грудня

18

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

21 лютого відбувся День депутата Маневицької районної ради, під час якого депутати на чолі із головою представницької влади району Анатолієм Мельником знайо­мились зі змінами у чинному законодавстві щодо надання медичної допомоги та функціонування закладів охорони здоров'я первинного рівня на прикладі Маневицької АЗПСМ, обговорювали питання, пов'язані зі зміною господарсько-правового статусу комунальних закладів охорони здоров'я.

 

Із окремими сільськими ФАПами депутатів на місцях знайо­мила головний лікар Маневицького РЦПМСД Людмила Сидорук. Першим місцем зупинки було с. Кукли та місцевий ФАП, яким завідує фельдшер Лідія Хомич. Завдяки виграному проекту сільської ради біля ФАПу зроблено паркан, а за кошти медичної субвенції первинного рівня частково здійснено внутрішній ремонт. При можливості приміщення необхідно перекрити та утеплити. Це один із найбільших ФАПів Маневицької АСПЗМ, а тому тут планується додатково створити Пункт здоров'я, де прийматиме хворих сімейний лікар, який підпише тут відповідну кількість договорів. Тому цей ФАП буде дооснащуватися медобладнанням. Як повідомила Куклинський сільський голова Наталія Бортнік, до медзакладу планується провести водогін. 

На території Оконської сільської ради розміщений ФАП, де планується постійне робоче місце сімейного лікаря. На сьогодні більша половина дорослого населення села має намір заключити контракт із лікарем Наталією Дарієвською, яка є депутатом районної ради та проживає в Оконську. Тут також планується створити Пункт здоров'я, що забезпечуватиме краще медичне обслуговування. Завідувачка ФАПу Світлана Климчук розповіла про роботу медзакладу. Нещодавно у ФАПі приступила до роботи патронажна медсестра Маріанна Каращук, оскільки у зв'язку зі збільшенням кількості новонароджених акушерську ставку перепрофілювали на ставку патронажної медсестри. Окрім того, Маріанна Каращук продовжує навчатися на лікаря-реабілітолога, тому в перспективі на базі ФАПу можуть надаватися інші медичні послуги. До того ж тут зможуть працювати по змінному графіку два сімейні лікарі.    

Оконський сільський голова Петро Ярута переконаний, що оскільки приміщення ФАПу є доволі старим, а кількість населення Оконська зростає, то є перспектива збудувати нове приміщення ФАПу, тим паче сільська рада готова виділяти на це кошти, а теперішнє приміщення ФАПу залишити для проживання лікарів тощо.

У минулому році на заміну вікон, утеплення та перекриття даху ФАПу с. Довжиця, яким завідує Оксана Демчук, залучили кошти із державної субвенції по зоні спостереження Рівненської АЕС у співфінансуванні із Довжицькою сільрадою у сумі понад 200 тис. грн. На сьогодні всі кошти освоєні повністю. Залишилось провести внутрішні ремонтні роботи та закупити нові меблі. На найближчій сесії Довжицької сільської ради депутати мають намір на ці цілі виділити 50 тис. грн, але це лише половина необхідної суми. Тут також буде створений Пункт здоров'я, куди виїжджатиме сімейний лікар. А загалом, як зазначила Людмила Сидорук, при кожній амбулаторії на базі окремих ФАПів будуть створені 2-3 Пункти здоров'я, всі інші ФАПи продовжуватимуть свою роботу і жоден із них не буде закритий.

Знайомлячись із роботою Маневицької амбулаторії ЗПСМ, яка знаходиться в приміщенні районної поліклініки, Людмила Сидорук поінформувала, що в обох реєстратурах із жовтня минулого року апробовується електронна система запису на прийом як до сімейного лікаря, так і до вузькопрофільних спеціалістів. Районною радою були виділені кошти для закупівлі комп'ютерів та проведення Інтернет- мережі по кабінетах.

Як розповіла завідуюча амбулаторією Віта Морозюк, Маневицька АСПСМ обслуговує 22600 жителів, в тому числі із 22-х приписних сіл. Працюють 7 сімейних лікарів, 2 терапевти, 2 педіатри. Функціонує денний стаціонар терапевтичного профілю на 20 ліжок. Депутати оглянули всі кабінети амбулаторії та поспілкувались із окремими лікарями.

Пленарна частина Дня депутата відбулась в актовому залі Маневицької ЦРЛ за участю голови районної ради Анатолія Мельника, першого заступника голови райдержадмі­ністрації Андрія Бурака, головного лікаря Маневицької ЦРЛ Олега Бегаля, представників  Колківської та Прилісненської ОТГ, окремих голів територіальних громад.

Із доповіддю "Концепція реформування первинної медико-санітарної допомоги" виступила головний лікар РЦПМСД Людмила Сидорук, яка розповіла про всі нововведення, що чекають первинку у другій половині 2018 року. Серед них  реорганізація РЦПМСД у некомерційне комунальне неприбуткове підприємство; комп'ютеризація, обрання Міжнародної інформаційної системи та підключення до електронної системи охорони здоров'я; приведення матеріально-технічного забезпечення закладу у відповідність до Табелю технічного оснащення; початок активного інформування та підписання з пацієнтами Декларацій про вибір лікаря первинної медичної допомоги; укладання договору з Національною службою здоров'я України (Державною страховою компанією).

Як зазначила доповідач, у цьому році на сільську медицину України виділено 10 млрд грн. По областях вже розподілено 5 млрд грн, зокрема, у Волинську область надійшло понад 151 млн грн, а в Маневицький район - 13 млн 151 тис. грн, за які проводитиметься переоснащення і дооснащення лікувальних закладів первинного рівня.

 Головний лікар повідомила, що до існуючих амбулаторій, згідно із перспективним планом, додадуться Маневицька міська, Рудниківська та Красновільська. Вона  зупинилась на кожній амбулаторії району та детально розповіла про мережу Пунктів здоров`я, які діятимуть при них. Був зроблений детальний аналіз основних показників функціонування Маневицького РЦПМСД, після чого Людмила Сидорук відповіла на запитання, які цікавили депутатів.

Сергій ГУСЕНКО.

Фото автора.  

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua