травня

25

Субота

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Цьогоріч осінній призов до Збройних сил України проходить із 1 жовтня по 31 грудня. Про проведення призовної кампанії в сьогоднішній розмові із військовим комісаром Маневицького РВК Віктором Павликом.

 

- Вікторе Гавриловичу, яка категорія громадян підлягає призову, який термін військової служби?
- Хочу нагадати, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком кожного українця. Призовний вік нині становить 20-27 років. Термін служби – 18 місяців для призовників, які не мають вищої освіти, 12 місяців – для призовників із ступенем спеціаліста або магістра.
- Хто нині має вручати повістки?
- Ці обов’язки покладені на сільських голів і вони мають сповістити юнаків та відзвітуватись перед райвійськкоматом, причому за недостовірні дані несуть адміністративну відповідальність. Слід знати, що призовникам при неотриманні повістки слід самим з’явитись до райвійськкомату.
- Чому буває, що надходять повістки, коли військовозобов'язані вже знаходяться на контрактній службі?
- Так, такі випадки трапляються, адже поки не надійде офіційний лист від командира частини, людина ще вважається на військовому обліку в РВК.
- Хто має право на відстрочку або звільнення від служби в армії?
- Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» потрапити під відстрочку можуть: чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину; студенти денних відділень ПТУ, ВНЗ і духовних семінарій; призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї; педагоги, лікарі, священнослужителі, поліцейські, резервісти і т.д. Хочу звернутись до тих, хто має право на відстрочку, зокрема студентів денної форми навчання, своєчасно подати нам довідки.
Повне звільнення від служби в армії можуть отримати громадяни України: визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби; досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу); які до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах; виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків 1 і 2 контрактів; яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу; засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання; призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних.
- Які соціальні пільги передбачені для призваних на строкову службу громадян?
- Керівництвом держави та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема: передбачена виплата грошової допомоги у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, на 1 січня календарного року (у 2018 році це – 3,5 тисячі гривень); військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу згідно із встановленими нормами; здійснюється щомісячна грошова виплата на особисті потреби; при звільненні в запас їм виплачується вихідна грошова допомога; надається відпустка (10 календарних днів); час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи; зберігаються робоче місце та середній заробіток особам, за умови офіційного працевлаштування до призову; деякі інші соціальні гарантії.
- Скільки жителів Маневиччини буде призвано на строкову службу?
- Загалом на строкову військову службу в Україні буде призвано майже 18 тис. осіб, із Маневицького району - 38. Нині придатними до служби визнано лише 18. Хочу сказати, що для детального аналізу облікових даних про кількісний та якісний склад призовників району підлягають виклику 625 громадян.
Наголошую, що військовослужбовців строкової служби не направлятимуть в зону проведення ООС, вони служитимуть у пунктах постійної дислокації.
- На жаль, вже минули часи, коли вважалось, що чоловік, який не пройшов армійську службу, має певний недолік. Випадків ухилення від служби є чимало. Яка передбачена відповідальність за це?
- Передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу — адміністративна (штрафні санкції) і кримінальна, яка передбачає обмеження волі на строк до 3-х років. 
- Чи є в районі цьогоріч випадки відкриття кримінальних проваджень за ухилення від служби в армії?
- Так, вже відкрито дві кримінальні справи.
- Чимало молоді призовного віку нині працюють за кордоном, або ж при врученні повістки рідні вказують так. Чи є можливість це перевірити?
- На сьогодні усі факти перетину кордону фіксуються посекундно, тож звернувшись до Маневицького відділу поліції ми через загальну базу  можемо відстежити факти перебування за кордоном допризовної молоді.
- Які, на Вашу думку, основні причини ухиляння від строкової служби?
- Це ще радянські інформаційні шаблони: побоювання щодо поганого забезпечення, мовляв, солдати голі-босі; впевненість: усі командири – хабарники; а також страх потрапити до зони бойових дій тощо.
Хочу відзначити, що в останні роки армія пережила чималі зміни. Змінилося речове забезпечення, порядок харчування, кількісний та якісний показник бойового спорядження. У бюджеті держави на 2018 рік на 25 % більше, ніж у 2017 році, було передбачено на забезпечення армії.
- Дякую за розмову.
Розмовляла Олена БИЧКОВА.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua