квітня

25

Четвер

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Яку назву має 
новостворена церква? 
Православна Церква України, яка отримала Томос про автокефалію від Вселенського Патріархату, зареєструвала свій статут та завершила державну реєстрацію. Дані про це у середу, 30 січня, були внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
 Церква отримала подвійну назву – Українська Православна Церква (Православна Церква України). Зокрема, згідно із даними державного реєстру назва юридичної особи звучить так: "Київська Митрополія Української Православної Церкви (Православної Церкви України)". Слід зауважити, що назва новоствореної Церкви повторює чинну назву УПЦ (в єдності з Московським Патріархатом), яка звучить як "Київська Митрополія Української Православної Церкви", тільки без уточнення в дужках.
Засновником нової юридичної особи зазначається помісний об'єднавчий собор Православної Церкви України, який відбувся в Києві 15 грудня 2018 року. Предстоятелем Православної Церкви України є Епіфаній (Думенко), митрополит Київський і всієї України.
Як  ПЦУ буде взаємодіяти 
з іншими церквами? 
Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній закликав ієрархів, духовенство, чернецтво та мирян до церковної єдності в рамках ПЦУ. “Ми хочемо, щоб ті православні, хто є в Україні і з різних причин не входить до помісної автокефальної Української Православної Церкви, увійшли в неї. Закликаємо до церковної єдності православних ієрархів, духовенство, чернецтво та мирян. Двері Помісної церкви та наші серця відкриті для вас”, – заявив митрополит. Він наголосив, що нині належить утвердити звершене – отримання Томосу – єднанням, продовжити розбудову і зміцнення церкви, розширити православну взаємодію та братнє спілкування з помісними церквами – сестрами. 
“Віримо, що у належний час усі ці зусилля увінчаються утвердженням  нашої помісної церкви із статусом Патрірхату. Полишимо у минулому те, що нас розділяло і працюймо разом на благо православ’я та України як єдина помісна церква. Наша церква залишається відкритою до співпраці та діалогу з іншими християнськими церквами України та релігійними організаціями – в Україні і за її межами”, – додав Епіфаній.
Якою мовою 
проводитимуться 
богослужіння в храмах ПЦУ?
Московські священики почали залякувати вірян, нібито у новоствореній Православній Церкві України заборонять молитися церковнослов'янською, до якої звикли і якою молитися нібито найбільш правильно. Насправді ж, кажуть у ПЦУ – мову служіння може обирати громада. Офіційна позиція Православної Церкви України така: богослужбовою мовою української церкви так само як і мовою діловодства і навчання – є українська. Однак, вибір залишається за конкретною громадою. Особливо, це стосується громад, що виходять з-під порядкування московського патріархату, де вони не правили богослужіння українською.
«У церквах московського патріархату постійно наголошують, що церковнослов'янська – мова наша ледь не рідна. Мовляв, вона – джерело наших традицій, але це не так. Церковнослов'янська мова була створена штучно для того, щоб перекладати в найшвидший спосіб грецькі тексти»,– сказав професор Кирило Говорун.
Якою буде доля лавр?
“Лаври – це є надбання українського народу. І духовне надбання, і культурне надбання. І вони є українськими, але зараз тимчасово перебувають у духовній окупації. Але я вірю в те, що в скорому часі Господь сподобить, що лаври будуть належати справжній українській православній церкві”, – зазначив Епіфаній. 
За словами митрополита Епіфанія, у ПЦУ переконані, що не потрібно ні захоплювати, ні провокувати, ні проявляти якогось насилля щодо повернення лавр. “Ми повинні йти з любов’ю, що ми є на своїй землі, ми прагнемо єднання, ми прагнемо мати свою єдину помісну православну церкву. І я вірю, що вони з часом це усвідомлять, зрозуміють і приєднаються самостійно до єдиної православної церкви”, – зазначив Епіфаній.
Чи зобов’язані релігійні 
громади  вказати в назві свою приналежність до РПЦ? 
У грудні 2018 року Верховна Рада прийняла  законопроект № 5309, який вимагає змінити назву релігійних організацій, які входять до структури релігійного об'єднання, керівний центр якої знаходиться в державі-агресорі. Відповідно до релігієзнавчого висновку, підготовленого Міністерством культури України, на підставі прийнятого закону назву слід змінити УПЦ (в єдності з Московським Патріархатом), її єпархіальним управлінням та релігійним громадам. Всі церковні громади УПЦ (МП) після відображення в назві та статуті приналежності до РПЦ, будуть і далі офіційно діяти в Україні, але як церкви  іноземної держави. 
Наразі церковні громади УПЦ (МП) Маневицького району із сіл Красноволя, Нічогівка, Тельчі, Серхів та Городок (в Куликовичах рішення прийнято, але відтерміновано), вирішили приєднатися до Православної Церкви України.
За матеріалами сайту ПЦУ. 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua