жовтня

23

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Проблема знищення волинського лісу верхівковим короїдом досі залишається актуальною, а оскільки питання характерне не лише для нашого регіону, його вирішення винесли на розгляд вищих органів влади. Відповідні документи з проханням законодавчо напрацювати план дій, голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик скерував ще на початку осені ц.р. 
Наразі ж облдержадміністрація отримала відповідь Міністерства аграрної політики та продовольства України, у якій зазначено: для роз’яснення звернулися до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Водночас, Мінагрополітики напрацьовує відповідні зміни до санітарних правил у лісах України, затверджених постаною Кабміну від 27 липня 1995 року №555, спрямованих на врегулювання питання та попередження масового поширення стовбурових шкідників та запобігання всиханню лісових насаджень.
У відповіді Держпродспоживслужби йдеться "Факт такого широкого поширення комахи, в першу чергу, суперечить терміну – «карантинний організм», який визначений у вітчизняному та міжнародному фітосанітарному законодавстві, а саме: Законі України «Про карантин рослин», Положенні щодо здійснення аналізу ризиків для розробки та/або перегляду фітосанітарних заходів, затвердженому наказом Мінагрополітики України від 11.06.2012 р. №339 та Міжнародному стандарті з фітосанітарних заходів (МСФЗ №5 «Глосарій фітосанітарних термінів»). Так, відповідно до МСФЗ №5 карантинний шкідливий організм – організм, який має потенційне економічне значення для зони, що знаходиться у зв’язку з цим у небезпеці, в якій він поки що відсутній або наявний, але не широко розповсюджений, і слугує об’єктом офіційної боротьби".
Окрім того, у документі вказано, що переліків до регульованих шкідливих організмів, які встановлюють на базі тих, що внесено до списків А1 та А2 Європейської та Середземноморської організації з карантину і захисту рослин (СОКЗР/ ЕРРО) або списків інших відповідних міжнародних організацій, верхівкового короїда не включено.  Не входить шкідник і до одного із основних міжнародних документів у сфері карантину і захисту рослинності, який фахівці  держпродспоживслужби враховують при створенні проектів нормативних актів, Директиви Ради 2000/29/ЄС «Про заходи захисту від інтродукції на території спільноти».
Відтак, стає зрозуміло, що вирішення проблеми слід розпочати із внесення змін та пропозицій до відповідних екологічних нормативів. Над цим та низкою інших питань, з подачі саме волинян, працюватимуть у столичних кабінетах і далі.
Відділ інформаційної політики Волинської ОДА.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua