травня

19

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

ЗУ “Про Державний бюджет України на 2018 рік” (далі — Закон) передбачає підвищення прожиткового мінімуму з 1 грудня ц. р. Відтак, розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність зросте з 1435  до 1497 гривень (+62 гривні). Перераховані всі складові пенсійних виплат, які розраховуються від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. 
З 1 грудня буде проведено перерахунок мінімальних розмірів пенсій непрацюючим пенсіонерам  та доплат за понаднормативний стаж. 
Підвищено незалежно від факту роботи пенсіонера: пенсії за особливі заслуги перед Україною;  мінімальні розміри пенсії по втраті годувальника; по втраті годувальника членам сім'ї військовослужбовців; військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей; підвищення, передбачені Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; надбавки на утриманців, встановлені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;  підвищення, передбачені Законом України “Про жертви нацистських переслідувань”;  по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС; щомісячна державна адресна допомога інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців; щомісячна державна адресна допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій;  доплата до мінімального розміру пенсії непрацюючим шахтарям, на яких поширюється дія ЗУ “Про підвищення престижності шахтарської праці” та працівникам, зайнятим обслуговуванням зазначених осіб відповідно до ЗУ “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, тощо. 
Передбачена ЗУ “Про донорство крові та її компонентів” надбавка визначається в розмірі 10 % від прожиткововго мінімуму для працездатних осіб та з 1 грудня становитиме 185, 3 гривні (1853 грн *10 %).
Не підвищаться надбавка дітям війни, додаткові пенсії чорнобильцям та компенсації за втрату годувальника вдовам чорнобильців, оскільки розмір  підвищень та додаткової пенсії встановлено постановою Кабінету Міністрів України у твердих розмірах.
Максимальний розмір пенсії, який  не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, з 1 грудня становитиме 14970 гривень.
Перерахунок пенсії буде проведено автоматизованим способом, тобто без додаткового звернення до органів Пенсійного фонду України за документами, наявними в пенсійних справах. Пенсіонери вже у грудні отримають перераховані пенсії. Розмір підвищення в кожного пенсіонера індивідуальний.
Галина Горайчук,
заступник начальника Маневицького відділу обслуговування громадян К.-Каширського 
ОУ ПФУ Волинської області.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua