квітня

25

Четвер

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Нині Фоми; хто пограє, а хто поскаче, на кого чекає коровай і що цікавого готують Риби - пише https://www.ukrinform.ua

Сьогодні святителя Фоми, патріарха Константинопольського. Цей святий жив наприкінці 6 – початку 7 століть. Якось під час хресної ходи він побачив видіння: у небо злетіли величезні хрести, які почали розгойдуватися, вдарятися один об інший, а потім розбиватися й падати. Преподобний Феодор Сікеот розтлумачив це видіння як майбутні біди Церкви, її руйнацію та розколи. Фома засумував і попросив Феодора, аби той помолився, щоб йому не бачити майбутнього лиха. Фома упокоївся в 610 році, а невдовзі Візантійська імперія вступила у війну з Персією, Єрусалим був захоплений військами Хосрова ІІ, а Чесний і Животворящий Хрест Господній був вивезений із міста. Так справдилося видіння Фоми і пророцтво Феодора.

Цього дня українці не святкували, натомість казали: «У поле вирушай, козаче, - вже весна галопом скаче»; «У березні пострибай, а в квітні пограй, то дідька їстимеш коровай!» Підмічали погоду: якщо вранці хмариться, але до обіду проясніє і з’являться купчасті хмари – завтра буде сонячна погода. Копита в коней потіють – на тепло.

Іменинники нині Кирило, Яків, Фома.

28-ий місячний день! Місяць продовжує залишатися в норовливих Рибах, впевнено рухаємося до місяця молодика — завершуємо почате, підбиваємо підсумки і готуємося до нового. Так само як і вчора, продовжуємо проходити тест на доброту, терпимість і шляхетність. Ну, не так, щоб зовсім “хоч до ранки прикладай”, але й без хижого показування пазурів. Той, хто проявлятиме більше душевності — отримає прихильність оточення. Звісно, якщо потребує її. А ще варто пам’ятати прислів’я про те, що  треба бути не надто гірким, щоб не виплюнули, але й не надто солодким, щоб не ковтнули... Тобто, як не крути, а знову йдеться про “золоту середину”. 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1931 році – -10,4, а найтеплішим у 1990 році: тоді температура після полудня піднялася до  райських +25,0.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua