червня

18

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

На території Маневицького району знаходиться 10 користувачів мисливських угідь різної форми власності, які самостійно визначають дні відкриття та закриття полювання в мисливський сезон 2018-2019 років. 
На території - ДП «Маневицьке ЛГ» встановлені такі строки полювання:
Щедрі маневицькі ліси можуть нас не лише годувати, а й дивувати. В цьому переконалися місцеві жителі, яких цьогоріч  звичайний чорничник вразив  ягодами-альбіносами.  
В Черемському природному заповіднику нещодавно були підведені підсумки тематичного конкурсу «Міжнародний день мігруючих птахів».
Якщо ви вже давненько не бачили  цвітіння кактуса, то вам варто завітати в школу с. Лісове. Там, завдяки вчительці біології Тетяні Дерлюк, на підвіконні учнівського класу цілорічно панує «колюча» екзотична краса. 
Кілька років тому Тетяна Антонівна вирішила принести в клас, вікна якого виходять на південь, свої домашні кактуси.
3-4 липня ц. р. на базі Шацького лісового коледжу імені Валентина Сулька під патронатом управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА та Волинського еколого-натуралістичного центру відбувся 50-й ювілейний зліт шкільних лісництв за участю 25 команд учнівських лісництв області.
Вихованці Маневицького учнівського лісництва (керівник Медведюк О.М.), яке працює при районному Центрі творчості дітей та юнацтва, активно долучилися до акції «Птах року 2017», яким  став канюк звичайний, або сарич. 
Юні лісівники проводять власне спостереження за цим пернатим у природі, адже відомо, що канюк – перелітний птах, але в наших краях він частенько залишається зимувати у зв’язку з глобальним потеплінням і, відповідно, до наших м’яких зим. 
Нещодавно уродженка і жителька с. Череваха Антоніна Іванівна Косько відзначила свій 72-ий день народження. Найчастіше у такі поважні роки людям бажають міцного здоров’я, і, дійсно, їй воно не буде зайвим, зокрема і для того, аби вибиратись на «тихе полювання».
У минулі вихідні з ініціативи начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Кватирка в усіх районах області працівники груп оперативного реагування проводили патрулювання лісових масивів спільно із журналістами.
Вчені вперше побачили, як крижні атакують і пожирають інших птахів. Жертвами нападів стали трясогузка і горихвістка. На думку дослідників, мова може йти про нову модель поведінки диких качок.
12 серпня о 16 год. розпочинається полювання на пернату дичину на території ДП «Маневицьке ЛГ», яке проводитиметься до 22 жовтня. Днями полювання в угіддях нашого господарства є субота і неділя. Полювання відкрите на територіях водно-болотних угідь лісгоспу, а саме Костюхнівської, Карасинської, Великоведмежської, Галузійської, Серхівської, Черевахівської сільських рад. Забороняється будь-яке полювання на пернату дичину на території Маневицької селищної ради, маневицьких, костюхнівських, северинівських, оконських ставів.

На території Маневицького лісництва ДП «Маневицьке ЛГ»  лісівники прибрали стихійне сміттєзвалище. Вже втретє за цей рік на тому ж місці!!! А ще (також втретє за останній місяць) відновили інформаційний аншлаг, який нагадує громадянам просте і зрозуміле, що ліс має бути чистим! Бо ліс і справді не смітник. Чому ж в окремих людей таке хибне уявлення про чистоту вдома?

Шановна редакціє, звертаюсь до вас з тим, щоб вияснити ситуацію, що виникла на озері Глибоке, а саме: з якого часу і чому тут забороняється ловити рибу.
Щоб попередити пожежу, перебуваючи в лісовій та парковій зоні на відпочинку, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки. Забороняється:
• розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);
Серед усіх районів області Маневицький має найбільше хвойних насаджень, його лісистість - близько 66% території. Загальна площа земель лісового фонду ДП «Маневицьке лісове господарство» складає 52225 га.
В Україні є безліч місць, що варті вашої уваги. Для туриста та мандрівника українські простори дають безліч пригод. Пропонуємо вам дізнатись про ті місця, які вас здивують.
Черемський природний заповідник провів фотоконкурс на природничу тематику. Журі відзначило кращі роботи. Перше місце присуджено Олені Рижко, учениці ЗОШ I-III ст. №1 ім. Андрія Снітка смт Маневичі. На світлинах дівчинки (на знімках) - яблуневий цвіт, квітучі, зворушливі кульбабки із джмелями, весела й цікава білочка, величний краєвид вечірнього неба та призахідне сонце.
У Колківському ВПУ вже традицією стало щороку після закінчення проекту «Люби і знай свій рідний край» здійснити екскурсію у Карпати. Три дні 45 учнів подорожували карпатським краєм. Хлопці та дівчата побували у Львівській та Івано-Франківській областях, де оглянули історичні пам’ятки, ознайомилися з культурою та побутом жителів. Цікаво було учням  пройти стежками Довбуша в м. Яремче. Незабутні враження дістали від прогулянки до водоспаду Пробію.
Я хочу розповісти про своїх першокласників. Їх у мене  - 27. Двадцять сім маленьких особистостей – двадцять сім «Я». Допитливі, рухливі, відкриті до спілкування. З великим бажанням ідуть на екскурсії, пізнають свій рідний край. Працюючи над проектом «Добра справа для природи», самостійно роблять важливі висновки про економне  використання води, чисті водойми, збереження мурашників, охорону природи. Завдяки батькам ростуть небайдужими, відповідальними.
Прочитала в одному із номерів районки про те, що після ремонту даху римо-католицького костелу в Маневичах лелеки, прилетівши з далеких країв, не побачили свого гнізда. Згодом, спостерігаючи як птахи кружляли над рідним їм місцем, журилась разом із ними.
Суб’єкти господарювання на Волині офіційно займаються заготівлею слимаків виду Helix pomatia L (виноградний равлик). Серед місць збору – ряд районів області, куди входить і Маневиччина.
Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua