травня

26

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Служба безпеки України фіксує цілеспрямовану діяльність російських спецслужб з дестабілізації суспільно-політичної ситуації в нашій країні з використанням штучних конфліктів на релігійному ґрунті. Про це на брифінгу 18 лютого повідомив голова СБУ Василь Грицак.
Те, що провокативна діяльність здійснюється на плановій основі, підтверджує і здобутий Службою безпеки України план так званих оперативних заходів, підготовлений в «МДБ ДНР» і погоджений з їх кураторами з Ростовського управління ФСБ РФ.
Планом, зокрема, передбачалася розсилка із фейкових акаунтів електронних повідомлень начебто від імені патріотичних проукраїнських сил з погрозами фізичної розправи на адреси авторитетних кліриків УПЦ, римо-католицької церкви та єврейських релігійних громад – вказується на сайті СБУ.  У список осіб, кого планували використати російські спецслужби, потрапив ксьондз маневицького костелу Анжей Мацей Квічаля, а у список тих, від імені кого на Волині планували діяти провокатори – декан ПЦУ в Маневицькому районі Андрій Закидальський. В задумах російських спецслужб були  і організації нанесення тілесних ушкоджень, у тому числі вбивств достатньо відомих представників духовенства УПЦ (МП). Автором цього цинічного плану є громадянин України, на жаль, колишній співробітник Служби безпеки України, а нині начальник одного із відділів «МДБ ДНР» Соболєв Єгор В’ячеславович. 
У плані (з ним можна ознайомитись на сайті СБУ - ред.) перераховані майже двадцять релігійних споруд, які мали стати об’єктами провокацій, з конкретними розцінками на здійснення кожної. Грицак повідомив, що за кожну таку акцію з дестабілізації релігійної ситуації були розроблені розцінки в російських рублях. Так, кошторис «спецоперації» в Маневичах становив 27 654, 38 руб. і включав вартість проїзду, найму квартири, саму винагороду – 24,5 тис. руб. (близько 10 тис. грн). У супутні витрати входила вартість фарби – 100 грн. Вочевидь провокатор мав залишити на будівлі певний напис чи зображення. 
Об’єктами провокації на Волині мали стати також храм Миколи Чудотворця у Луцьку, костел Пресвятого серця Ісуса Христа у Ківерцях, каплиця Вознесіння Господнього та блаженнійшого отця Владислава Буковинського у Горохові та Луцька релігійна громада прогресивного юдаїзму.
Як вказував Василь Грицак, одним із інструментів дестабілізації суспільно-політичної ситуації в країні є організація цинічних провокацій – спроб підпалу культових споруд УПЦ (МП) на території України. У лютому поточного року подібні факти зафіксовані у Миколаївській, Запорізькій та Дніпропетровській областях. Замовники розробили для виконавців чіткий алгоритм дій. Після здійснення підпалу вони мали залишити на стіні будівлі зображення нацистської або праворадикальної символіки, що, за їх задумом, повинно було перекласти відповідальність на представників українських націоналістичних організацій.
Служба безпеки України закликала громадян не реагувати на подібні провокації і попередила про відповідальність за скоєння таких злочинів.
Із сайту Служби безпеки України.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua