березня

25

Понеділок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Щастя жінки в родині, в дітях - у цьому переконана жителька Карасина Надія Ковальчук. Разом із чоловіком Михайлом Іларіоновичем вони гордяться дев’ятьма дітьми - шістьма синами і трьома доньками. Із них четверо вже мають свої сім'ї, один син заручений, а двоє наймолодших ходять до школи. 

 

Михайло Іларіонович і Надія Миколаївна проживали по сусідству, виростали у родинах християн віри євангельської, тож разом ходили на зібрання. Коли настала пора, пан Михайло зробив пропозицію вийти за нього заміж і дуже зрадів, почувши згоду. До цього він вивчився у Колках на тракториста та трохи попрацював на торфобрикетному заводі «Сойне». Відслужив 2 роки в «стройбаті». Надія Миколаївна вчилася у школі добре, проте знала, що дорога у вищі навчальні заклади закрита. Навіть коли влаштовувалася у Карасинське лісництво прибиральницею, директор заявляв, щоб вступала до комсомолу. Такі тоді були часи. 
- Після одруження я влаштувався на постійну роботу у місцевий радгосп, а дружину все ж таки залишили  працювати у лісництві, - розповідає Михайло Ковальчук. – Тож  і на роботу ходили, і господарство тримали, і дітей ростили. 
Пана Михайла ще в 30 років обрали на пресвітерське Богослужіння. Незабаром буде 25 років, як очолює він карасинську релігійну громаду. У свій час Михайло Іларіонович вчився заочно у Рівненському біблійному інституті, а у 2016 році закінчив Львівську духовну семінарію.  
- І як чоловік,  і як тато Михайло  дуже добрий. Ми ніколи не сварилися і прожили всі ці роки у любові. У клопотах не зогледілись, як і роки промайнули, виросли діти, внуки підростають, – розповідає господиня. 
Старший син Андрій проживає також у Карасині. Він єдиний із усіх дітей не сповідує віру своїх батьків, однак це ніяк не впливає на їхні відносини. У свій час служив у президентському полку, а згодом, по мобілізації, брав участь в АТО в районі с. Піски у складі 128-ої бригади.   Тож не передати словами хвилювання матері, яка не могла дочекатись свого синочка.
Одна з доньок, 29-річна Анна, разом із своїм чоловіком, вихідцем із Камінь-Каширщини, проживає в США в штаті Флорида. Має трьох дітей. Нещодавно приймали своїх батьків у себе в гостях. «Все добре, - каже Надія Миколаївна, - та наймилішою таки є рідна земля».
У Нікополі поселився син Петро, після навчання в місіонерській школі несе дияконське служіння.
Чи не найбільше батьки говорили про сина Миколу, який нині мешкає із сім’єю у Гуті - Лісівській. У свій час у родині він був виключно по господарській частині.  Сам відразу після школи тримав бичка, якого потім продав і заробив гроші. Миколине місце після одруження зайняв Саша, який вже теж вправний господар.  Коли батьки літали в Америку, то все господарство він вів сам.
– А Катя і Леся, коли ми їздили до старшої доньки в гостину, удвох робили всю жіночу роботу, – продовжує багатодітна мама. – Справжні хазяєчки. 
І стільки любові, ніжності, гордості у материнських словах, коли розповідає вона про своїх дітей, що розумієш – це найцінніший її скарб.
Сергій ГУСЕНКО.
Фото із сімейного альбому.
 
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua