квітня

25

Четвер

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

За зухвалу поведінку під час судового засідання на жителя Маневицького району накладено адміністративний штраф.

 

Майже кожному  з різних причин хоча б раз у житті доводиться побувати в суді. Однак не всі розуміють, що перебуваючи у приміщенні суду, потрібно дотримуватися певних правил пове­дін­ки, з належною повагою ставитися до суду, його працівників та відвідувачів.

 Нещодавно в Маневицькому районному суді житель нашого району, який виступав свідком по справі про притягнення особи  до адміністративної відповідальності, порушував порядок і заважав проведенню слухання: намагався вступити в суперечку із суддею, не реагував на зауваження, поводив себе зухвало, на попередження судді щодо можливого складення протоколу за неповагу до суду не  реагував, у зв'язку із чим було оголошено перерву в судовому засіданні. При виникненні подібної ситуації у суддів є достатньо ефективний механізм впливу на таких учасників процесу, а саме - притягнення винної особи до адміністративної  відповідальності за прояв неповаги до суду. Оскільки  питання  про  притягнення  особи  до такої адміністративної відповідальності  вирішується судом негайно  після  вчинення порушення, судовим  розпорядником був складений  протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А також, спільно з працівниками  Маневицького ВП ГУ Національної поліції  було направлено громадянина  в ЦРЛ  для проходження огляду щодо наявності чи відсутності алкогольних або наркотичних речовин у його організмі. За результатами розгляду матеріалів,  постановою Маневицького районного суду від 23 січня 2019 року на адміністративного порушника  було накладено  мінімальне стягнення у виді 850 гривень штрафу.

А от за ті самі діяння, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, на особу може бути накладене стягнення у виді штрафу  від 150 до 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 2550 до 4250 грн), або відправлення на виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням 20 % заробітку, або ж порушник може отримати до 15 діб адміністративного арешту.

На жаль, випадки зневажливого ставлення до служителів Феміди непоодинокі. Під час розгляду судових справ суд нерідко стикається з тим, що окремі учасники процесу не з'являються у судове засідання та не повідомляють про причини своєї неявки. Така несумлінна поведінка призводить до відкладення розгляду справи  й, як наслідок, - до затягування судового процесу. Це порушує права і законні інтереси інших учасників процесу, які належним чином виконують свої процесуальні обов'язки. Відповідно, подібна "нечемність" не повинна залишатися без реагування, визначеного кодексами.

Шановні громадяни, давайте будемо  дотримуватися вимог Закону  та спілкуватися на високому  рівні правової культури суспільства!

                Прес-служба

 Маневицького районного суду.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua