авіаційному полку фотолаборантом-шифрувальником. У його обов’язки входило заправляти двометрову  фотоплівку в спеціальні пристрої в літаках, які  автоматично фіксували навчання, а потім її проявити, просушити і здати знімки для огляду. Свою роботу Микола виконував бездоганно, за що мав нагороди від командування. 
Після  звільнення з армії він зі своїм фотоапаратом прийшов у редакцію тодішньої газети «Зоря комунізму», показав фотознімки редактору Степану Процюку і той запропонував роботу фотокореспондента.
Почалися трудові будні. Газета  в ті роки виходила тричі на тиждень, тож потрібно було у кожен  номер до десятка фотознімків. І це не так,  як сьогодні, коли є цифрові фотоапарати, в яких кожне фото пронумероване і вже того ж дня можемо скинути його в комп’ютер і розмістити в газету. Тоді ж, об’їхавши за день по кілька сіл,  треба було запам’ятати, кого і де ти фотографував, і тільки після проявлення плівки побачити,  чи якісне фото і хто на ньому зображений. Бували і курйозні випадки. Микола Спиридонович, сміючись, пригадує, що його ім’я із фотографією одного разу навіть потрапило в журнал «Перець», бо помилково у газеті помістили знімок з іншою підтекстовкою.
Окрім того, що мав обов’язки фотокореспондента, йому ще доручили  редакційний мотоцикл. Досі згадує К-750, як по бездоріжжю возив колег у колгоспи, на поля, ферми для написання матеріалів у газету. Одного разу потрапили із тодішнім заввідділом сільського господарства  редакції Олексієм Веремчуком під сильну зливу. Дорога була слизька, вся у вибоїнах, водій, не зогледівся як колега злетів із мотоцикла, добре, що вдало приземлився.
Свою суджену Анну Микола Спиридонович зустрів теж у пошуках фото в газету. Якось отримав завдання сфотографувати вокзал. Прийшов, а на лавочці в очікуванні поїзда сиділо троє дівчат. З них одну, як він каже, найкращу, вибрав собі за дружину. Подружжя виховало доньку і сина, зараз тішаться чотирма внуками.
Наш редакційний ветеран газету «Нова доба» називає рідною. Кожен номер читає від першої до останньої сторінки. Він цікавиться справами колективу і дякує, що кожного року отримує в подарунок від редакції безкоштовну передплату районки. 
Тож напередодні Дня журналіста щиро вітаємо Вас, шановний Миколо Спиридоновичу, зичимо міцного здоров’я, довголіття, адже Ваш фотоапарат фіксував життя району і його людей більше тридцяти років.
Лідія ПАЛАМАР.
На знімку: Микола Спиридонович КОБЕЦЬ з дружиною Анною Олексіївною
 разом читають своє улюблене видання.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua