травня

19

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

                                                  Ця коронована осінь, задивлена ввись…

                                                  Ця позолота років, і думок, і приречень,

                                                  Тиша вагоміша… Просто співай і дивись,

                                                  Слухай життя, як основу для рим і речень…

                                                                                              Світлана Костюк.

 

Згадались ці слова нашої землячки, незабутньої пам'яті поетеси  Світлани Костюк недаремно. Я мала дарунок долі: була поряд з людьми, які ніколи не були короновані, та  золото  їхньої мудрості, корона  їхньої любові зорить ось уже 67 спільних літ! Цим дивом зустрічі мене  обдарувало подружжя  моїх односельчан, яких знала (і не знала, як виявляється!) усе життя!

Я слухала їх, слухала про них і подумки вже ткала речення цієї розповіді-роздуму про сенс людського життя.

А ще дивувалась тому, що серед гамір­ного світу повсякдення є острівки-Всесвіти непідробного людського почуття.

З легкої руки і щирого серця настоятеля  місцевого храму о. Романа та його помічників - Євгенії Герасимівни та Івана Дмитровича, довелось стати фотографом неординарної події  - 90-річчя Віри Федорівни Зубаль. Чесно виконувала свій обов'язок і захоплено слухала, адже, як виявилося, не лише цей вік поважний, - не менш вражає й вік подружнього життя сім'ї Зубалів. Адже це, не мало й не багато, а 67 спільних літ. Від цьогорічних зелених свят ця подружня пара крокує уже поряд 68 років! Погодьтеся, дата вражаюча. Бо ж не всім даються такі роки, а тут - у парі!

Нитка розмови-розповіді потроху викладала візерунками життєву сув'язь подружжя. І бачила я їх, обпалених війною, знеможених важким повоєнням, та поряд завжди - у турботах і в радостях.

Андрій та Віра побралися в далекому 1951 році. Тогорічні Зелені свята у Комаровому слухали їхні весільні пісні. З того часу ниточка родоводу сім'ї Зубалів повела у майбутнє, а подружжя одразу ж взялося за будівництво своєї оселі.

Не покладаючи рук, трудилися обоє і в колгоспі, і на власному обійсті. Андрію Мусійовичу довелось попрацювати завгоспом у школі, бригадиром у колгоспі. І скрізь  відгуки про нього, як про добросовісного й відповідального працівника. А Віру Федорівну до цих пір пам'ятають односельці як ловку, веселу жіночку, яка в будь-яку свою роботу вплітала пісню.

І виріс дім, і став він затишним гніздечком для трьох їхніх дітей. Доля покликала їх у світи, нікого не лишила в Комаровому. Лео­нід проживає на Дніпропетровщині, Світлана - в Маневичах, а Володимир - у Луцьку.

Але для себе я зауважила: стежина до хати не заросла, - часті гості діти в батьківській хаті. І радісно від того, що ці приємні, мудрі люди захищені любов'ю близьких і повагою сусідів. Щиро рада, що мала змогу взяти для себе і вщедрити вам, дорогі  читачі, цієї життєвої мудрості, вічної таємниці - Любові.

Не випитувала у цих дідуся й бабусі секретів їхнього довголіття, таємниць їхнього взаємного почуття, не наважилась порушити гармонію життя. Нехай лишиться воно таємницею, і буде у ваших, любі читачі, здогадах. А я лишень слухала і роздумувала, у чому ж таки секрети такої подружньої єдності? І спостерігала, як відповіді птахами обсідали довкола: у руці, яку подає 87-літній дідусь 90-літній бабусі, щоб їй легше було переступити через поріг, в очах, сповнених любові до життя, у спокої, у душевній рівновазі… У Любові, яку Божим даром несе воєдино довге життя подружжя Зубалів - Віра Федорівна та Андрій Мусійович! У чомусь ще, що відоме тільки їм…

Наталія Павлюк,

с. Комарове.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua