червня

20

Четвер

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

У цьому переконані очільники району та селищні і сільські голови, які нещодавно на нараді розглядали питання роздільного збирання твердих побутових відходів. Перший крок до його вирішення був зроблений ще рік тому, коли в районі (до речі, на той час єдиному в області) по всіх населених пунктах для цього встановили спеціальні майданчики.
 
- Сьогодні ми зібрались, аби зробити другий крок, - звернувся до сільських та селищних голів очільник виконавчої влади району Андрій Линдюк, - і без вашої допомоги він неможливий. Слід подбати про організацію регулярного вивозу відсортованого сміття, зокрема скла, пет-пляшок, пластику. Робити це треба централізовано, має бути однаковий тариф на вивіз. Ми маємо сьогодні прийняти консенсусне  рішення, обговоривши усі деталі.
На важливості вирішення цієї проблеми наголошував і головний спеціаліст державної екологічної інспекції у Волинській області Володимир Ольховік. Згідно із чинним законодавством, виконавцем послуг на вивезення побутових відходів є органи місцевого самоврядування. Послуги по вивезенню сміття як фізичних, так і юридичних осіб, повинні бути платними, представники місцевого самоврядування мають  заключити договори на такий вивіз.
- Започаткована справа дала результати, ми бачимо, що люди привчаються сортувати побутові відходи, а в Оконській сільській та Колківській селищній радах встановили на майданчиках за власні кошти контейнери і для загального сміття, - відзначив Андрій Линдюк. – Але навіщо зносити сміття, якщо його ніхто не вивозить? Тому слід подбати за його централізований вивіз. А третім кроком у перспективі стане придбання сучасних сміттєвозів, які коштують чимало, тож це справа не одного місяця. До сортування побутових відходів слід привчати змалку, тож плануємо, щоб у школах були сміттєві баки, а в кожному класі смітники на три види сміття. Хтось скаже: стільки уваги якомусь сміттю! Проте це наша культура, наше обличчя. Нас оцінюють і по вмінню поводитись із побутовими відходами.
Вивіз зібраного сміття з населених пунктів, так як він не оплачувався, приватний підприємець Андрій Кальков здійснював нерегулярно, тож чимало було нарікань від людей. На нараді підприємець розповів про пророблену в минулому роботу, формування тарифів. Було вказано, що він дбає не тільки за вивіз сміття, а й утилізацію, переробку. На жаль, вже і посортовані, на перший погляд, побутові відходи ще слід перебирати.
Очільникам громад була роздана калькуляція, тобто вказано всі складові, з чого формується тариф. Усі присутні мали змогу взяти участь в обговоренні, висловити свою думку. Йшлося і про регулярність вивозів, собівартість робіт, штрафні санкції за порушення підприємцем умов договору.
У підсумку було вирішено, що протягом трьох місяців літа усі сільські ради оплачуватимуть вивіз сміття лише із одного майданчика, за вивіз із решти, що встановлені на території громад, оплата здійснюватиметься за кошти районного бюджету. У серпні дане питання розглядатиметься повторно.
На підготовці до Всеукраїнського перепису населення, що має пройти у 2020 році, зосередила увагу присутніх начальник відділу статистики у Маневицькому районі  Олена Киричик. Наразі невідомо скільки часу  триватиме перепис. У грудні цього  року планують провести пробний перепис населення у двох районах Київщини. Переписувачі використовуватимуть для цього інноваційні технології,  зокрема  планшети, з яких інформація передаватиметься до Держстату.
Олена Костянтинівна звернулась до сільських та селищних голів із закликом подбати про впорядкування адресного господарства, зокрема аби чітко розмежовувались вулиці (знаходились таблички) та на будинках були номерні знаки, які не дублювалися б. Нині в штаті відділу є працівник, який вивчає стан адресного господарства, зокрема по Маневичах здійснено таку перевірку 60 відсотків домогосподарств.
До речі, востаннє і вперше в незалежній Україні перепис проводився 5 грудня 2001 року, тоді загальна кількість населення становила 48 млн 457 тис. осіб.
Йшлося і про забезпечення внутрішніми санвузлами закладів освіти району.  За кошти державного бюджету буде зроблена реконструкція шкіл із добудовою санвузлів у селах Лісове, Тельчі, Колодії, Черськ, також виділено кошти на облаштування санвузлів у школах сіл  Лишнівка, Грузятин, Четвертня. 
На організаційних моментах проведення позачергових  парламентських виборів до Верховної Ради України зупинився керівник апарату райдержадміністрації Олександр Коробчук.
Нарада відбулась за участю голови районної ради Анатолія Мельника, який проаналізував виконавську дисципліну сільських та селищних рад, зупинився на підготовчій роботі  до запланованої  сесії районної ради.
Олена БИЧКОВА.
На знімку: майданчик для  роздільного збору сміття  в селі  Гораймівка.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua