січня

21

Неділя

Офіційні вітання

Останні коментарі

Із 2000 року настоятелем Свято-Георгієвського храму с. Череваха є уродженець смт Іваничі о. Олександр Стельмащук. А ще він вчитель математики та християнської етики у місцевій школі.

Іменинниками 2018 року по праву можуть вважати себе всі, хто народився у 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006 роках, тобто в рік Собаки. Як стверджують астрологи, народжені у цей рік люди володіють величезною здатністю любити щиро, самовіддано і абсолютно безкорисливо. Вони мають унікальну здатність викликати довіру оточуючих, насамперед, своєю добротою та вірністю, легким характером, принциповістю, цілеспрямованістю. Їх, як кажуть, веде по життю любов.

26-річному Сергію Вакулику із Гути-Лісівської вже не потрібно їздити на заробітки. Освоївши столярну справу, чоловік має вдосталь роботи вдома. 

9 грудня жителька с. Кукли Надія Тимофіївна Макарчук у родинному колі відзначила своє поважне 90-річчя. За плечима жінки далеко позаду залишилися нелегке голодне дитинство та 40-річна праця на педагогічній ниві у Куклинській школі.

У цьому переконаний Василь Деркач із Довжиці, якого по праву можна назвати місцевим Кулибіним.
- Що про мене можна писати? - дивується Василь Арсентійович при зустрічі. – Тракторець нині чи не в кожній хаті,  в селі  у нас всі господарі – хазяйнують і на полях, і на обійсті, займаються вирощуванням малини.
Та слово за слово і господар підтверджує, що весь сільськогосподарський реманент, який разом із тракторцем є, як казав чоловік,  чи не в кожній хаті, він зробив сам. Має таку тягу до техніки.

Лілію Євгенівну Алексійчук (на знімку праворуч) - милу, привітну жінку, викладача по класу акордеон Маневицької дитячої музичної школи - знають абсолютно всі учні музичної школи, а її  вихованці люблять за професіоналізм й відвертість, а головне – любов до дітей. 

Микола Свентий - уродженець села Старий Чорторийськ ще змалечку знає, що таке працювати, нести відповідальність та керувати технікою 

Остапець для Маневицького району це – епоха, це уособлення відданого служіння своїй роботі. Диву даєшся, як він все встигав.
У колгоспі «Світанок», здається, не було жодного тижня, щоб він не приїхав. Строгий був? – Так! Справедливий? – Так! І до всього людяний.
Микола Прокопович Остапець уміло підбирав кадри. Шанував і поважав усіх працівників апарату, вимогливо ставився до кожного і надавав конкретну допомогу у вирішенні тих чи інших питань. Ніколи не допускав зневаги до кого-небудь, не підвищував голос, не принижував людської гідності.
Хто пам’ятає Маневичі 60-х років минулого століття, підтвердить, що це було велике занедбане село з трьома двоповерховими будівлями. Після ліквідації району в 1962 році населений пункт ще більше занепав.
Не втомлююсь дивуватися з життєвих історій окремих людей. Ось і нещодавно, побувавши у с. Гута-Лісівська, познайомився із 67-ічною жінкою, матір’ю шести синів, життєва історія якої мене вразила до глибини душі.
Від с.Чорниж до урочища Крушина 3 км ідемо польовими дорогами. Заходимо в двір до людей, які одні залишилися жити на цьому хуторі. Загавкав собака - і на подвір'я вийшла  господиня.  
Розповідаємо, що є туристами-краєзнавцями, і цікавимося чому вони одні залишилися з чоловіком та сином жити на хуторі без електроенергії – найнеобхіднішого на наш погляд, що потрібно в ХХІ столітті. Господиня сміється: «Зараз чоловік прижене корови, тоді і запитаєте, чому він не захотів перебратися в село із хутора».

Ця родинна історія розпочалась у 1927 році, коли сімнадцятирічна Мотря Пацаманюк із Троянівки вийшла заміж за свого однолітка із Градиська - Гурія Колядинського.

Сільські клуби в нашій державі здебільшого мають поважний вік, а тому і виглядають досить часто, м’яко кажучи, не надто привабливо. Проте, як виявляється, вік закладу – не головне, велике значення має те, хто ним керує. 
Під час виїзної колегії райдержадміністрації довелось побувати у с. Криничне Четвертнянської сільської ради.
Павло Мельник, що родом із с. Старий Чорторийськ, не перестає дивувати земляків своєю поетичною творчістю. Кожен вірш містить щемливі спогади дитинства, шкільних років, кохання, сільської атмосфери.  Сьогодні Павло проживає у Рівному з дружиною та донечкою.
Цьогоріч свято 1 вересня для заступника 
директора з навчальної роботи 
Маневицької дитячої музичної школи  
Ліни Марич було  ювілейним, двадцятим.

Уже більше 20 років Цмінівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів очолює Олександр Володимирович Мурашко. Напередодні професійного свята він погодився поділитися своїми думками про свою роботу, яку поєднує з громадськими обов’язками депутата Маневицької районної ради (фракція «Батьківщина»).

29 вересня цього року Людмилі Степанівні Гайдучик (на фото) виповнюється 80 років. Людмилі Степанівні є що згадати і про що розповісти. При зустрічі оповідь про її життя текла рікою – встигай лишень записувати.
Росла вона здібною до навчання дівчиною, мріяла стати вчителькою. Закінчивши 7 класів Троянівської семирічки, пішла здобувати середню освіту в школу с. Поворськ, яку закінчила в 1955 році. Але через бідність батьків, які працювали в колгоспі, не змогла вчитися далі. А тут саме звільнилося місце завідуючого Троянівським клубом, яке тодішній голова сільради Вацик Д.П. запропонував їй.
Вихователь – це універсал: психолог, художник, майстер, оратор, актор, співак. А ще - приклад для наслідування. 
Ірина Березна не уявляє сьогодні свого життя без праці у дитячому садочку, хоча змалечку мріяла стати фармацевтом. Але після закінчення школи на прохання батька подала документи у ветеринарний інститут до Львова. Проте бажання учитися там не мала, тому й екзамени провалила. Того ж року на зиму пішла на ферму працювати дояркою. Робота на фермі пришвидшила усвідомлення, що потрібно вчитися далі, тому вирішила поступити у Дубнівське педагогічне училище на вихователя.

Серйозна, на перший погляд строга, вчителька російської мови і літератури Зінаїда Оксентіїва Поліщук (по чоловікові Карпюк) приїхала разом із чоловіком Петром Михайловичем у Велику Осницю у 1977 році. Дали їм двокімнатну квартиру у будинку для вчителів.

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання